PZC Kosten blijft eenvoudig overeind BEVELANDEN-THOLf 22 en 23 29 WETHOUDER Meerderheid van raad accepteert excuses voor niet melden van vondst grafmonument Riethoek krijgt steeds meer vorm 'Weinig weerstand tegen aanleg sportcomplex in Ovezande' Steun voor motie herdenkingen almanak Letters Woensdag 30 september 2009 Kampioene kanonschieten: je weet nooit hoe de kogel gaat 21 Bussen met hangoren lijken te lang in Westerscheldetunnel Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam KAPELLE - De blunder die de Kapel- se wethouder Leo Kosten beging door de vondst van een grafmonu ment niet direct te melden, blijft voor hem zonder gevolgen. Hij maakte gisteren excuses tijdens de raadsvergadering. Daarmee was voor de meeste fracties de kous af. Een motie van afkeuring, inge diend door Gemeentebelang, werd alleen gesteund door de PvdA. Op de erebegraafplaats in Kapelle werden enkele weken geleden ver nielingen aangericht. Eén monu ment, een zuil met een davidster, was helemaal verdwenen. Een he le groep mensen, met daarbij ook de burgemeester, heeft er zondag 13 september lang naar gezocht. Maandag bleek echter dat hij op zondagochtend al was aangetrof fen bij de Petrakerk. De koster bel de daarover met SGP-wethouder Kosten. Ze besloten de vondst pas maandag te melden. Dat had vol gens Kosten niets te maken met de zondagsrust. Het was een inschattingsfout, zo stelde hij gisteren. Hij en de koster zouden in eerste instantie hebben gedacht dat de steen door jonge ren was weggenomen bij een boer derij in Kloetinge, waar wel meer van dit soort voorwerpen staan „Als ik had geweten van de graf schennis op de begraafplaats had ik de vondst direct gemeld", aldus de wethouder. „Achteraf gezien had ik natuurlijk op de fiets moe ten springen om naar de begraaf plaats te rijden." Gemeentebelang en PvdA vonden dat een raar ver haal. „Het is zeer merkwaardig dat de wethouder het monument niet heeft herkend", vond Rob Lam- beck (PvdA). Hij stelde dat Kosten de eer aan zichzelf had moeten houden door op te stappen. De PvdA repte zelfs over strafbare feiten, die de wethouder zou heb ben gepleegd door de vondst niet te melden. Dat ging de meeste an dere fracties veel te ver, al vinden zij ook dat Kosten een fout heeft gemaakt. Ria Rijksen (CU) consta teerde dat PvdA en Gemeentebe lang de grafschennis misbruiken om nu alvast campagne te voeren voor de verkiezingen van volgend jaar. O kijk voor een stelling op www.pzc.nl/bevelanden GOES - Makelaar Willem Dodmond van Het Nee, er wordt met finesse gebouwd, oppert fases is 85 procent verkocht. De eerste huizen ro) en grotendeels gelijkvloerse huizen (vanaf Nieuwbouwhuis in Goes hoor je niet zeggen hij. Feit blijft dat de wijk nu in rap tempo ge- worden in januari opgeleverd. Dan begint ook ongeveer drie ton) zijn voorzien dan aanvanke- dat de wijk Riethoek op de grens van Kloetin- stalte krijgt. Enigszins aangepast, dat wel. fase 3, waarin vanwege marktontwikkelingen lijk bedacht", aldus Dodmond. Riethoek telt ge en Goes uit de grond wordt 'gestampt'. „Van de 63 woningen in de eerste twee bouw- meer eensgezinswoningen (vanaf 189.000 eu- straks 180 woningen. foto Izaak Verkeste door Raymond de Frel OVEZANDE - De gemeente Borsele verwacht weinig weerstand tegen de bouw van vijftien vrijstaande woningen en aanleg van een sport complex aan de zuidoostkant van Ovezande. Het bestemmingsplan ligt tot 10 november ter inzage. Eerder maak ten zeven omwonenden bezwaar tegen de aankleding van het wijk je. „Maar we hebben iedereen gro tendeels tevredengesteld. We heb ben het gevoel dat er nu geen gek ke dingen meer gebeuren", aldus bouwkundig beleidsmedewerker Ron de Vos. Als zienswijzen nu uitblijven, start de aanleg van het sportcomplex (voetbal en tennis) in december, zodat de clubs er na de zomer terechtkunnen. De wo ningen worden vervolgens ge bouwd op de huidige sportvelden. KRUININGEN - Het Reimerswaalse college van B en W zal actief der de partijen benaderen om een jaar lijkse dodenherdenking te organi seren in dorpen in de gemeente waar dat nu niet niet gebeurt. Ook komt er om de vijfjaar een centra le herdenking van de Ramp. De raad stemde gisteravond in met een PvdA-motie van die strekking. Alleen Leefbaar Reimerswaal was tegen, de partij vindt dat geen ta ken voor het college. Tip? redactie@pzc.nl Die werknemer op dat Goese kan toorniet meer de allerjongste, heeft regelmatig moeite met de rasse schre den van het digitale tijdperk. Steeds als hij net een beetje door heeft hoe een computerprogramma werkt, is er wel weer een nieuwere versie. Of hij geeft een commando waarvan hij zeker weet dat het goed is, terwijl de pc vervolgens doodleuk vertikt om het uit te voeren. Onlangs zat hij weer foeterend ach ter zijn computer. Om onverklaarba re reden werden de teksten op websi tes ineens veel groter weergegeven dan hij gewend was. „Hoe kan dit nu weer", bulderde hij. Een jongere collega zag het geamu seerd aan en had ook het antwoord. „Je wordt bijna vijftig, toch? Zo'n computer voelt dat aan en scha kelt dan automatisch over op grote letters!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87