221 zeeland Gemeente machteloos in zaak geldautomaten Afscheid Valt tXOUWe Sprokkelmarkt in en Dorpsgemeenschap rond Emmaüskerk verzorgt klaverjassen Informatie-avond over deelname aan musical GroenLinks vraagt naar P2000 op festival Laudando zingt werk uit de Romantiek Talentenjacht voor jonge pianisten Warm onthaal voor Slowaakse leerlingen bij Pontes woensdag 30 september 2009 'Het is altijd mijn lust en leven geweest. En nu is het ineens over' Kees Pilaar, torenwachter door Martijm de Koning ZIERIKZEE - We hebben ons best ge daan, maar zien nu geen kansen meer. Dat is vrij vertaald de conclu sie van de gemeente Schou- wen-Duiveland in de strijd tegen sluiting van de geldautomaten in Zonnemaire en Dreischor. De Rabobank maakte afgelopen zomer bekend die automaten weg te halen. Er zou te weinig gebruik van gemaakt worden. Burgemeesters en wethouders heb ben de bank toen meteen een brief gestuurd, laten ze nu weten op vragen van raadslid Jacqueline van Burg (Leefbaar Schouwen-Dui- veland). Die verzocht de gemeente zich in te zetten voor behoud van de automaten en daarbij gebruik te maken van de kracht en kennis van de stuurgroep Hart voor Leef baarheid. Die bestaat naast de ge meente uit verschillende instellin gen en organisaties en heeft in een aantal dorpen projecten lopen die de leefbaarheid in de kernen moet bevorderen. Daar worden de inwo ners nauw bij betrokken. De kwestie is inderdaad in de stuurgroep besproken, meldt de ge meente nu. Verder is een afvaardi ging van de Stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen bij de bank op bezoek geweest. Die kreeg het zelfde antwoord als de gemeente: de bank blijft bij haar standpunt. Ze wijst op de mogelijkheden die de biblioservicebus biedt (hoewel die Zonnemaire niet aandoet) en geeft aan dat geld thuisbezorgd kan worden (hoewel dat geld kost). „De stuurgroep ziet verder geen mogelijkheden om in te grij pen", concludeert het college. MIDDELHARNIS SE ROOS KERKE De Emmaüskerk in Middelharnïs houdt vrijdagavond en zaterdag een sprokkelmarkt in en rond de kerk aan de Koningin Julianaweg. Er zijn tweedehands en nieuwe spullen te koop. Verder ontbreekt het niet aan lekkers, kunnen kinde ren spelletjes doen en zijn er lote rijen. De markt duurt vrijdag van 18.30 uur tot 21.30 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 15.30 uur. ZIERIKZEE Volwassenen en kinderen die wil len meedoen in de kerkmusical Straten van Mar van der Veer en Michiel de Zeeuw kunnen vrijdag een informatieavond bezoeken. De musical wordt geregisseerd door Lies Hanse uit Brouwersha ven. De avond in de Thomaskerk aan de Sint Domusstraat in Zierikzee be gint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Werkt P2000, het communicatie systeem van de hulpdiensten, tij dens Concert at Sea op de Brou- wersdam naar behoren? Dat wil GroenLinks Schouwen-Duiveland weten van het college. Ze vraagt dat naar aanleiding van berichten over falen van het systeem elders. De Dorpsgemeenschap van Seroos- kerke houdt vanavond een klaver- jasavond. De avond begint om 20 uur. De zaal gaat een uurtje eerder open. Wie mee wil doen, kan contact op nemen met Hugo van Buuren via 671165. Meer informatie over de activiteiten van Serooskerke is te vinden op www.dorpsraad-serooskerke.nl. DIRKSLAND Het koor COV Laudando geeft za terdag een 'romantisch' concert in de hervormde kerk in Dirksland. De groëp zingt liederen uit de ne- gentiende-eeuwse Romantiek, zo als werk van Mendelssohn, Liszt en Fauré. Organist is Wim Diepen horst. Kaarten kosten 7,50 euro, kinderen betalen 2 euro. Tickets zijn vooraf gaand aan het concert te koop. MIDDELBURG Het Muziekinstituut Mingelen houdt op 7 november de Jonge Pia nisten Dagen in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg. Op 28 novem ber is de finale in de Zeeuwse Con certzaal. Pianisten tot 26 jaar kun nen zich tot uiterlijk 17 oktober 'aanmelden via jpd@mimweb.org. www.pzc.nl Meest gelezen 1. Kampeerders weggestuurd 2. Biobenzine uit de pomp 3. Ik mopper soms op rotzooi TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Alle nieuws uit de regio www.pzc.nl/schouwen-duiveland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 18-09-2009 blijkt, dat t.v.v. het publiekrechterlijk lichaam Gemeente Veere, zetelende te Domburg, aan MAARTEN DIEDERIK BESSEM, geboren op 04 april 1966 zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de recht bank te Middelburg gewezen vonnis van 18-02-2009. Bij dit exploot, waar van M.D. Bessem een afschrift kan krij gen op één van onderstaande adres sen, is tevens bevel gedaan tot bet aling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Torenwachters Kees en Wil Pilaar. ZIERIKZEE - De één vloog haar maat- je-voor-een-week spontaan om de hals, de ander was wat afwachten- der en hield het bij een vriendelijke handdruk. Vijfendertig leerlingen en drie do centen van een middelbare school in het Slowaakse Namestovo, een zusterstad van Schouwen-Duive land, kwamen gisteren aan voor een weekje Zierikzee. De gasten verblij ven bij 4-vwo-leerlingen van Pontes Pieter Zeeman. Die laten hun logés hun school, Zie rikzee en de rest van het eiland zien (te voet en per fiets) en trakteren hen op een bezoekje aan Amster dam. De leerlingen krijgen de op dracht om van het bezoek een filmpje te maken. In maart gaan de Pontes-leerlingen op hun beurt naar Slowakije. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76