zeeland 127 Minder hard in Koudekerke COMPLETE BRIL, ONTSPIEGELD EN KRASWEREND Druivenpluk in Dreischor begonnen Vlissinger rijdt door na ongeluk en crasht in hek VOORSTEL 30 kilometer in Middelburgsestraat woensdag 30 september 2009 DREISCHOR - De sfeer én het tempo zitten er met een goed in. Nog geen twee uur nadat de druiven plukkers in Dreischor de mouwen hebben opge stroopt, wordt de pers aangezet. De druivenpluk van wijnhoeve De Kleine Schorre is gisterochtend begonnen. 'Een prima kwaliteit', klinkt het links en rechts. Wijnboer Johan van de Velde verwacht nog een week of drie te zullen plukken. foto Dirk-Jan Gjeitema OOST-SOUBURG - Een 38-jarige Vlis singer is gistermiddag rond half drie, nadat hij even daarvoor een aanrijding had veroorzaakt en was doorgereden, met zijn auto tegen een hek aan de Ritthemsestraat in Oost-Souburg tot stilstand geko men. Het hek was die middag net gerepareerd nadat er maandag een motorrijder tegenaan reed. Een oplettende automobilist was 's middags getuige van de botsing die de Vlissinger had veroorzaakt en waarschuwde surveillerende agenten dat de bestuurder was doorgereden. Daarop gaven de agenten via de mobilofoon door dat collega's moesten uitkijken naar de Vlissingse automobilist. Een motoragent, die de oproep hoorde, reed net langs de Vlissin ger. De agent op de motor keerde om en is de auto achterna gere den. Aah het eind van de Ritthem sestraat vloog de hardrijdende Vlis singer uit de bocht. Hij belandde met zijn auto in het pas gerepareer de hek. De 38-jarige Vlissingse automobi list en zijn 20-jarige bijrijder uit Vlissingen werden aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Daar wees een blaastest uit dat de bestuurder vier keer te veel alcohol had gedronken. Ook bleek dat hij tot eind november geen au to mocht rijden, omdat zijn rijbe wijs ongeldig was verklaard. De man is tevens betrokken geweest bij twee aanrijdingen. door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - De doorgaande weg door Koudekerke, de Middelburg sestraat, zou na herinrichting tot 30 kilometerzone gemaakt moeten worden. Dat is althans het voorstel dat de denktank, die zich nu buigt over de herinrichting, binnen vier weken gaat voorstellen aan het ge meentebestuur van Veere. Dit kwam gisteravond naar voren tijdens de bewonersavond die het Veerse college van B en W samen met de dorpsraad had georgani seerd naar aanleiding van de jaar lijkse dorpsschouw eerder die dag. Per fiets trok een gezelschap be staande uit onder meer burgemees ter Rob van der Zwaag, drie wet houders, gemeenteambtenaren, dorpsraadleden 's middags door de kern om pijnpunten en succes sen te bekijken. Die 30 kilometer voor de Middelburgsestraat kwam echter pas in de avond ter sprake naar aanleiding van vragen van be woners van de Duinweg. Zij maak ten zich zorgen over de toename van het sluipverkeer en de snel heid op de Middelburgsestraat. On danks de aanleg van de rondweg. Wethouder Jaap Melse deelde de vrijwel volledig gevulde zaal in de Couburg mee dat de gemeente 'de bestaande 50 kilometer niet als be leidslijn hanteert, maar in afwach ting van de voorstellen van de denktank bekijkt of die 30 kilome ter te realiseren valt. Melse: „Het is vooralsnog een wens, ook van de gemeente." De dorpsschouw zelf, de stoet trok nogal wat aandacht in de kern, le verde weinig schokkende zaken op. Zij het dat nog eens duidelijk werd dat de aanleg van een trap veldje bij de wijk Koningshof een moeizaam project is. Tot nu toe stuitte voorstellen van de gemeen te om zo'n veldje aan te leggen op diverse locaties op een stuk grond grenzend aan de wijk, op veel pro test van omwonenden. Volgens wethouder Jan Bostelaar zal er vol gende week overleg zijn met de ei genaar van een boerderij aan de Ter Poorteweg over een trapveldje dat in de buurt zou kunnen ko men van de boerderij. Bostelaar hoopt dat in dit overleg een com promis gesloten kan worden zodat 'wat ooit een eenvoudig trapveldje zou worden, na veel geharrewar eindelijk kan worden aangelegd'. Het speelterreintje aan De Welle, niet alleen een domein voor kinde ren maar ook van honden en met name hun poep, zal binnenkort ook door de gemeente onder de loep genomen worden. Het ge meentebestuur geeft dan duidelijk heid over de toekomst van het ter- reintje; hetzij volwaardig speelveld danwel uitbreiding van parkeerge legenheid voor de buurt. NU! €49 Normaal NU! Montuur €29 €29 PENTAX enkelvoudige glazen €0 €0 Ontspiegeling en _£-5€T €20 kraswerende laag Complete bril €79 €49 Ga toch meteen naar Specsavers. UW VESTIGING! Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 642 260 Deze actie is alleen geldig bij aankoop van monturen van €29 en geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Gratis standaard enkelvoudige PENTAX glazen bij elk montuur. Deze actie is geldig van 24 augustus t/m 13 september 2009. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. 2009 Specsavers Optical Group. All rights reserved. Opticiens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47