221 zeeland 'Alles was wit, een enorme bende...' Eindelijk duidelijkheid over winkels bij skihal PZC Authentieke boer duikt op in film VANDALISME Onbekenden spuiten poederblusser leeg in Goese Wereldwinkel Oude handschriften Goese parkeergarage op hoogste punt dinsdag 29 september 2009 door Rob Paardekam Wat een feestweek" had moeten wor den, is voor de We reldwinkel in Goes dramatisch begonnen. Afgelopen weekend hebben onverlaten door de brievenbus een poederblusser leeggespoten. „Het was een enor me bende", zegt Marion Planken. „Alles was wit." Het onheil voltrok zich in de nacht van vrijdag op zaterdag. Het werd vrij snel ontdekt, omdat bij uitzendbureau Schiffeler, aan de Vlasmarkt, ook bluspoeder naar binnen werd gespoten. Daar ging het alarm af „Wij hebben rook melders hangen", zegt eigenaar Mustafa Kucuktekin. „Ik denk dat er een soort stof is vrijgekomen, waardoor ze zijn afgegaan." De schade bij het uitzendbureau viel mee, omdat de brievenbus zich in een halletje bevindt. Dat is bij de wereldwinkel wel anders. Daar zat alles onder, tot in het keu kentje. De gedreven vrijwilligers zijn zaterdag meteen aan de slag gegaan om de boel schoon te ma ken. Daar waren ze gisteren nog steeds mee bezig. Toch zal het nog wel even duren voor de boel echt weer helemaal op orde is. De win kel kan vandaag zeker nog niet open. „We gaan deze week maar buiten staan met een kraampje", zegt Marion Planken. „Zo hoeven we de mensen die langskomen vanwege het veertigjarig bestaan van de Wereldwinkel niet hele maal teleur te stellen." Het witte poeder heeft veel spul len uit de winkel zodanig aange tast dat ze moeten worden wegge gooid. De schade is dus groot. „Ge lukkig blijkt dat poeder niet giftig te zijn", probeert Planken er nog een positieve draai aan te geven. „Anders was het allemaal nog veel erger geweest." Nou ja, veel erger kan het eigenlijk niet worden, want de wereldwin kel werd een paar weken geleden ook al bezocht door het dievengil de. Toen bleef de schade beperkt tot een kapot ruitje. Er zijn geen artikelen kapot gemaakt of meege nomen. „De inbrekers zijn heel ge richt op het geld afgegaan", vertelt Planken. „Ze hebben het geldkistje meegenomen. Er lag ook nog een envelop met geld, maar die heb ben ze niet gezien." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De ruimte onder de skipiste in Terneuzen mag voor 20 procent worden ingevuld met de tailhandel. De winkels moeten dan wel een relatie hebben met leisure-activiteiten. De provincie heeft dat besloten. Volgens het Omgevingsplan mo gen dergelijke centra maar 5 pro cent detailhandel hebben, maar omdat de provincie in Middelburg (Zeeuws Evenementen Podium) ook 20 procent winkels heeft toe gestaan, willen Gedeputeerde Sta ten die uitzondering ook voor Ter- neuzen maken. Dit voorjaar schoot het provincie bestuur de voorgestelde invulling van de winkels met grootwinkelbe drijven als BCC, Kwantum en Kar wei af Dit tot grote teleurstelling van de gemeente Terneuzen en de eigenaren van het wintersportcom plex. Het definitieve 'nee' leidde vervol gens tot een nieuwe overlegronde tussen Terneuzen en de provincie ambtenaren. Daaruit is concrete mogelijke invulling ontstaan die de goedkeuring van de provincie kan wegdragen. Zo wordt gedacht aan klimwand, een indoor golfbaan en een kin derspeelhal en buiten -een skate- baan en een drieduizend vierkan te meter groot mountainbikepar- cours. Wat winkels betreft is een uitbrei ding van Perry Sport voorzien en vestiging van een winkelketen Lego/Playmobil, een speelgoed- en babyzaak, een fietswinkel met ac cent op mountainebike- en race fietsen, een outdoorzaak en wei ness met eventueel gezondheids producten. MIDDELBURG - Oud-schrift-specia- list Ivo van Loo geeft vanaf 13 okto ber een cursus over oude hand schriften. De zes lessen Paleografie voor beginners vinden plaats in het Zeeuws Archief in Middelburg. Aanmelden vóór 1 oktober bij de ZVU, telefoon 0118-634800. Op 23 september 2009 is door mij, Nicolaas Arnout Polderman, (t.k.- gerechtsdeurwaarder), op verzoek van de besloten vennootschap Mestdistri- butie J. van Leijsen B.V., gevestigd en kantoorhoudende te Poortvliet, ge meente Tholen, aan Job Dirk Lind- hout, voorheen wonende te Poortvliet, gemeente Tholen, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen en buiten Nederland, betekend een afschrift van de grosse van een vonnis op 19 augustus 2009 gewezen door Rechtbank te Middelburg, houdende een veroordeling tot betaling van de bedragen in mijn exploot van beteke ning vermeld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechts deurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 'S-HEER ABTSKERKE - Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft sinds het afgelopen weekend voor een museumpje in de authentieke boe renhoeve van wijlen Adrie van der Meulen aan de Zuidweg bij 's-Heer Abtskerke de beschikking over een televisie-aflevering van Panoramiek. Daarin komt Van der Meulen aan het woord over ruil verkaveling. De Stichting Behoud De Zak van Zuid-Beveland (BZBB) dook het document op bij het Archief voor Beeld en Geluid en schonk het ma teriaal aan Het Zeeuwse Land schap. De aflevering van 8 oktober 1972 heet 'De Poel gaat op de schop'. De opnamen zijn gemaakt op de Hoeve Van der Meulen en in de di recte omgeving. Van der Meulen deed ook zelf zijn verhaal. Hij sprak uit zijn hart; hij hield niet van een 'kaal landschap' en was daarom tegen de verkave ling. De Stichting BZBB probeert zo veel mogelijk mensen uit-de afleve ring op te sporen om precies te ho ren hoe de kwestie de gemoede ren bezighield. Bereik uw doelgroep in de woonspecials van oktober Nieuwsgierig... neem contact op met: Verkoopteam Zeeland telefoon (0118) 434 070 GOES - Hij had 'ja' gezegd, dus kon-ie niet meer terug. En zo zweefde de Goese wethouder Rinus Dieleman, met zijn hoogtevrees, gisteren in een bakje door de lucht naar het dak van de parkeer garage aan de Westwal om samen met de bouw vakkers het hoogste punt te vieren. De ruwbouw van de 512 plaatsen tellende en 21 meter hoge garage, de grootste van Zeeland, is klaar. Voor de kerst kunnen er auto's worden geparkeerd. De dertig appartementen en commerciële ruimten in de 'schil' worden volgend voorjaar opgeleverd. Zeven woningen zijn inmiddels verkocht. foto Mechteld Jansen Voor video's zie www.pzc.nl/bevelanden 'immmmsm wmmBMsmm&msmammssmawmBafs&s&m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62