PZC Geen uitzondering Hazel en Frank SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 21 29 LEERLINGENVERVOER Schoolbusje mag Kerkwerfse kinderen laten staan van B en W Druivenpluk in Dreischor begint GroenLinks roept op tot actieve steun aan werkloze jongeren Cheque van 15 mille voor asiel almanak Letters Woensdag 30 september 2009 Afscheid valt trouwe torenwachters Kees en Wil zwaar Bussen met hangoren lijken te lang in Westerscheldetunnel Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - Burgemeester en wet houders van Schouwen-Duiveland hebben zich gisteren gebogen over de lotgevallen van Hazel van de Panne en Frank den Boer uit Kerk- werve. Maar het gemeentebestuur is niet van plan de regels van' het leerlingenvervoer aan te passen voor deze kinderen De twee io-jarigen gaan elke dag op de fiets naar de school voor spe ciaal onderwijs De Meije in Zierik- zee. Onderweg worden ze inge haald door een busje dat ook op weg is naar Zierikzee en eerder kinderen heeft afgezet bij de basis school in Kerkwerve. Hazel en Frank mogen niet mee, omdat ze op 5,5 kilometer afstand wonen van De Meije. De norm om in aan merking te komen voor leerlingen vervoer is door de gemeenteraad vastgesteld op 6 kilometer. Op het aanbod van de ouders om mee te betalen aan het busvervoer, gaat de gemeente niet in. Het verzoek om de kinderen alleen 's winters mee te nemen, is afgewezen. Het standpunt van wethouder Roel van der Wekken is het stand punt van het college, lieten B en W gistermiddag weten. „We moe ten ergens een grens trekken." De regels van het leerlingenvervoer kwamen gisteren ter sprake naar aanleiding van publicaties in de PZC en De Telegraaf. Oppositiepartij Leefbaar Schou wen-Duiveland stelde gisteren schriftelijke vragen aan B en W. Raadslid Jacqueline van Burg meldt dat haar in korte tijd vanuit de bevolking geluiden hebben be reikt over onuitvoerbare en discu tabele regels uit de verordening leerlingenvervoer. Van Burg wil weten of het niet tijd wordt de ver ordening opnieuw aan de raad voor te leggen, zodat die kan over wegen het beleid aan te passen. Onderwijswoordvoerder Nico de Danschutter van het CDA wil zo ver niet gaan. „Het is natuurlijk wel goed om periodiek eens naar verordeningen te kijken. Maar ik denk dat we niet voor één speci fiek geval de regels moeten aanpas sen. Maar zoals elke verordening heeft ook deze een hardheidsclau sule. Deze ouders zouden in plaats van naar de media te stappen ge woon eens een gesprek met de wethouder moeten aanvragen." DREISCHOR - De sfeer én het tempo zitten er meteen goed in. Nog geen twee uur nadat de druivenplukkers in Dreischor de mouwen heb ben opgestroopt, wordt de pers aangezet. De druivenpluk van wijnhoeve De Kleine Schorre is gisterochtend begonnen. 'Een prima kwali teit', klinkt het links en rechts. Door het mooie weer ziet de oogst er prima uit. Wijn boer Johan van de Velde verwacht, samen asm zierikzee - Hoe springt de ge meente Schouwen-Duiveland in op de kans om via Europese subsi die werkloze jongeren uit de eigen regio aan een baan of scholing te helpen? Dat wil GroenLinks Schouwen-Duiveland weten van burgemeester en wethouders. Europa stelt aan de Zeeuwse ge meenten samen 1,2 miljoen euro beschikbaar. De gemeente Goes is daarbij regiegemeente; andere geïn teresseerde gemeenten moeten zich daar melden. Met het geld kunnen provinciebreed ongeveer vijftien projecten worden bekos tigd. GroenLinks vraagt of en, zo ja, wel ke projecten Schouwen-Duiveland op het oog heeft en hoeveel jonge ren daarmee geholpen kunnen worden. Het college geeft binnen een aan tal weken antwoord. oosterland - Het Benefiet Men- evenement Schouwen-Duiveland, afgelopen mei gehouden in Ooster- land, heeft 15.000 euro opgeleverd voor het Dierenasiel Schou wen-Duiveland. De organisatie overhandigt vrijdag in restaurant De Zeelandbrug bij Zierikzee een cheque met dat be drag aan medewerkers van het asiel. Die gaan het geld inzetten voor de verbouwing van het asiel. met vele vrijwilligers, nog een week of drie te zullen plukken. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Die werknemer op dat Goese kan toorniet meer de allerjongste, heeft regelmatig moeite met de rasse schre den van het digitale tijdperk. Steeds als hij net een beetje door heeft hoe een computerprogramma werkt, is er wel weer een nieuwere versie. Of hij geeft een commando waarvan hij zeker weet dat het goed is, terwijl de pc vervolgens doodleuk vertikt om het uit te voeren. Onlangs zat hij weer foeterend ach ter zijn computer. Om onverklaarba re reden werden de teksten op websi tes ineens veel groter weergegeven dan hij gewend was. „Hoe kan dit nu weer", bulderde hij. Een jongere collega zag het geamu seerd aan en had ook het antwoord. „Je wordt bijna vijftig, toch? Zon computer voelt dat aan en schakelt dan automatisch over op grote let ters!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75