nland 15 nog open Nieuwe speculaties over EU-post voor Balkenende Afspraken kerncentrale Borssele Premier onderzoekt lekken notulen over Westerschelde Politie doet inval in woonwagenkamp Ten onrechte gestorte geld moet terug Zuster Borromee wordt vandaag 100 Slechte slaper heeft afwijking in brein woensdag 30 september 2009 BRUSSEL - Premier Jan Peter Bal kenende wil absoluut de eerste president van de EU worden en zijn kandidatuur wordt naar ver wachting gesteund door de Duitse bondskanselier Angela Merkel. De nieuwssite EurActiv, gespeciali seerd in berichtgeving over de EU, meldde dat gisteren op basis van een 'invloedrijke', zij het anonie me bron. Balkenende en Merkel, allebei christendemocraten en 'no-non- sense politici', hebben volgens de ze bron een nauwe band. Merkel zou Balkenende zien als een ge schikt alternatief voor de Britse ex-premier Tony Blair. Blair is tot dusver de enige offi ciële kandidaat voor de functie van EU-president, die ontstaat als het nieuwe EU-verdrag van Lissa bon is goedgekeurd. Balkenende noemde onlangs be richten dat hij de EU-topbaan am bieert in de Tweede Kamer nog 'flauwekul', maar sloot niet catego risch uit dat hij ooit naar Brussel verkast. De achterban van het CDA staat positief tegenover een eventueel vertrek van Balkenende naar Brussel. Dat bleek gisteren uit een peiling van TNS NIPO in op dracht van RTL Nieuws. Van de CDA-kiezers vindt 71 procent dat hij het moet doen. Sportcity One 50: vanaf 1.699,-** SR 50: vanaf 1.999,-** "Ook in 25 km/u snorscooter Vraag je officiële Aprilia dealer naar de actievoorwaarden of kijk op: Mojito 50 Custom: 2.599,- DEN HAAG DEN HAAG - Minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) heeft afspraken gemaakt voor het geval dat de kerncentrale Borssele toch deels in private handen komt. De mogelijke koper moet werk ma ken van zaken als veiligheid, zorg voor het afval en duurzame be drijfsprocessen. Bovendien komen alleen kopers die de kerncentrale op verantwoorde wijze kunnen ex ploiteren in aanmerking, zo liet de bewindsvrouw de TWeede Kamer gisteren weten. Kerncentrale Borssele is nu eigen dom van de energiebedrijven Es- sent en Delta. Toen het Duitse energiebedrijf RWE eerder dit jaar Essent overnam, dreigde ook de kerncentrale in Duitse handen te komen. Een Kamermeerderheid droeg de minister op tot het uiter ste te gaan om Borssele in over heidshanden te houden. Mede-ei genaar Delta wilde ook niet dat Borssele in andere handen zou ko men, stapte naar de rechter en kreeg gelijk. Delta is niet betrokken bij de af spraken die de minister over de kerncentrale heeft gemaakt. „Dat is een zaak van de minister", geeft Delta-woordvoerster Mirjam van Zuilen aan. Ze voegt er aan toe dat Delta afspraken over de kerncen trale heeft gemaakt met Essent. Nu Essent de aandelen van EPZ heeeft vervreemd blijven die af spraken wat Delta betreft over eind. Delta heeft dan ook weinig toe te voegen aan wat de minister naar buiten heeft gebracht. Premier Jan Peter Balkenende be raadt zich of er stappen moeten worden gezet nu notulen van een recente ministerraad over de uitdie ping van de Westerschelde zijn uit gelekt. RTL Nieuws openbaarde maandaga vond dje gegevens van de minister raad van 28 augustus. Daaruit kwam naar voren dat mi nister Wouter Bos (Financiën) zich BRUNSSUM Ongeveer 45 agenten en medewer kers van gemeente, FIOD en doua ne hebben gisterochtend een inval gedaan in een woonwagenkamp in Brunssum. In loodsen bij het kamp vond de politie kleding, dvd's en horloges, waarvan de merken waren ver valst. De politie had twee vracht wagens nodig om het materiaal af te voeren. Verder trof de politie twee wietplantages aan. ALMELO Een vrouw uit Almelo moet de 43.000 euro terugbetalen die deze zomer door een fout op haar bank rekening was bijgeschreven. Dat heeft de civiele rechtbank in Alme lo gisteren besloten. De man die het geld per ongeluk op haar bankrekening had gestort, had een kort geding aangespannen. De vrouw had nog maar 10.000 eu ro over. zorgen maakt over de extra kosten die gemoeid zijn met het schrap pen van het ontpolderen van de Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaande- ren. Bos zei gisteren dat het aan de premier is om te bepalen of er aan gifte wordt gedaan. Volgens een woordvoerder van Balkenende wordt alle informatie verzameld om te bekijken of er stappen gezet moeten worden. MAASTRICHT Zuster Borromee, de zus van schrij ver Godfried Bomans, viert van daag haar honderdste verjaardag. Net als in 1970, toen duizenden mensen haar in de NCRV-docu- mentaire Bomans in Triplo zagen, voelt zij zich op deze dag weer even de bekendste non van Neder land. Ze woont in het Sint Servaaskloos- ter in Maastricht en 'geniet ook van alle aandacht'. AMSTERDAM Slechte slapers beschikken over minder zogenoemde grijze stof in de hersenschors, het voorste deel van het brein vlak boven de oog kas. De afwijking is vermoedelijk aan geboren. Die ontdekking deden de Koninklijke Akademie van Weten schappen en het VU medisch cen trum. De vondst leidt mogelijk tot nieuwe behandelmethoden. BBSagaillHIIDMIUBBIHIIIII kwam het met een eigen plan. er ook maar serieus over was ge sproken. De vakbonden verwijten de werkgevers bovendien dat ze ge lijktijdig met de AOW-leeftijd de pensioenleeftijd willen optrekken. Volgens de werkgevers is het vak bondsplan eerder afgeketst omdat het discutabel is of het wel de be nodigde 4 miljard aan bezuinigin gen in het laatje brengt, zegt een woordvoerder van werkgeversorga nisatie VNO-NCW. De werkgever sorganisaties kwamen overigens eerder op de dag nog met een ei gen plan. Maar hun voorstel om de AOW in 2025 ineens te verho foto David van Dam/GPD gen naar 67 jaar werd door de vak bonden afgedaan als 'oude wijn in nieuwe zakken'. De vakbondson derhandelaars zien hun alternatief als het meest kansrijk om naar ver wachting om middernacht te wor den omarmd door alle betrokken binnen de SER. „Het is construc tief, oplossingsgericht en toekomst- bestendig", zegt Bert van Bogge- len, interim-voorzitter van het CNV. „De AOW-leeftijd blijft op 65 jaar en het kabinet krijgt de ge wenste bezuiniging. Kortom: ieder een zou er mee moeten kunnen le ven." Haal dit jaar nog extra voordelig je bromfietsrijbewijs en wij betalen jouw rijbewijs (categorie Am), als je tussen 1 oktober 2009 en 31 december 2009 bij de officiële dealer een nieuwe 50cc scooter of bromfiets van Aprilia koopt. Maak RU gebruik van deze actie, want in 2010 wordt het vee! duurdere bromfiets praktijkexamen ingevoerd! Heb je al een rijbewijs? Ook dan heb je voordeel! Ga naar de Aprilia dealer en maak kennis met de speciale Aprilia actie modellen! Kosten voor het rijbewl|5 kunnen verschillen, Apnlla vergoedt standaard 100.- www.aprilia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5