zeeland 12 7 'Extra speeltijd' in de Zeeuwse zorg Inloopochtenden bij kinderdagverblijven EMBRACE! DOORWERKEN Bundel portretten van Zeeuwen die na hun 65-ste nog werken in de zorg Kamperlandse 'cowgirl' wint Nederlandse titel Laia Fabregas op literatuurdag in Oosterkerk woensdag 30 september 2009 S f Vlnr: Fieteke van de Griend, Hennie Wallet, Ans van Gorp-Bruijns, Krijn Verhage (beleidsmedewerker Viazorg), Ineke Hoogendroon-Felix, An van Ginkel-Kettenis, Jaap de Witte en Piet Maat bij de presentatie van het boekje over mensen die na hun 65ste nog in de zorg werken. foto Izaak Verkeste Stichting Viazorg in Goes schat het totale aantal 65-plussers in de provincie Zeeland dat nog een arbeids contract in de zorg vervult op honderd. door Claudia Sondervan Extra speeltijd', noemt Ank Klijberg-den Hollander haar dienstverband van zestien uur per week in de maamaBmaaaBasaamKBBaaKKamBatmmBm KAMPERLAND - Astrid de Visser en haar negenjarige quarterhorse hengst SR Ginin Starlite zijn dit weekeinde Nederlands kampioen op het NK Westernriding in Ma- rienheem geworden. De combinatie bleek de beste in de categorie Versatile horse' waar bij de veelzijdigheid van ruiter en paard wordt getest in verschillen de disciplines, zoals dressuur en een hindernisparcours. De Kamperlandse combinatie pak te nog twee medailles: zilver in de categorie Western Pleasure en brons bij Western Horsemanship. Dekhengst Ginin Starlite was al ve le malen Nederlands kampioen van zijn ras. chronisch complexe zorg bij Cura- mus in Hulst. Ze doet diensten in de 24-uurszorg en terminale zorg. Ook 's nachts dus. „Soms ga ik echt bijna huppelend naar mijn werk." Zij is één van de tien Zeeuwen die stichting Viazorg in Goes portret teert in een gisteren gepresenteerd boekje: Zeeuwen die na hun 65-ste jaar nog een arbeidscontract in de zorg vervullen. Viazorg schat hun totale aantal in de provincie op honderd. Het boekje wijst werknemers en werk gevers op de voordelen van het doorwerken na de pensioenleef- ZIERIKZEE - Drie nieuwe of ver nieuwde kinderdagverblijven op Schouwen-Duiveland van Kinder opvang De Bevelanden houden de komende weken inloopochtenden en een informatie-avond. De capaciteit van Pension Daantje in zorgcentrum Borrendamme aan de Scheldestraat in Zierikzee is net verdubbeld tot twaalf opvangplaat sen. Inloopochtenden zijn er van daag, morgen en op 13, 14, 21 en 22 oktober. Een informatieavond staat voor 19 oktober op de rol. In Pension Dollie in obs De Ooster burcht in Oosterland wordt binnen kort een peutergroep opgestart, als aanvulling op de al bestaande kin- tijd. Zo'n voordeel is dat je als ge neratiegenoot de mensen die je verzorgt, beter begrijpt, vindt Fiete ke van de Griend (66), thuiszorg kracht in Biervliet, Hoek en Sluis kil. De tien rolmodellen die bij zorgin stellingen in Zeeland verzameld zijn, hebben een aantal dingen ge meen: ze zijn gezond; ze werkten voorheen vaak in een andere sec tor of hebben om de kinderen een tijd niet gewerkt; ze hebben vaak hun partner nog en inkomen is geen drijfveer. De prikkel komt eerder uit onver vulde ambitie. „Ik ben een laat- deropvang en buitenschoolse op vang (Villa Lotje) in dat gebouw. De inloopochtenden zijn daar dage lijks van 12 tot en met 16 oktober en op 21 oktober. Op 14 en 21 okto ber is er om 9.30 uur ook een peu- terdans. De informatieavond is op 21 oktober. Pension Bommel aan de Klooster tuin in Burgh-Haamstede is nu een maand geopend. Inloopochtenden zijn daar op 13, 15, 16, 19, 20 en 22 oktober, de informatieavond is op 20 oktober. Alle inloopochtenden duren van 9.00 tot 11.00 uur. De informatie avonden beginnen alle drie om 19.30 uur. bloeier," zegt Ineke Hoogen- doorn-Felix (75) uit 's-Gravenpol- der, de oudste actieveling in de uit gave en werkzaam bij Arduin. Via zorg probeert een omslag teweeg te brengen in het denken over doorwerken na het 65-ste jaar, zegt directeur Joost Naafs. Het is een precair onderwerp, zo kort voor de deadline van het advies van de Sociaal-Economische Raad over het opschuiven van de AOW-leeftijd, beaamt hij. „Maar het personeelstekort in de zorg is al een eind weg als de gemiddelde pensioenleeftijd hoger komt dan de 61 jaar die het nu is." Vrijwillig- VJi.iZ&-'Zj£SL£sl;',s. 1BS f£ GOES - De Leeskringkaravaan van Boekentaal Mondiaal doet morgen de Oosterkerk aan de Bergweg in Goes aan voor een literatuurdag. De invulling van de dag is volledig gericht op vrouwen. Boekentaal Mondiaal is een pro ject van de christelijk-maatschap- pelijke vrouwenbeweging Passage. Dannie ten Zweege geeft van 10.30 tot 12.00 uur een lezing met de ti tel 'Feiten en fictie: over de histori sche roman en literaire non-fictie'. Van 13.00 tot 15.00 uur geeft schrijfster Laia Fabregas een lezing over haar leven en werk. Geïnteres seerden moeten zich vooraf aan melden. Dat kan via 0118-592437 en 0118-450645. heid is cruciaal voor motivatie: „Ik wil niet werken als ik daarmee de baan van een jonger iemand over neem", zegt Hennie Wallet (66) uit Zierikzee. „Ik ben nu 71 jaar en stikblij dat ik dit werk nog kan doen," stelt Jan van Zonneveld, fysiotherapeut op oproepbasis bij de Stichting voor Regionale Zorgverlening. „Wat ik wel jammer vind, is dat ik toch niet echt makkelijk aan de bak kom", klaagt Arnemuidenaar Van Zonneveld. „Als je werk zoekt en ze zien je cv met je geboortejaar, dan kom je al snel op het verkeer de stapeltje terecht." 11 OKTOBER OP CAMPING KIJKUIT TE ZONNEMAIRE: Een heerlijke dag om alles wat jij fijn vindt in je leven met heel je lichaam te omarmen! Dans, beweeg, maak geluid en adem... Geniet van je leven! I AANMELDEN KAN TOT 8 OKTOBER VIA SENTOSA9@LIVE.NL OF OP 06-24116029

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81