Sale wm brieven Prijzen die het daglicht niet kunnen verdragen 01/02 oktober van 21.00 tot 00.00 uur OP OP Praag Strandvakanties Diverse steden Kerstmarkt Cruise Disneyland® Paris Mexico woensdag 30 september 2009 Wfl121iH 1 W%OAf| i Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Westerschelde 65 In Nederland worden aan de lopen de band vele onderzoeken gedaan al dan niet door een commissie. Al deze onderzoeken hebben een ding gemeen namelijk een vrijwel altijd gunstig resultaat voor de op drachtgever. Dit wordt eenvoudig bereikt door gericht onderzoek en vraagstelling en door bepaalde za ken (meer) te benadrukken en an dere minder of deze geheel te nege ren. Als de commissie-Nijpels in derdaad alleen door LNV aangedra gen materiaal bestudeerd heeft dan is het niet verwonderlijk dat de conclusie ontpolderen was. J.F. de Feijter Ringdijk 1, Nieuwvliet Westerschelde 66 Speculerend op een goed nabuur schap met Vlaanderen heeft; de Ne derlandse regering/met betrekking tot de Ontwikkelingsschets 2010, Schelde-estuarium, zich 28 augus tus 2008 aan de verdragen met Vlaanderen gebonden. De verdra gen brengen evenwicht tussen na tuurlijkheid, veiligheid en toegan kelijkheid in de Schelde. Maar zo als dat gaat, een driehoeksverhou ding geeft problemen. Erop specu lerend dat dit een snelle besluitvor ming in de procedures zou bevor deren, is destijds daarvoor tot de 'dakpanaanpak' besloten: doorgaan met procedures, voordat een voor afgaande fase formeel is beëindigd. Inmiddels is gebleken dat al bin dende besluiten werden genomen, voordat voorafgaande fasen waren afgerond, zoals afsluiten van conve- nanten, grondaankopen en stilleg gen van onderzoeken en opdrach ten voor ontpoldering, zie krant 29 september. Erop speculerend dat de Zeeuwen door emoties wegens de Ramp niet kunnen denken, gaat de regering door met het ne men van dwaze besluiten over ont poldering. En zo is deze regering te vergelijken met een club wadlo pers, die bij opkomend tij in dich te mist is verzeild geraakt. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Westerschelde 67 De permanente Commissie op Toe zicht op de Scheldevaart heeft de regels voor de grootste container schepen verder versoepeld.(krant, 25 september). We mogen hopen dat deze beslissing genomen is met de nodige zorgvuldigheid en over tuiging van de commissie en niet onder druk vanuit de Antwerpse haven en de Vlaamse regering. We hebben hier niet slechts te doen met de betere voortgang van de scheepvaart op Antwerpen, maar vooral met de veiligheid van de aanwonenden van de Westerschel de en waarschijnlijk ook met vele Zeeuwse bewoners daar omheen. Daarover valt niet te spotten. Maar tot nu toe is onbekend waaruit de vele scheepsladingen bestaan, laat staan welk gevaar ze op kunnen op leveren voor de Zeeuwse bevolking en het milieu in de Westerschelde. Nu ook bekend is geworden dat het C2000 systeem in Zeeland to taal niet deugt, en de reactie van de politici hierop, heb ik voldoen de reden om aan de betrouwbaar heid van bovenvermelde beslissing van deze commissie te twijfelen. Ab Blok Vriesesweg 2, Bruinisse Vrouwen Er waren meer dan tweehonderd genodigden in de galmende Nieu we Kerk in Middelburg. De voorzit ter was uiteraard onze First Lady, mevrouw Peijs, maar zij was ook de enige vrouw die op het podium verscheen. Na haar inleiding na men er vier al wat oudere heren plaats en een jonge man, een soort excuus Guus. De vrouwelijke Sta tenleden, gemeenteraadsleden en andere vrouwelijke deskundigen mochten toekijken en luisteren. Ge tuigt het van realisme om de helft van onze Zeeuwse bevolking bui ten spel te zetten? Volgens mij is een van de mogelijkheden om krimp om te zetten in groei, meer geboorten. En ja, daar zijn dan wel vrouwen voor nodig. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Polanski In de krant van 28 september wordt bericht dat regisseur Polans ki in Zürich is gearresteerd. Vanwe ge een zedendelict van 31 jaar gel den in de VS. De radio berichtte dat hij werd gearresteerd door de Zwitserse politie. Nu heeft hij de Franse nationaliteit, misschien ook de Amerikaanse. Ik snap niet waar om de Zwitsers menen het recht te hebben op arrestatie en uitlevering van iemand met een andere natio naliteit dan de Zwitserse. Ook al zou het verzoek gekomen zijn van de Amerikanen, dan nog is hij van geboorte Fransman waardoor hij nimmer de Franse Nationaliteit verliest; dat recht eigent de Franse staat zich immers. Ik verwacht dat de Franse president de Zwitsers ter verantwoording zal roepen. M.C. Van Loon Voorstad 38, Goes Bisschop Breda 2 In katholieke vieringen spreekt de pastoor: 'Dan zal deze Geest verwij deren wat scheiding brengt. Maak uw kerk, zo bidden wij, tot teken van eenheid onder de men sen en tot instrument van uw vre de. Breng zo de mensen bijeen van alle rassen en talen om in een heid de maaltijd te vieren tot een eeuwige verzoening in een nieuwe wereld die vervuld is van uw vre de.' In het nieuwe testament staat onder Ici8,9-i4 het gelijkenis met de Phariseen en tollenaren. In het oude testament staat in Ex3,7 hoe Mozes de Israeliten uit de Egypti sche slavernij wegbrachten. Kardi naal Simonis schreef over het Jo dendom, dat zij 'en vreemdeling niet buiten laat overnachten'. Dan vraag ik me af, of de Bisschop van Breda brevier en bijbel kwiet is en in een toren van ivoir leeft! Mag ik Ad van Kuyck bidden, de discussie met de bisschop op te pakken voor ons gelovigen van de katholieke kerk!? Annette Roderburg Zuidkerkstraat 49, Colijnsplaat Bisschop Breda 3 Naar aanleiding van het artikel over de bisschop van Breda, in de krant van zaterdag, het volgende: De bisschop draagt de samenwer king met de christelijke kerken een warm hart toe, met name de socia le activiteiten. Hij juicht gezamen lijke vieringen toe, waarin het res pect voor ieders eigenheid een plaats krijgt. Jammer dat onze bis schop zo negatiefin mijn krant naar voren is gekomen. Ben al 46 jaar abonnee van de krant, meestal naar volle tevredenheid. Tilly den Boer IJssellaan 29, Hansweert Hondenbelasting Ik ben hondenbezitter en heb ja renlang in Zierikzee gewoond. Daar betaalde ik met alle plezier hondenbelasting, omdat overal in de stad speciale objecten staan waar de hondenbezitter een plastic zakje uit kan trekken waarmee de hondenpoep opgepakt kan wor den en in een afvalbak geworpen kan worden. Ik woon in het cen trum van Middelburg en heb altijd zelf een zakje bij me voor het geval mijn hondje wat kwijt moet. Maar dan komt het probleem! Waar moet ik het laten? Want zelfs gewo ne afvalbakken zijn in Middelburg schaars. Met het gevolg dat ik vaak hele straten doormoet met een plastic zakje met ontlasting in mijn hand. Mijn conclusie is dat de serviceverlening van de gemeente in dit opzicht nihil is en ik het schandalig vind dat ik 60 euro per jaar moet betalen voor niets, gebak ken lucht. M. Reuser Karelsgang 40, Middelburg Dierendag Op 4 oktober vieren we weer mas saal werelddierendag. Dan wordt ons huisdier op die dag extra ver wend. Er wordt door bijna alle die renbeschermingsorganisaties volop gecollecteerd, want we zijn toch zo goed voor de zielige diertjes. He laas vergeten de meeste mensen dat de overige 364 dagen er ook die ren zijn die onze hulp nodig heb ben. Er zijn nog steeds heel veel zwerfkatten in Zeeuws-Vlaande- ren. Stichting ZwerfKat West Zeeuws-Vlaanderen is een particu liere stichting die geen tijd hebben om te collecteren. Wij verzorgen, met twee mensen, 79 zwerfkatten de kosten worden voor 90 procent uit eigen zak betaald, zodat er vaak op het eind van ons geld nog een stukje maand overblijft. Toch kun nen al 30 jaar de zwerfkatten op ons rekenen 365 dagen per jaar. Emmy Versluys Slijkstraat 8, Groede Zeeland echt waar 3 Reactie op het ingezonden stuk over Camping de Meerpaal van de heer Wijnings: Ik vond het depri merend om te lezen hoe mensen denken over het levenswerk van een vooruitstrevende ondernemer. Ik mag voor de Meerpaal al ruim tien jaar met plezier hand- en span diensten verrichten en sinds vier jaar ben ik bedrijfsmatig betrokken bij deze schitterende camping. Na twaalf jaar hard gewerkt en gestre den te hebben aan een enorme vooruitgang voor het dorp Zoute- lande hebben Rene en Inez Melis een bedrijf van formaat neergezet. Het is vooruitstrevend op het ge bied van milieu, veiligheid, luxe en gastvrijheid. De opstelling 'van de chalets is door een landschapsarchi tect ingetekend na overleg met overheden en buren. De camping heeft dit jaar duizenden tevreden klanten mogen ontvangen en ver bleven er op een jong terrein waar de begroeiing nog volwassen moet worden. Over enkele jaren kan de heer Wijnings met alle plezier langs het terrein fietsen en zien hoe het jonge terrein met de vrese lijke herinneringen is omgetoverd in een plaats waar mensen nu al heerlijk hun vakantie kunnen door brengen aan de Zeeuwse kust. Pascal Spijkers Zwinstraat 8, Zoutelande Zeeland echt waar 4 Het is juist bewonderingswaardig dat er campingbeheerders zijn die in deze tijd nog investeren in een mooie accommodatie. Reactie op brief heer Wijnings over De Meer paal. En dat gebeurt door een fami liebedrijf en geen vette projectont wikkelaar, zoals in Renesse waar 450 eenheden verdwijnen en de (oude) mensen op straat komen. Het zicht vanaf Werendijke Zoute lande zal nog even ongewijzigd blij ven, tenzij deze mijnheer weet waar je snel groeiende struiken cq bomen kunt vinden. Om cam pings te vergelijken met concentra tiekampen duidt erop dat de heer Wijnings nauwelijks of niet buiten de deur komt. Wij komen al vijftig jaar op diverse campings ia Neder land en Europa maar overal zie je hetzelfde: tenten, caravans, huisjes, chalets in een bepaalde slagorde en ja overal staat een omheining rond omdat wij last hebben van vanda lisme, vernielingen en diefstallen op en rond de campings. Als je leest op Zoover.nl met hoeveel ple zier gezinnen op deze camping ge- recreëerd hebben dan wordt er door velen een heel ander beeld ge vormd dan deze heer ons voor houdt. Christiaan Spijkers Zwinstraat 8, Zoutelande fmmmgmm 5 dagen eigen vervoer Logies en ontbijt p.p. iricl. vlucht 8 dagen logies p.p. o.a. Madrid, Rome en Londen 3 dagen incl. vlucht Logies en ontbijt p.p. Düsseldorf - Keulen 4 dagen Halfpension p.p. GRATIS ontbijt, lunch en din Kinderen t/m 6 jaar gratis 3 dagen Incl. entree p.p. 9 dagen incl. vlucht All Inclusive p.p. Kijk voor deelnemende winkels en actievoorwaarden van Staalduinen op www.middernachtsale.nl Op onze reizen zijn de ANVR-reisvoorwaarden van toepassing. \j"r— gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15