Debatgroep Iedersgedacht opgeheven Spullen uit de vluchtkoffer van oom Arjaan 25 Tiental Aardenburgers in actie voor stadhuis JONGEREN Belangstelling voor informatie- en debatavonden viel tegen Plasticcontainers Terneuzen zijn nu al overvol DAG r - woensdag 30 september 2009 door René Hoonhorst OOSTBURC - Stichting Debatgroep Iedersgedacht wordt opgeheven. Het stichtingsbestuur is er niet in geslaagd om veel jongeren en jong volwassenen naar debatavonden in het Oostburgse jongerencen trum Time Out te lokken. Iedersgedacht is zo'n twee jaar ge leden opgericht om de 'maatschap pelijke betrokkenheid' van jonge ren en jong volwassenen in West-Zeeuws-Vlaanderen te bevor deren. „Voordien organiseerden we met een klein clubje ook al de batavonden. Met een officiële stich ting hoopten we de deelname aan bijeenkomsten en debatten te la ten groeien. Maar we moeten con stateren dat we daar niet in zijn ge slaagd", verklaart (voormalig) voor zitter Ruben Spelier van Iedersge dacht. Spelier zat, net als mede-be stuurslid Joyce Vermue, ook in de Adviesraad Jong Volwassenen: het adviesorgaan dat de Sluise gemeen teraad de mening van jongeren van 16 tot 30 jaar onder de neus zou wrijven. Ook de adviesraad stierf een stille dood, omdat leden te weinig tijd vonden en/of zich niet serieus genomen voelden. De conclusie dat West-Zeeuws- Vlaamse jongeren niet betrokken zijn bij hun omgeving gaat Spelier te ver. „We hebben niet iedereen bereikt, die we wilden bereiken. Maar ik ben er van overtuigd dat jongeren wel betrokken zijn bij hun woonomgeving. Naast middel bare scholieren en jong volwasse nen uit de streek, moeten we ook jongeren die voor studie of werk zijn uitgezworven bij de streek be trokken houden." Spelier hoopt dat jongeren bij de reguliere politieke partijen, die alle maal om het hardst roepen te wil len verjongen en vernieuwen, on derdak vinden. Hij sluit ook niet uit dat oud-bestuursleden van Ie dersgedacht met anderen in de toe komst toch af en toe debatavon den op poten zetten. door Wout Bareman TERNEUZEN - Ze hadden nauwe lijks anderhalve week nodig om een deel van het museum in te richten met alle mogelijke attribu ten uit de Tweede Wereldoorlog. Want Okke van der Maas (72) en Rinus de Jonge (70) van Schoolmu seum De Schooltijd in Terneuzen zijn nu eenmaal altijd al verzame laars geweest. In een hoekje van het museum in de Vissteeg staat een bruine koffer. Ooit stond het als 'vluchtkoffertje' in de gang bij Okkes oom Arjaan en tante Marie 'in Wemeldinge. Van der Maas gebruikte het op school, als hij zijn leerlingen vertel de over de oorlog. „Er zaten aller lei dingen in, zoals helmen, baret ten, een gasmaskers, een schopje en kogelhulzen." Al die attributen worden nu getoond bij de exposi tie Bezetting-Bevrijding. Rinus de Jonge toont uit eigen verzameling foto's van de oorlog in kanaaldorp Sluiskil, maar ook spullen van va der Kees, die in het verzet zat. Aan de muur hangen schoolplaten van de capitulatie en de de strijd bij de Grebbeberg, veel kranten knipsels en videobeelden. Van der Maas: „We proberen regelmatig in te haken op actuele zaken, zoals laatst de Open Monumentendag en nu de oorlog." Het museum is woensdag-, donderdag-, vrijdag en zaterdagmiddag open. door René Hoonhorst AARDENBURC - Tien Aardenburgers hebben een actiegroep gevormd voor behoud van het voormalige gemeentehuis in hun stad. Net als de Stichting Cultureel Aar denburg en de Vereniging Onder nemend Aardenburg, die eerder aan de bel trokken, vrezen de in woners van de kikkerstad dat het stadhuis verloren gaat als het wordt verkocht aan een aannemer of projectontwikkelaar. De ge meente stelt weliswaar de voor waarde dat de gevel moet blijven staan, maar die kan makkelijk 'per ongeluk omvallen', vrezen de Aar denburgers. Bovendien is allesbe halve zeker dat ook het torentje - met aan de bevolking geschonken carillon - behouden blijft. Ook de tien Aardenburgers zien het stadhuis een publieke functie vervullen als onder meer VW- kantoor, streekarchief en huwe lijkslocatie. Voor de actiegroeple den staat vast dat de Vereniging Hendrick de Keijser het gebouw wil overnemen en exploiteren. Woordvoerder Walter Dierick: „De vereniging onderneemt zelf geen actie, maar is immer bereid op een gemeentelijk verzoek in te gaan. Hendrick de Keijser wil en kan geen commerciële prijs beta len, maar is wel bereid de exploita tie op zich te nemen." Als het dagelijks bestuur van Sluis per se appartementen wil, zijn er nog wel andere locaties in Aarden burg dan het oude stadhuis, stel len de actievoerders. Ze noemen het terrein van gemeentewerken en de voormalige ziekenbarak. De commissie Samenleving praat dins dag over de eventuele verkoóp van het stadhuis. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De inzameling van plastic afval is in de gemeente Ter neuzen zo'n succes dat op sommi ge plaatsen de containers al over vol zijn. Vanwege de grote respons is besloten deze week extra contai ners te plaatsen. Sinds vorige week staan op twin tig locaties in de gemeente contai ners waarin mensen hun plastic verpakkingsafval kwijt kunnen, zo als flacons, plastic tassen, deksels, bekers en bakjes. De bakken in de Wilhelminalaan in Sas van Gent, de Iepenlaan (Aldi) en winkelcen trum Zuidpolder in Terneuzen worden uitgebreid. Nieuwe contai ners komen in de Beethovenstraat en op het Kennedyplein in Axel, het Oostelijk Bolwerk in Terneu zen, bij de Molenhof in Zaamslag en in de St. Janstraat in Zand straat. ALLEEN GELDIG OP DONDERDAG 1 OKTOBER OP=OP! K - ESAM30G0B. Met Cappuccino Systeem, stille koffiemolen en auto spoel-, onlkalkings- en reinigingsprogramma. Voor koffiebonen en gemalen koffie ES55Z- Mel 10,2 megapixels, 3 zoom. Digital Image Stabilization, f tivity ISO 1600 en Beauty Shot; Batterij Een deel van de tentoongestelde foto's, krantenknipsels en alle mogelijke attributen uit de bezettings- en bevrijdingsperiode in een vleugel van het Schoolmuseum. De expositie is te zien van donderdag 1 tot en met zaterdag 24 oktober. foto Peter Nicolai expert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67