PZCL: Haven Walsoorden beter benutten Vossen houden opnieuw huis bij Baalhoek Duitse ooriogsbetonpaden eindelijk Geld voor Honte komt half november ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 29 TOEKOMST VEILIGSTELLEN CDA-fractie denkt aan stationering sleepboten en blusvaartuig weg in natuurreservaat Zwinduinen Alles is kunst in droevig Doel Woensdag 30 september 2009 Bussen met hangoren lijken te lang in Westerscheldetunnel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf WALSOORDEN - De haven van Wals oorden moet beter worden benut. De CDA-fractie in Hulst wil ont wikkelingsmaatschappij Economi sche Impuls Zeeland inschakelen om de mogelijkheden te onderzoe ken. Fractievoorzitter Denis Steij- aert denkt onder meer aan de sta tionering van sleepboten en een blusboot. De haven van Walsoorden is een financiële molensteen om de nek van de gemeente Hulst. De kade van de jachthaven is aan vervan ging toe, wat 1,6 miljoen euro kost. Ook de handelskade moet op ter mijn worden vernieuwd. Geraam de kosten: 4,5 miljoen euro. Hulst zit krap bij kas en kan deze onkos ten er niet bij hebben. „We moeten de haven behouden", stelt CDA'er Steijaert zonder meer. „Honderd, honderd vijftig mensen zijn ervan afhankelijk, die werken bij onder meer betonbedrijf Bleij- ko en de mouterij. Dat gooi je niet zomaar weg." Wethouder Clen de Kraker steunt het pleidooi van het CDA voor be houd van de haven, maar hij ziet niets in het inschakelen van 'nog een bureau'. „Het is prima dat het CDA meedenkt, maar we zijn met de provincie al bezig met het Euro pese project Transcoast waarin de ontwikkeling van de havens van Walsoorden en Perkpolder wordt meegenomen." Navraag bij de pro vincie leert dat Transcoast nog al tijd niet is opgestart. De Kraker: „Het is bekend dat zulke projecten nooit zo snel lopen, maar het is ook niet zo dat de haven van Wals oorden direct instort." Steijaerts idee de haven van Wals oorden als 'veiligheidshaven' uit te bouwen, met slepers en een blus boot, staat ook De Kraker voor ogen. „Maar", tekent de wethou der gelijk aan, „dan moeten we ook met de Veiligheidsregio Zee land over de financiering van de haven praten." Leendert Muller van Multraship in Terneuzen laat weten dat zijn be drijf'al sinds jaar en dag' een stei ger in Walsoorden heeft „Maar voor grote sleepboten is de diep gang er te beperkt. We kunnen de haven bij laagwater nu alleen in en uit met onze snelle interventie vaartuigen. Die steken één tot an derhalve meter diep." door Harmen van der Werf BAALHOEK - Vossen hebben in de nacht van maandag op dinsdag op nieuw huisgehouden onder de vee stapel van Wim de Koek aan de Zeedijk vlakbij buurtschap Baai- hoek. Vijf kippen waren het slacht offer. De koppen waren eraf gebe ten. De Koek verloor van zondag op maandag al twee parelhoen ders en vijf ganzen. „Ik heb nog vijf kippen over. Die ga ik nu extra goed beschermen." De Koek heeft het idee dat de vos sen uit het buitendijkse natuurge bied Verdronken Land van Saef- tinghe komen. „Het krioelt daar van de konijnen. Vossen hebben er dus genoeg te eten, maar - heb ik gehoord van iemand van de wildbeheereenheid Hontenisse - ze trekken er vermoedelijk weg, omdat er aan nieuwe gasleidingen wordt gewerkt. Ze worden daar door gestoord en zoeken rustigere plekken op, over de dijk, bij ons in de polder." Aannemingsbedrijf Visser en Smit Hanab legt twee nieuwe gasleidin gen aan in opdracht van de Gas unie. Ze komen in de gasdam aan de rand van het Verdronken Land van Saeftinghe richting België, on der de Westerschelde door. Vossen worden niet alleen opgejaagd door deze werkzaamheden. Boeren zijn ook volop bezig met oogsten, wat onrust geeft. In Zeeuws-Vlaande- ren komen de laatste jaren steeds meer vossen voor. KNOKKE - Betonwegen die de Duit se bezetters tijdens de Tweede We reldoorlog hebben aangelegd in de Zwinduinen bij Knokke, verdwij nen eindelijk. Ze verkeren ruim 65 jaar na dato in zeer slechte staat, zijn plaatselijk verzakt en onderge- stoven met zand. Vlaamse overheidsdiensten maken van de gelegenheid gebruik om het natuurreservaat De Zwindui nen en -polders, vlakbij de Neder lands grens, beter toegankelijk te maken voor wandelaars en fiet sers. Er komen gescheiden wan del- en fietspaden. Ook worden hellingen minder steil gemaakt, om het mensen in rolstoelen en met kinderwagens gemakkelijker te maken. De werkzaamheden be ginnen vandaag en duren tot april 2010. Het reservaat is in die tijd grotendeels gesloten. De kosten be dragen 803.000 euro. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Projectontwikkelaar Iris moet half november met ruim 700.000 euro over de brug komen voor de aankoop van het voormali ge zwembad de Honte in Terneu zen. Burgemeester en wethouders ver wachten dat rond dat tijdstip de bouwvergunning onherroepelijk wordt en dat de projectontwikke laar dan de koopovereenkomst moet nakomen. De ontwikkelaar heeft dan 27 maanden de tijd om het plan voor drie appartementen complexen met in totaal 54 woon eenheden te realiseren. Eerder sprak raadslid Pim Broek- huysen (eigen lijst) in raadsvragen zijn twijfels uit of Iris wel in staat is om het project te ontwikkelen. Broekhuysen wil ook een ant woord op de vraag of onderhan deld wordt met woonstichting Cla- vis over de Honte. „Zolang er een overeenkomst is met Iris Vastgoed ontwikkeling BV wordt er niet on derhandeld met Clavis", benadruk ken B en W. Ook is het college niet van plan om de gebouwen van het zwem bad en de gymzaal tijdelijk te la ten hergebruiken, zoals Broekhuy sen oppert. „De opstallen zullen naar verwach ting half november bij de notaris kunnen worden beschreven", meldt het college. jAP-i" "vk-" Marijke de Koek met de door een vos of vossen gedode kippen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63