Alles is kunst in droevig Doel 23 Pelgrimage voor jubileum Sint Baafs Kunstenaars uit alle windstreken brengen beetje sfeer in verpauperend polderdorp Woonbeurs Axel geeft antwoord op woonvragen ELP! PERSONEELSTEKORT IN DE ZORG? woensdag 30 september 2009 foto's Peter Nicoiai en Lucien Roelandt AARDENBURG - Ter ere van de 1050ste verjaardag van de Sint Baafs wordt zaterdag vanaf 19.30 uur een 'kerkmuzikale pelgrimage van heden naar verleden' gehou den. Dominee John Bijman van de pro- Een groot deel van de wo ningen en gebouwen is ge sloopt. Maar wat in polder dorp Doel nog overeind staat, wordt beschilderd. door Wout Bareman Afgelopen weekeinde zag het zwart van het volk in het dorp en op de dijk. Veel mensen, die een fietstochtje maakten door de paar straten of door de ook al be dreigde Hedwigepolder iets verder op. Voor het pontje naar de over kant van de Schelde, naar Lillo, testantse gemeente Aardenburg en John Noordermeer, onder meer hoogleraar klassieke geschiedenis en wijsbegeerte, houden inleidin gen over de kerkgeschiedenis. Het koor van de .protestantse gemeen te en het Gregoriaanse koor Scola stonden lange files fietsers. De klei ne honderd Doelenaren kijken al lang niet meer op van die drukte. Het ramptoerisme viert al maan den hoogtij. Café Doel 5 en De Mo len varen er wel bij, al leidt dat be paald niet tot een jubelstemming bij de uitbaters. De vriendinnen Monica en Inge, die De Molen ex ploiteren, hebben nog een con tract met de gemeente Beveren tot 2015. Het oude gevaarte wordt ge spaard, net als het historische Hooghuis en de pas gerenoveerde katholieke kerk. Hoe de kerk straks tussen het verwachte indus- triegeweld overeind kan worden gehouden, is overigens een vraag die burgemeester Marc Van de Vij ver al geruime uit de slaap houdt. Gregoriana Brugensis uit Brugge zorgen voor vocale intermezzo's onder het motto 'wie mooi zingt, bidt tweemaal'. De Aardenburgse kerk viert het he le jaar '1050 jaar Sint Baafs-kerk Godshuis Monument'. Hij denkt aan een ringdijkje. Terwijl het gros van de Doelen aren zich liet uitkopen en vertrok (in 1999 woonden er nog zeshon derd, nu nauwelijks nog honderd) kreeg de harde kern, verenigd in het actiecomité Doel 2020, de afge lopen twee jaar gezelschap van een groot aantal kunstenaars. Ze vestigden zich in leegstaande hui zen en brachten een stukje sfeer mee, alleen al door een groot aan tal fraaie muurschilderingen en al- ierlei andere kunstuitingen. Kun stenaars uit alle windstreken werk ten mee aan het project Kunst- Doel Outside en Inside. Zeventig dichters wijdden werk aan het be dreigde dorp en uiteindelijk werd ook een nieuwe dorpsdichter aan- AXEL - Een sfeervol gebeuren met tal van woonspecialisten waar de bezoeker terecht kan met alle vra gen en wensen op woongebied. Dat is de insteek van een exclusief 'woonevent' dat Pot Interieur in Axel op 2, 3 en 4 oktober organi seert. Bezoekers kunnen er kennis maken met verschillende bedrijven en producten en zich zo een com pleet beeld vormen van wat er op het gebied van wonen mogelijk is. De beurs start vrijdagavond met een speciale opening voor genodig den van alle deelnemers. Op 3 en 4 oktober is het event voor iedereen toegankelijk. Pot hoopt dat deze start van de oktober woonmaand zal uitgroeien tot een traditie. gesteld: Antwerpenaar Frank De Vos. Hij werd uitverkoren dankzij zijn gedicht Habeas Coiyus. „Ik had pas gehoord dat het Ameri kaanse Hooggerechtshof het rechtsprincipe Habeas Corpus, of wel Je moet een lijf hebben, uit 1670 gebruikte om de toestand op Gua- ntanamo Bay te veroordelen. Toen ik door Doel liep, dacht ik aan het gehavende lijf van het dorp en zo ontstond het gedicht" In zijn aan stellingstoespraak vergeleek De Vos het dorp met dat van Asterix en Obelix: ferme Galliërs, die het machtige Romeinse Rijk trotseer den. Vanavond houden de kunste naars, die binnenkort vertrekken, de Doelenaars het laatste avond maal aan. Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl Huizen leeg, graffiti erop. foto Lucien Roelandt Wegener NieuwsMedia. Nummer 1 voor werkzoekenden! Oók in de Zor I voor meer informatie Wegener NieuwsMedia Arbeidsmarkt (055) 538 80 00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65