Hogeschool Zeeland; trendsettend in bruisende markten 6 i studie er "Omdat de en mijn opleiding Qoed staan aangeschreven en er écht persoonlijk contact is tassen stadenten en docenten. «Ofia naar de Open Vaq op zaterdag 21 november van 10-30 - 13-00 aar en ervaar zel-f de sheed" Hogeschool Zeeland Qov\AiAA-orri1 ■^■Ocono^ woensdag 30 september 2009 Infotorial Het volgen van en inhaken op (wereld wijde) marktontwikkelingen is een kern kwaliteit van Hogeschool Zeeland. De innovatieve school uit de kustprovincie bewijst dat ook nu weer met nieuwe, op de toekomst gerichte opleidingen: Vitaliteits- management Toerisme en de Delta Academy-op leidingen. Behoeften veranderen, de toe ristische en weinessbranche verandert mee De mens van nu hecht waarde aan zinvolle vrije tijdsbesteding, gezondheid en duurzaamheid. Om die wensen te kunnen vervullen heeft de toeristische en welzijnsbranche behoefte aan De Delta Academy biedt uniek onderwijs door: o internationale focus de beste wateropleidingen van Nederland (zie www.keuzegids.org) o zeer intensieve samenwerking met werkgevers 9 interdisciplinair onderwijs (geldt voor alle drie de opleidingen) Meer informatie is te vinden op www.hz.nl goed opgeleide jonge mensen met creatieve ideeën. Dit moeten positieve, ondernemende mensen zijn met een sterk ontwikkeld 'klant- gevoel', een innovatieve aard en bovenal een goede opleiding. Zij moeten de nieuwe concep ten gaan ontwikkelen en realiseren en dat aan de eigen 'Zeeuwse kust' én wereldwijd! Hogeschool Zeeland biedt die opleiding De opleiding Vitaliteitsmanagement 8t Toerisme leidt studenten op tot graag geziene krachten binnen het toerisme en de welzijnssector. Vanaf het eerste jaar bezoeken studenten regelma tig toeristische ondernemingen in binnen- en buitenland. De opleiding werkt pragmatisch met cases uit het toeristische werkveld. Daar naast voorziet de opleiding in marketing-, ondernemerschap-, hospitality- en personeels- managementtrainingen. Van iedere student wordt verwacht dat hij of zij vloeiend Engels en een tweede vreemde taal leert spreken. Wereldwijde kansen Een afgestudeerde student is in staat actuele gastvrijheidsconcepten te ontwikkelen. Hij of zij creëert nieuwe ideeën en vertaalt deze naar verrassende en aantrekkelijke producten voor de toeristische markt. Dat doen de high potentials in binnen- en buitenland en wie weet in een eigen bedrijf! Geen onderwerp zo actueel als watermanagement Wereldwijd schreeuwt men om adequaat op geleide jonge mensen met kennis van zaken op het gebied van water: In Dubai ontwerpen en ontwikkelen zij nieuwe eilanden, in Nepal helpen zij het tegengaan van kindersterfte door nieuwe drinkwatersystemen te creëren en el ders ter wereld denken ze mee over het ant woord op de stijgende zeespiegel. Hogeschool Zeeland biedt studenten de kans om via de opleidingen van de Delta Academy in deze dynamische beroepsgroep te duiken via de hbo-opleidingen: Aquatische Ecotechnologie Kwaliteitsopleiding met een internationaal karakter. Afgestudeerden kunnen onder meer watersystemen in delta's inrichten en herstel len of zorgen voor goede watervoorzieningen. Biologie, ecologie en technologie staan centraal in deze-opleiding. Civiele Techniek De afgestudeerde civiel technicus stuurt (internationale) projecten aan, zoals de bouw van (jacht)havens, eilanden, dijken, tunnels en vliegvelden voor de kust. Hij of zij kan ervoor zorgen dat ons land superieur blijft als het gaat om waterbouwkunde en kustverdediging! Delta Management Volgend schooljaar start de nieuwe opleiding Delta Management*. Delta Management leidt gebiedsontwikkelaars in delta's op. Wat kan er in een delta? Hoe wonen we er veilig? Kan er toerisme worden ontwikkeld? Hoe komen we aan voldoende zoet water? Delta Management leidt regisseurs op die aansturen en overzicht behouden. De wereld rand "Na mijn opleiding Civiele Techniek werk te ik als trainee bij Boskalis en heb ik aan vijf projecten gewerkt als uitvoer der en werkvoorbereider in Australië, de Malediven, Georgië, Abu Dhabi en Qatar. Op de Malediven werkte ik mee aan de wederopbouw na de Tsunami! Na een half jaar op de Noordzee, ben ik als uitvoerder naar Saudi Arabië, Abu Dhabi en India gegaan. Mijn werkzaam heden? Onder meer werkplannen schrij ven, schepen en materieel importeren, mensen aansturen en voortgangsrap portages maken. De opleiding heeft me een zeer gedegen basiskennis gegeven en tijdens het werk blijf je leren!" Carl, afgestudeerd in 2004 'O.v.b. van tijdige accreditatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28