Winkeliers tegen vrachtwagenverbod SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 23 ZZ Neptunus wil wagens van tien meter toestaan in Zierikzee Biobenzine uit de pomp Gemeente ruimt alleen nog op als er ook iets op te ruimen valt Inbraken in Bru en Nieuwerkerk almanak Friet üM& i m flllllltlf "^É&èd Fotograaf Berrevoets schrijft geschiedenis met zijn werk 17 Bedrijven staan in de rij om tunnel bij Sluiskil te bouwen Dinsdag 29 september 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een verbod op vracht wagens van acht meter en langer is funest voor het winkelbestand van Zierikzee. Ondernemersvereni ging ZZ Neptunus roept de ge meenteraad op het voorstel van burgemeester en wethouders te volgen. Zij willen de binnenstad sluiten voor vrachtwagens van tien meter en langer. Het advies van Neptunus aan de raad staat haaks op de wens van de actiegroep Bewonersbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ). Die wil een verbod op vrachtwagens vanaf acht meter. Het stratenpa- troon en de bebouwing van de his torische binnenstad zijn in de vi sie van de BBZ niet berekend op wagens van grotere omvang. De meeste gebouwen in het centrum zijn namelijk niet onderheid. De winkeliersvereniging is met de BBZ van mening dat er iets moet worden gedaan aan enorme vrachtwagens die in Zierikzee wil len laden en lossen. „We moeten zuinig zijn op Zierikzee," schrijft voorzitter Cees Legemaate van ZZ Neptunus. Maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Want uit een peiling onder de aangesloten winkeliers blijkt dat er vrijwel geen vrachtwa gens van minder dan tien meter meer worden gebruikt. Een ver bod van acht meter of langer zou, volgens ZZ Neptunus, grote pro blemen veroorzaken met de be voorrading van zaken in de bin nenstad. „Het moet natuurlijk niet zo zijn dat winkeliers met hoge kosten komen te zitten, zeker in deze economisch moeilijke tijden. Het zou vreselijk jammer zijn als er nog meer winkels uit Zierikzee verdwijnen, ook voor onze eigen bewoners," aldus Legemaate. Om Zierikzee leefbaar te houden Voor ondernemers en bevolking' roept ZZ Neptunus de raad met klem op het voorstel van B en W te vol gen. „Tien meter wordt nog moei lijk genoeg voor de ondernemers. Acht meter is te weinig." De BBZ houdt donderdag een in formatieavond met deskundigen over dit thema. Die wordt gehou den in de aula van Pontes Pieter Zeeman en begint om 20.00 uur. In november buigt de politiek zich over het vrachtverkeer door de Zie- rikzeese binnenstad. NIEUWERKERK - Vanaf zaterdag kunnen auto mobilisten op Schouwen-Duiveland biobenzi ne tanken. Tankstation Prins in Nieuwerkerk biedt het product aan. Gisteren werden de oude tanks uit de grond gehaald, vandaag wor den er nieuwe geplaatst. Eigenaar Erik Prins ziet alleen maar voordelen. „Biobenzine is kwalitatief prima, beter voor het milieu en bovendien iets goedkoper dan de Superplus-98, die het vervangt." Biobenzine bestaat voor 85 procent uit 'gewo ne' Euro-95, aangevuld met ethanol. Dat ZIERIKZEE - De kosten voor de be strijding van onkruid op openbare plaatsen zijn afgelopen jaar flink gestegen. De gemeente Schou wen-Duiveland was afgelopen jaar 160.000 euro meer kwijt dan het jaar ervoor. Dat komt doordat in 2008 het gebruik van Corazon werd verboden. Door de ban van dat bestrijdings middel moet er veel meer geschof feld worden, wat tijd en dus geld kost. In totaal is de gemeente er jaarlijks 5000 manuren extra mee kwijt. De gemeente heeft de oplossing overig zelf al bedacht: ze stelt de gemeenteraad voor efficiënter en dus goedkoper te gaan werken door niet meer een vast aantal keer zwerfvuil weg te halen op bij voorbeeld begraafplaatsen, maar dat alleen te doen als er ook daad werkelijk zwerfvuil ligt. NIEUWERKERK - Inbrekers sloegen afgelopen weekeinde toe op twee plekken op Duiveland. In Nieuwer kerk werden zaterdagavond tussen 20.00 uur en 22.15 uur geld en sie raden weggenomen uit een wo ning aan de Loensweg. In de nacht van zondag op maan dag was het raak in Bruinisse. In brekers gingen binnen bij een be drijf aan de Jachthavenweg. Ze na men enkele honderden euro's aan contant geld mee. wordt gemaakt uit planten. Prins is van plan op korte termijn ook biodiesel te gaan verko pen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Kinderen die geen friet lusten. Ze be staan echt. Een vijfjarig jongetje uit Vlissingen moet er niks van hebben. Heeft 'ie altijd al gehad. Friet vindt hij vies. Alles van aardappels trou wens. Gekookt, gebakken, gefri tuurd. Je maakt hem er niet blij mee. Maar nu heeft hij iets ontdekt. Dol enthousiast kwam hij laatst van een kinderfeestje thuis en vertelde dat hij op dje verjaardag iets heel lekkers had gegeten. Zóiets lekkers had hij nog nooit geproefd. „Het lekkerste eten van de hele wereld", voegde hij er zelfs aan toe. Nieuwsgierig begon zijn moeder te raden. Pannenkoeken Poffertjes? Loempia'sWraps? Sushi dan misschien? „Nee", zei hij glunde rend. „Het heet patat!" „Lieverd toch", zei zijn moeder wat bezorgd, „patat is toch hetzelfde als friet?" Maar de kleuter ziet dat heel anders. „Friet lust ik niet, maar pa tat vind ik heerlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57