PZCIt Bibliotheek kiest voor centrum Hulst Parkeerterrein voor carpoolers te klein iisiili Hit fe Cursus huiselijk geweld Eindelijk helderheid winkels skihal H 1 H ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 w? 23 BIBLIOTHEEK Voorwaarde voor verhuizing is wel een goede bereikbaarheid Dinsdag 29 september 2009 DLG werkt niet alleen voor de 'heilige boomkikker' tó®£ gflglp Bedrijven staan in de rij om tunnel bij Sluiskil te bouwen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Als de openbare bibli otheek in Hulst mag kiezen tussen het huidige onderkomen in Den Dullaert of nieuwbouw in het cen trum, dan valt de keuze op dat laat ste. „Dat wil beslist niet zeggen dat we ontevreden zijn over Den Dul laert, want we zitten daar op een heel goede locatie", voegt direc teur Rudi Crombeen van de Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen er met een aan toe. „Maar als je de keuze hebt om je te kunnen vestigen in een binnenstad, dan moet je die grijpen." Crombeen reageert daar mee op het idee van de gemeente om de bibliotheek, het theater en de vergaderaccommodatie uit het gemeenschapscentrum Den Dul laert te laten verhuizen naar het nieuw te bouwen vermaakscen trum aan de Houtmarkt in de Hulster binnenstad. Dat is een pro ject van ontwikkelaar Karei Riet bergen. De verhuizing is voorlopig alleen nog maar een idee, want er moet nog onderzoek worden ge daan naar de (financiële) gevolgen. „In de binnenstad zouden we met andere cultuurgenoten onder één dak komen te zitten", motiveert Crombeen zijn voorkeur. „Daar naast ga je dan ook de toevallige passant meer aantrekken. Wie nu in Den Dullaert naar de biblio theek gaat doet dat doelbewust. Niemand komt nu toevallig langs, dat moet je plannen. In de binnen stad loop je gewoon naar binnen om een tijdschrift of een krantje te lezen. De ontmoetingsfimctie, die we als bibliotheek toch ook na streven, wordt beter." Crombeen stelt aan een eventuele verhuizing wel randvoorwaarden. „We moeten goed bereikbaar blij ven voor klanten die met de auto, fiets of te voet komen. Maar ook voor mensen die minder mobiel zijn. Nu zitten we wat dat betreft natuurlijk ideaal. Ik weet niet of er genoeg parkeerruimte is in de bin nenstad en daar zit je ook nog met niet erg klantvriendelijk betaald parkeren. De bibliotheek is een ba sisvoorziening en moet dus voor iedereen gemakkelijk toegankelijk zijn" Ook de kosten mogen wat de bibliotheek betreft niet hoger wor den. „Als we de keuze hebben kie zen we voor het centrum en an ders zijn we ook gelukkig." door Wout Bareman TERNEUZEN - Carpoolen wordt steeds populairder en dat heeft ge volgen voor de carpool-parkeer plaatsen. Het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) stelt vast dat het parkeerterrein voor car poolers bij het centrale busstation aan de zeesluis in Terneuzen snel te klein wordt. De honderdtwintig parkeerplaat sen en vijf invalideplaatsen zijn da gelijks grotendeels bezet. Broekhuy sen verwacht op korte termijn pro blemen en signaleert dat bij burge meester en wethouders. „De ge meente heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Daarom moet het carpoolen natuurlijk worden aangemoedigd. Het is kostenbespa rend, het kan heel gezellig zijn en bovendien is het milieuvriendelijk. Maar dan moet er wel plek zijn om je auto te parkeren en dat wordt steeds moeilijker." Uitbreiding hoeft geen probleem te zijn. Aan de zuidzijde van het par keerterrein is nog voldoende ruim te: Hij wil van B en W weten of die het carpoolen verder willen stimu leren door uitbreiding van het aan tal parkeerplaatsen. Overigens zou, als het aan Broekhuysen ligt, ook el ders in de gemeente moeten wor den gekeken naar de mogelijkheid carpool-parkeerplaatsen te verwe zenlijken. „Ik kan me voorstellen dat bijvoorbeeld mensen die bij staalconcern ArcelorMittal in Zelza- te werken, daar ook behoefte aan hebben." TERNEUZEN - Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen begint in november met de cursus Van Slag. De cursus is bestemd voor jongeren van dertien tot en met L zestien jaar, die als getuige of slachtoffer betrokken zijn geweest I bij huiselijk geweld. Joyce Vermue: „Het gaat om een Kliniek aanbod voor Zeeland. De ^fcursus wordt in heel Nederland ^■og maar op een paar plaatsen ge- *^fcven. Er is wel een grote behoefte aan, getuige de cijfers en de erva ringen. Er zijn namelijk veel jonge ren betrokken bij geweld in de hui selijke kring." Tijdens de cursus maken de jongeren kennis met leeftijdgenoten, die hetzelfde heb ben meegemaakt. Ze krijgen volop kans verhalen en ervaringen uit te wisselen. De crusus telt tien bijeen komsten van twee uur. Twee maat schappelijk werkers zorgen voor de begeleiding. De eerste bijeen komst is 2 november. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De ruimte onder de skipiste in Terneuzen mag voor 20 procent worden ingevuld met de tailhandel. De winkels moeten dan wel een relatie hebben met leisure-activiteiten. De provincie heeft dat besloten. Volgens het Omgevingsplan mogen dergelijke centra maar 5 procent detailhan del hebben, maar omdat de provin cie in Middelburg (Zeeuws Evene menten Podium) ook 20 procent winkels zijn toegestaan willen GS die uitzondering ook voor Terneu zen maken. Er is inmiddels ook al concrete mogelijke invulling die de goedkeuring van de provincie kan wegdragen. Zo wordt gedacht aan klimwand, een indoor golf baan en een kinderspeelhal en bui ten een skatebaan en een 3000 vierkante meter groot mountainbi- keparcours ter hoogte van de hui dige grondhoop. Wat winkels be treft is een uitbreiding van Perry Sport voorzien en vestiging van een winkelketen Lego/Playmobil, een speelgoed/babyzaak, een fiets winkel met accent op MTB en race fietsen, een outdoorzaak en well ness met eventueel gezondheids producten. Zodra er overeenstem ming is met de ontwikkelaar over de kosten van het opstellen van een nieuw bestemmingsplan kan volgens B en W de planologische procedure worden gestart. Steeds meer carpoolers parkeren hun auto bij het centrale busstation aan de zeesluis in Terneuzen. Het huidige parkeerterrein wordt daardoor te klein. Het raadslid Broekhuysen vindt dat'B en W snel in actie moeten komen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47