Hoek voert strijd over trainerschap in schemergebied m sport29 Van den Dries gaat gelijk op met club Fons Bouchaut al een halve eeuw bestuurder bij Sluiskilse Reisduif JUNGLEBOEK U PZC T®PSC®RER ti, lti\ 9 5 r pil 7,5 li# 7,5 v.a. 3 oktober verkrijgbaar dinsdag 29 september 2009 mm&mma mms tweede ronde van Chang Kai- Chen uit Taiwan 6-7 (5) 6-4 5-7. De als tweede geplaatste Williams verloor in twee sets van Anastasia Pavljoetsjenko uit Rusland 7-6 7-5. Voor Safina en Williams waren het hun eerste wedstrijden in de Japan se hoofdstad. De twee hadden in de eerste ronde een bye. foto EPA middelburg - Wolfaartsdijk: vier gespeeld, twaalf punten. Wilfred van den Dries: vier gespeeld, twaalf doelpunten. De aanvaller hield zaterdag gelijke tred met zijn club. Tegen Apollo'69 was hij goed voor drie van de zeven goals. Hij leidt in het topscorersklassement met twaalf punten. Dennis de Nooijer staat tweede. Owww.pzc.nl/btogs: 250e goal Dennis de Nooijer 8kss3bhb89k8988ssb Dennis de Nooijer (RCS) Dennie Ie Comte (Duiveland) Robin de Pagter (Goes) Niek van Sprundel (Aardenburg) Kana da Rosa Bernardo (AZW) Pieter de Munnik (DFS)g Mark Minderhoud (De Noöfmannen) 3A 1C 2E 2E 3A 3A 3A Arjan Koopmans (Rillandia) 3B goals factor totaal 12 r 1 12 5 2 10 6 1,5 9 6 I 1,5 fe. 9 6 1,5 j 1.5 7,5 5 1,5 5 I "1,5 5 !,5 pzc wa 7,5 door Fred Raboul sluiskil - Fons Bouchaut wist even niet was er gaande was na af loop van de tijdrit vanuit Menen. Die vormde het einde van het vluchtseizoen van de 'Sluiskilse Reisduif. Tijdens de prijsuitrei king wordt het seizoen geëvalu eerd en tijdens die evaluatie kwa men steeds meer mensen binnen aan de Baljuwlaan, de thuishaven van de Sluiskilse Reisduif. Pas toen naast bestuursleden van andere verenigingen ook de Ter- neuzense wethouder Adhemar van Waes arriveerde, ging bij de 72-jarige Bouchaut een lichtje bran den. Hij wist dat hij vijftig jaar in het bestuur van De Reisduif zat, maar hoopte dat die mijlpaal in al le stilte zou passeren. Dat gebeurde niet. Bouchaut kreeg onder meer de bronzen speld van het NPO opgespeld. Jeanette Wit- te-Bruce, bestuurslid van de afde ling Zeeland'96, speldde die op de revers van Bouchaut. „Ik vond het achteraf nog leuk ook", bekent de jubilaris. „Het is toch een stukje waardering voor wat je voor de Sluiskilse duivensport heb gedaan. Waardering vindt iedereen leuk." Bouchaut werd de duivensport met de paplepel ingegoten door zijn vader Albert. „Ik heb nooit an ders geweten en zat er als kleine jongen meteen middenin. Op mijn vijftiende ben ik officieeMid gewor den. Toen deed ik het nog een beet je samen met mijn vader." Tijdens de jaarvergadering van 1959 deed Bouchaut zijn intrede in het bestuur. Halverwege de jaren zestig werd hij tot penningmeester gebombardeerd. In het begin van de jaren zeventig werd hij vervol gens voorzitter én penningmees Op onbevoegd trainen staat een boete van tussen de 1000 en 1500 euro. In het ergste geval riskeert de voet balclub zelfs minpunten. Maar zo ver zal zater dag-hoofdklasser Hoek het nooit laten komen. Het vakmanschap van Paul Telussa staat niet ter discussie. Hij heeft dertig jaar ervaring in het Zeeuwse amateurvoetbal, vierde successen bij topclubs als Middelburg, HW'24, Kloetinge, Terneuzen en Hoek en zijn kampioensteller staat op zeven. Geen gemiddeld lijstje. Maar dat vermaledijde hoogste papiertje, dat heeft Telussa niet. En dat blijft hem achtervolgen. Ongewild is de Souburger weer het middelpunt van een papieren strijd geworden. Jan Verdegem wordt bij hoofdklasser Hoek offici eel opgevoerd als hoofdtrainer, maar in de praktijk zou Telussa die rol bekleden. Dat is de trai nersvakbond WON in het ver keerde keelgat geschoten en die heeft aan de bel getrokken bij de voetbalbond. De kwestie ligt nu bij de tuchtcommissie, die binnen enkele weken zijn oordeel zal vel len. Nadat Telussa bij Hoek in twee in terimperiodes een onuitwisbare indruk had gemaakt, wilde de club hem dolgraag als vaste man inlijven. Zijn trainersdiploma's C en D stonden echter niet toe hem te promoveren tot hoofdtrainer. Hoek bedacht daarom de con structie met Verdegem, die wél ge kwalificeerd is in de hoofdklasse te trainen. ter. Die dubbelfunctie vervulde hij vijftien jaar. Op dit moment be heert hij nog steeds de clubkas. Bouchaut heeft veel zien verande ren in de duivensport én bij zijn club. In de duivensport heeft hij het nog meegemaakt dat vijf lief hebbers het met één klok moesten doen. Die stond centraal opgesteld en de duivenliefhebber moest met de gummiring naar die klok lopen. Wat het clublokaal betreft is hij aan zijn negende onderkomen toe. „We zitten nu al een jaar of vijf tien hier aan de Baljuwlaan, met een eigen accommodatie." Sportief waren er rayon- en kring zeges. Provinciaal bleef het beperkt tot tweede plaatsen, onder meer op Moulins, Chantilly en twee keer in de derby Orleans voor jon ge duiven. Orleans is zijn favoriete concours. „Ze mogen het van mij iedere week spelen." door Rudy Boogert Tweemanschappen worden re gelmatig gebezigd én geaccep teerd in het amateurvoetbal. In het geval van Hoek meent de WON echter dat het om een stromanconstructie gaat. En die zijn niet geaccepteerd. Jan Verde gem is hoofdtrainer op papier, Paul Telussa in de praktijk. Naar buiten toe heeft de hoofdklasser geen actie ondernomen om die schijn weg te nemen. Telussa mocht zelfs zonder tegengas zeg gen dat hij de eindbeslissingen neemt. De WON heeft echter ook de schijn tegen. Prima dat de trainers- bond opkomt voor zijn leden. Maar in de aanval op Hoek lijken onderhuids ook andere motieven te spelen. Telussa was jarenlang voorzitter van de WON in de af deling Zeeland. Dat juist hij 'al ja renlang de regels aan zijn laars lapt', zoals in een interne corres pondentie staat, zal voor vak bondsmensen moeilijk te verkrop pen zijn. De strijd wordt nu gevoerd in een schemergebied. Volgens de tucht- reglementen staat op het onbe voegd trainen in de hoofdklasse een geldboete van tussen de 1000 en 1500 euro. Als de trainerssituatie vervolgens niet wordt aangepast, riskeert de club ook nog eens minpunten. Met het oog op de topklasse zal Hoek het zo ver nóóit laten ko men. Op papier heeft de club zijn zaakjes op orde. In de praktijk niet. Maar hoe bewijs je dat? ^1 knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55