Emergis informeert wijk korting 10r 27 Willibrordus' huisorganist ïvens viert zestigjarig jubileum op het Loys Isoré ZOUTESTRAAT HULST Komst van cliënten in twintig appartementen regioagenda Ambrasserie geeft wijncursus in Malpertuus ZingZang brengt vertier op soos Super formules voor soepele gewrichten nu super voordelig! Glucon Combi Leefvitaal Glucon Combi voordeelbon Glucon woensdag 30 september 2009 door Frank van Cooten HULST - Het Zeeuwse centrum voor geestelijke gezondheidszorg Emergis informeert de omwonen den van het te bouwen apparte mentencomplex aan de Zoute- straat in Hulst over de komst van cliënten in hun wijk. De informa tiebijeenkomst wordt gehouden zodra de bouwvergunning aan de Woonstichting Hulst onherroepe lijk is, zei Emergis-woordvoerster Nanon Doeland gisteren. CLINCE - Bier- en wijngilde Am- brasserie geeft vanaf maandaga vond 12 oktober een meerdaagse cursus wijn maken voor wijnlief hebbers en -dummies in gemeen schapscentrum Malpertuus in Clin- ge. De cursusonderdelen worden over meerdere gilde-avonden uitge spreid en worden altijd gehouden vanaf 19.30 uur op de tweede maandag van de maand. Cursuslei der Joan Magnus behandelt op de eerste cursusavond het maken van een giststarter. Aanmelden voor de cursus kan via 0114-316001 of ambras@zeelandnet.nl sint jansteen - De soosmiddag voor senioren uit Sint Jansteen en omstreken in De Warande wordt morgenmiddag opgevrolijkt door een optreden van ZingZang. Weke lijks worden in De Warande soos- middagen gehouden die volledig door vrijwilligers worden gedra gen. Het programma varieert van uitstapjes en zang tot filmvoorstel lingen en rondjes bingo. Deze week wordt muziek gemaakt en ge zongen. Er worden tekstboekjes uitgedeeld zodat meezingen mak kelijker wordt en er wordt verteld over de streek. Aanvang 14.30 uur. Gratis entree. De Woonstichting bouwt dertig appartementen, waarvan er twin tig zijn bestemd voor cliënten van Emergis, op de plek van de voor malige cafetaria 't Zoutvatje en het naastgelegen terrein. Onder omwonenden is wat onrust ontstaan over de komst van de Emergis-cliënten. Ook hebben ze grote moeite met de bouwhoogte en de ligging van het gebouw dat volgens hen te dicht op de weg komt te staan. De twintig cliënten van Emergis krijgen acht tot tien uur per week begeleiding. Daarbuiten kunnen ze gevraagd een beroep doen op hulpverlening. Ze gaan wel zelf standig wonen. Volgens Emergis-woordvoerster Doeland is de woonvorm vergelijk baar met die in De Steenput in de Hulster binnenstad. Daar wonen ook cliënten van Emergis. Het gemeentebestuur van Hulst gaf de Woonstichting Hulst vorige maand een bouwvergunning voor het appartementencomplex. Op de concept-vergunning kunnen nog bezwaren worden ingediend. Omwonenden gaven maandaga vond al aan dat zeker te doen. Ook overwegen ze naaf de rechtbank te stappen. Dat willen ze onder meer doen omdat volgens hen enkele onderdelen van de concept-bouw vergunning niet kloppen. Zo staat in het concept dat op de gevolgde procedures geen bedenkingen of zienswijzen zijn binnengekomen. Dat is volgens de omwonenden wel degelijk gebeurd. door Jeanette Vergouwen HULST - Zestig jaar is de Hulster musicus Jo Ivens al als organist/ di rigent verbonden aan de Willibror- dusbasiliek. Het jubileum wordt vrijdag 9 oktober gevierd met een speciaal orgelconcert in 'de mooi ste kerk van Nederland'. Ivens wordt door de parochie en het bisdom Breda in het zonnetje gezet en hij geeft een extra feeste lijk cachet aan de feestmiddag door voor de laatste keer een open baar orgelconcert te verzorgen. Ivens is niet weg te denken uit het muzikale gebeuren in de basiliek. Al heel jong verzorgde hij als orga nist alle vaste missen en de rouw en trouwdiensten. Ook richtte hij samen met andere muziekliefheb bers de serie Internationale Orgel concerten op en nam menig reci tal voor zijn rekening. Als dirigent verzorgde Ivens vele malen de uitvoering van de Matthaus Passion van J.S. Bach. Ook was hij dirigent van verschil lende koren en hij leidt nog steeds het Basiliekkoor dat Gregoriaans zingt. Speciaal voor het jubileum concert heeft Jo Ivens de hoogte punten uit zijn orgelrepertoire van de afgelopen zesig jaar in een pro gramma gebundeld. Het is een uit gebalanceerd programma vol afwis seling. Hij laat in het gratis toegan kelijk recital de muzikale hoogte punten uit zijn orgelcarrière ho- Jo Ivens aan het kerkorgel in de Heilige Willibrordusbasiliek van Hulst. foto Wim Kooyman Ivens begint met Preludium en fu ga in b van J.S. Bach. Daarna speelt hij twee orgelkoralen (Bach en Homilius). Om de speciale tong werken en registers van het Loys Isoré goed te laten horen speelt hij drie werkjes: Preambulum van de Lublin, Dialogue van Couperin (trompet en clairon) en Récits van Clérambault (kromhoorn en cor net). Het voorlaatste werk is de Fantasia in g van Telemann en Ivens sluit af met de Sonata da chiesa van Hendrik Andriessen, een thema met vijf variaties en een grootse finale. Van Andriessen heeft Ivens ooit nog les gehad. Na afloop van het concert (aan vang 16 uur), is er in de basiliek een feestelijke receptie. Belangstel lenden kunnen dan de jubilaris fe liciteren. AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, bil jarten en sjoelen, ANBO koersbal; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnastiek; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerk; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, aerobic dance; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Bi bliotheek; 11.30 uur: Senior diner;13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica, leeskring; 19.00 uur: Bruno Groning; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerk; De Korenmarkt, 14.00 uur: Spelmiddag; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW - NAMEN De Kauter, 13.30 uur: Koersbal, kaarten; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Line dance; Herberg de Snis, 14.00 uur: Kaarten; PHILIPPINE Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, joke ren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: Biljarten, hanwerk; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Kreatieve vorming; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek en volksdansen; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; De Kameleon, 15.00 uur en 19.30 uur: Meetpoint; VOGELWAARDE Wijksteunpunt14.00 uur: Ouderen- ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; memttrnwrnmamaammigmasammm •r 50% Bijv.tA /Glucon Combi l3%90 nu voor Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. Al jaren geldt Glucon Combi als één van de meest verkochte gewrichtenformules van Nederland. Vele duizenden Nederlanders weten inmiddels dat de unieke en hoogwaardige combinatie van Glucosamine en Chondroïtine de gewrichten soepel houdt en de opbouw van kraakbeen ondersteunt! i .JSt Voor soepele gewrichten Voor de opbouw van het kraakbeen Goed voor de smering van de gewrichten Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.:0115-451662 bij aankoop van 2 verpakkingen Op Glucon Combi, Clucon Combi Max en Glucon Combi Vloeibaar ClKlii: Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.:0117-440200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Gezondheidswinkel Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Innatura Havenstraat 26 Terneuzen Tel.:0115-694544

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69