Avondsluiting onvermijdelijk Rekenkamer adviseert checklist voor informatie I j GELDNOOD Bibliotheek gedwongen tot keuzes Mosselmaaltijd voor Zonnebloemgasten Informatieavond over toekomst badplaats Brand verwoest dak woning Scheldekade almanak Letters woensdag 30 september 2009 door Eugène Verstraeten terneuzen - De avondsluiting van de bibliotheekvestigingen in de kleinere kernen in Zeeuws-Vlaan- deren kan alleen ongedaan wor den gemaakt als de gemeenten met extra geld over de brug ko men. Dat zegt directeur Rudi Crombeen van de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen. De avondopeningen zijn met in gang van deze week geschrapt en dat heeft geleid tot gemor in de ge meentepolitiek. „Om de biblio theek betaalbaar te houden voor de komende jaren moeten we keu zes maken", zegt Crombeen. „In de grotere kernen zoals Hulst, Ter- neuzen en Oostburg houden we ruime openingstijden en grote col lecties. In de kleinere dorpen rich ten we ons vooral op de doelgroe pen ouderen en jeugd. Ook ik zou het liever anders zien, maar als je geen centen hebt, houdt het op. Het is louter een budgetverhaal. Als de gemeenten iets anders wil len moeten ze er iets tegenover stellen." Crombeen wijst er wel op dat de avondopenstelling van de biblio theken het slechtst bezochte tijd stip in de week is. „Uit onze cijfers blijkt dat de drukste periode over dag ligt." Het is niet alleen maar bezuinigen. In Terneuzen is de bi bliotheek voortaan zes dagen per week open, waaronder twee avon den en zaterdagochtend. „Dus daar kun je altijd terecht." Vanwege de kosten kan ook niet overal een volledige collectie ge handhaafd worden. „Dat is niet te betalen en er is ook gewoon geen plek." In de kleine kernen bestaat de collectie voor 80 procent uit jeugdboeken. „Er staan overal com puters. Elk boek dat zich in Zee land bevindt, kun je gratis naar je eigen bibliotheekvestiging laten brengen", zegt Crombeen. „Onze klanten hebben nog steeds een enorme collectie tot hun beschik king, alleen is die niet meer tast baar ter plaatse." TERNEUZEN De Zonnebloem Terneuzen scho telt zaterdag zo'n 160 gasten en me dewerkers een mosselmaaltijd voor. De schelpdieren worden ge serveerd in het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. De 225 kilo mosselen worden net als voorgaande jaren geschonken door de firma Wiskerke uit Philip pine. Voordat de maaltijd begint zijn er optredens door het accor deonorkest Semper Gaudete uit Clinge. Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 18-09-2009 blijkt, dat t.v.v. het publiekrechterlijk lichaam Gemeente Veere, zetelende te Domburg, aan MAARTEN DIEDERIK BESSEM, geboren op 04 april 1966 zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de recht bank te Middelburg gewezen vonnis van 18-02-2009. Bij dit exploot, waar van M.D. Bessem een afschrift kan krij gen op één van onderstaande adres sen, is tevens bevel gedaan tot bet aling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 CADZAND Cadzand-Bad staat op de drempel van een nieuwe toekomst. Hoe het met alle recreatieve plannen staat, zoals Duinhof, Cavelot en De Schil, komt maandagavond aan de orde tijdens een informatiebijeenkomst voor bewoners en ondernemers. Wethouder Maria le Roy geeft een toelichting op actuele ontwikkelin gen. De informatiebijeenkomst is vanaf 19.30 uur in de sporthal van het Sport- en Recreatiecentrum Cadzand. TERNEUZEN Een brand in een afvoerkanaal heeft gistermiddag fikse schade toe gebracht aan een zolder van een woning aan de Scheldekade in Ter neuzen. De brand is rond 15.30 uur ontdekt. De Terneuzense brand weer rukte uit met onder meer een hoogwerker. De brandweer heeft een deel van het dakbeschot verwij derd om de brand te kunnen blus sen. Er vielen geen gewonden. De oorzaak van de brand, die een groot publiek op de been bracht, is niet bekend. zie video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Die werknemer op dat Goese kan toor, niet meer de jongste, heeft regel matig moeite met de rasse schreden van het digitale tijdperk. Steeds als hij net een beetje doorheeft hoe een computerprogramma werkt, is er weer een nieuwere versie. Of hij geeft een commando dat de pc vervolgens vertikt om uit te voeren. Onlangs zat hij weer foeterend achter zijn compu ter. Om onverklaarbare reden wer den de teksten op websites ineens veel groter weergegeven dan hij ge wend was. „Hoe kan dit nu weer", bulderde hij. Een jongere collega zag het geamuseerd aan en had ook het antwoord. „Je wordt bijna vijftig, toch? Zo'n computer voelt dat aan en schakelt dan automatisch over op grote letters!" door Eugène Verstraeten terneuzen - De 'checklist' van de gemeente Utrecht kan ook in Ter neuzen een goed hulpmiddel zijn om de gemeenteraad te informe ren over het verloop van grote pro jecten. Dat denkt de Terneuzense Rekenkamercommissie. Die heeft zich in het onderwerp verdiept naar aanleiding van recen te klachten vanuit de gemeente raad over de informatievoorzie ning bij grote projecten in de ge meente Terneuzen. De commissie is te rade gegaan bij een aantal an dere Rekenkamers en Rekenkamer commissies die recentelijk onder zoek hebben gedaan naar grote projecten in hun provincies en ge meenten. Veel voorkomende con clusies zijn dat er te weinig grip is op grote projecten, dat de informa tievoorziening vaak tekort schiet, dat de besluitvorming veelal niet duidelijk geregeld is en dat er vaak sprake is van kostenoverschrijding. Met de checklist informatievoorzie ning grote projecten van de Reken kamer Utrecht kan de raad van Terneuzen volgens de rekenkamer commissie direct zijn voordeel doen. De commissie adviseert de raad dan ook om B en W te ver zoeken deze checklist voortaan als hulpmiddel te gebruiken. ZEEUWS-VLAANDEREN 1Terrein voor carpoolers te klein 2. Veel brommers kunnen te hard 3. Strandpaviljoens zijn afgebroken EN VERDER Zie voor video van brand woning Scheldekade Terneuzen: www.pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Op muren van schuurtjes, winkels en woningen brachten kunstenaars de afgelopen tijd fraaie kunstwerken aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64