op Rozenbotteldagen Sa 3 ,e<^ voor lezers LEZERSENTRA PZC Rozenbotteldagen Zaterdag 3 en zondag 4 okto ber worden op biologische rozenkwekerij De Bierkreek in iJzendijke de Rozenbottel dagen gehouden. Van 10 tot 17 uur is het ter rein aan de Zeven hofsteden- straat 9 in IJzendijke geo pend. Tel.: 06-12905085, www.bierkreek.nl Bezoekers krijgen op vertoon van de bon elders op deze pagina een gratis rozenbot teipiant, zolang de voorraad strekt. foto Peter Nicolai I» Rozenkwekerij De Bierkreek, Zevenhofstedenstraat 9 I Oran\es itraat IJzendijke dinsdag 29 september 2009 Een groot deel van de rozen die kweker Hans van Hage in IJzendij ke heeft staan, is botteldragend. In kleur variëren ze van rood en oran je tot paars en zelfs bijna zwart, in vorm van enkele millimeters groot tot 6 centimeter lang en rond, ovaal, langwerpig, flesvormig tot stekelig als een kastanje. Maar alle maal bevatten ze pectine, vitami ne Bi, B2, B3, B5, B6, E, kalium, magnesium, calcium, fosfor en ij zer. Afhankelijk van de soort heeft een rozenbottel daarbij nog eens tussen de 400 en 3000 mg vitami ne C per 100 gram vruchtvlees. Dat is dertig keer meer dan een si naasappel en zeventien keer meer dan kiwi. Een van de vragen die hem het meest gesteld worden, is of die alle maal eetbaar zijn. Ja, is het ant woord, in principe wel. In ieder ge val lusten vogels ze allemaal. Maar mensen vinden niet elke bottel even smakelijk en voor marmela de, chutney en sap hebben de vle zige, sappige, grotere bottels de voorkeur. Rozenbottelhapje Pluk twee handen vol grotere rozen- bottels. Was ze, droog ze, haal de kroontjes er af, halveer de bottels en verwijder pitjes en haartjes. Los een paar eetlepels suiker op in water of honingverwarm het mengsel op een laag pitje en voeg een klein scheutje witte wijn toe, plus een snufje roze marijn. Voeg de rozenbottels toe als het mengsel stroperig wordt. Glaceer ze zó dat het vruchtvlees mooi stevig blijft, terwijl de bottels wel goed ver warmd worden (3 tot 5 minuten). Laaat ze afdruipen, vul ze met mas carpone of een andere zachte kaas en maak af met een snipper gember. Een uurtje in de koelkast en ze zijn klaar om geserveerd te worden bij een goed glas wijn of sherry. Tijdens de Rozenbotteldagen, 3 en 4 oktober, op rozenkwekerij de Bierkreek in IJzendijke, ontvangen PZC-lezers een gratis rozenbotteipiant. Op deze rozenbotteldagen zijn er veel demonstraties, is jam te proeven op lekkere biologische pannenkoeken en zult u merken dat jam maken van rozen- bottels een eitje is. Er is een demonstratie bloemschikken met rozenbottels en er zijn diverse andere stands. f 2 rs 3 cti© Tegen inlevering van bijgaande bon ontvangen PZC-lezers een exemplaar van Rosa rugosa 'Dagmar Hastrup', een rozenstruik in een pot, met een gewicht van 4 kilo en een potmaat van 5,5 liter. Wees er snel bij, want op=op! Rozenkwekerij de Bierkreek, Zevenhofstedenstraat 9,4515 RK IJzendijke PZC-lezers ontvangen tegen inlevering van deze originele, volledig ingevulde bon bij rozenkwekerij de Bierkreek in IJzendijke een gratis bottelroos Rosa rugosa 'Dagmar Hastrup'. De actie is geldig op 3 en 4 oktober van 10.00-17.00 uur en zolang de voorraad strekt. naam Om Ov adres postcode plaats telefoon e-mail geboortedatum De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71