Recessie op en om het veld bij AZ 29 I Obama naar congres IOC voor Chicago 2016 Aanklager KNVB buigt zich over uitvak NAC Ook Wilmots wordt assistent Advocaat CruijfF voorlopig geen WK-ambassadeur Nieuwe wielerronde Dwars door Nederland Van den Berg is door hardlopen een ander mens geworden Hoek voert strijd over trainerschap in schemergebied Dinsdag 29 september 2009 Tip? sport@pzc.nl CHAMPIONS LEAGUE Alkmaarse debutant snakt naar succes door Theo Brinkman bleem, had hij geconstateerd. De overgang naar een nieuwe trainer na vier jaar Louis van Gaal, de nieu we status als landskampioen, de ge makzucht die door de landstitel in het elftal kan zijn geslopen: in alle analyses die de slechte resultaten verklaren, zit wel een kern van waarheid, beaamde Koeman. Het grootste probleem van nu is echter dat het elftal niet als een elf tal speelt. „Er is één manier om hier uit te komen en dat is dat je als team functioneert. Tegen Utrecht gebeurde dat zaterdag niet. Het was te individueel, te weinig als team. Daar hebben we over ge sproken. Spelers zijn ook wat te twijfelend, geven elkaar soms te weinig steun. Dat komt doordat de groep wel talentvol is, maar niet heel ervaren. In deze selectie zit niet iemand die dit soort momen ten al eens heeft meegemaakt." Maar AZ komt erbovenop, zei niet alleen Koeman, maar ook Maarten Martens gisteren. De Belgische mid denvelder ziet nog geen overeen komsten met twee jaar geleden, het seizoen waarin AZ elfde werd. „We zitten nu wel in een moeilijke periode, maar we hebben een paar onnodige nederlagen geleden en we hebben steeds verloren met één doelpunt verschil. Twee seizoe nen geleden speelden we soms héél slecht en verloren we met gro te cijfers. Nu is het zeker nog niet zo ver. We hebben het gevoel dat 'het' zo weer terug kan zijn." Doelman Stomer© kan weer spelen Trainer Ronald Koeman kan vandaag beschikken over een volle dig fitte selectie. Sergio Romero, Maarten Martens en David Mendes da Silva, die za terdag tegen FC Utrecht ontbraken vanwege blessures, zijn weer fit. Vermoedelijke opstelling AZ: Ro mero; Jaliens, Moisander, Moreno en Pocognoli; Holman, Mendes da Silva, Schaars en Martens; El Ham- daoui en Dembélé. ALKMAAR - De sportieve misère bij AZ is nu ook al overgeslagen op de tribune. De eerste thuiswedstrijd in de Champions League, van avond tegen Standard Luik, was gis- teren nog niet uitverkocht. Wellicht speelt de economische re cessie een rol of onwetendheid bij het publiek, dat mogelijk denkt dat er geen kaartje meer te krijgen is. Maar tekenend voor de malaise bij J de landskampioen is het wel. AZ heeft het kleinste stadion van de Champions League en dan is het ook nog niet eens uitverkocht. Zo'n duizend kaarten had AZ vori ge week maandag nog beschikbaar voor de vrije verkoop en daarvan waren er gisteren nog ongeveer driehonderd over. Het debuut in de Champions League waar zo lang naar uitgekeken was, is op voorhand blijkbaar niet de kraker waarop was gehoopt. Op sportief gebied wordt het duel met de kampioen van België hoe dan ook een sleutelduel. De drie opeenvolgende nederlagen in de competitie en het verlies in de eer ste groepswedstrijd (uit tegen Olympiakos Piraeus) hebben druk gezet op het duel. Van paniek is echter geen sprake - of iedereen bij de Alkmaarse club slaagt erin dat uitstekend te camoufleren. Het belangrijkste is nu dat ieder een rustig blijft, betoogde Ronald Koeman gisteren. En een keertje winnen zou natuurlijk heel prettig zijn. „Daar snakken we naar", zei de AZ-trainer. „Want vertrouwen komt pas echt terug als je beter gaat spelen en wedstrijden gaat •innen. Daar kan geen praatsessie §|h?n op." Let tij te keren, moet hij met ■Iftal terug naar de basis, zei n. „Meer dan ooit heeft het hoefte aan vastigheid." In- utblik zei de trainer dan et 'logisch' zou zijn om 'te vallen op het kam- K! en de vertrouwde Dat wil zeggen: met de op elkaar. „Als je onze wedstrijden analyseert, zie je dat we kwetsbaar zijn wanneer we niet compact spelen." Maar dat was niet het enige pro- AZ tijdens de laatste training voor het treffen met Standard Luik. Op de achtergrond het station waarin vanavond voor het eerst een Champions League wedstrijd wordt gespeeld. Het duel is nog niet uitverkocht. foto Koen van Weel/ANP KOPENHAGEN Barack Obama vliegt vrijdag naar Kopenhagen om de kandidatuur van Chicago voor de Olympische Spelen van 2016 te steunen. Dat meldt een woordvoerder van het Witte Huis. De Amerikaanse president zal in de Deense hoofdstad zijn vrouw Michelle Obama vergezellen die de lobby voor Chicago leidt. Vrijdag stemmen de leden van het IOC op de stad waar de Zomerspelen van 2016 gaan plaatsvinden. Madrid, Rio de Janeiro en Tokio zijn de andere kandidaatsteden. ZEIST De KNVB heeft de supporterspe rikelen in het uitvak zondagmid dag bij de thuiswedstrijd van NAC Breda tegen Feyenoord (0-2) ge meld bij de aanklager betaald voet bal. Die moet beslissen of er een vooronderzoek naar de kwestie komt. De kans daarop is vrij groot, zo liet een woordvoerster van de KNVB gisteren weten. „Het kan natuurlijk niet de bedoeling zijn dat suppor ters van de bezoekende club geen of te weinig zicht hebben op het veld", aldus de zegsvrouw. BRUSSEL Mare Wilmots gaat Dick Advocaat assisteren bij de Belgische nationa le ploeg. Met de komst van de oud-international van België is de technische staf rond. Bert van Lin- gen is de andere assistent van de 62-jarige Nederlandse trainer. Wilmots wordt donderdag gepre senteerd als assistent-bondscoach. Dan maakt Advocaat ook zijn selec tie bekend voor de laatste WK-kwa- lificatieduels tegen Turkije en Est land op 10 en 14 oktober. België kan zich niet meer plaatsen voor het WK 2010 in Zuid-Afrika. BARCELONA Johan CruijfF ziet vooralsnog af van een officiële rol als ambassa deur van het project dat het WK voetbal in 2018 of 2022 naar Neder land en België moet halen. Dat maakt de voormalige vedette giste ren duidelijk in zijn wekelijkse co lumn in De Telegraaf. „Ik word pas ambassadeur als ik het gevoel krijg dat de kandidatuur breed gedragen wordt. Dat ieder een er de schouders onder zet. Dat gevoel heb ik nog niet, dus wil ik best advies geven, maar ze niet offi cieel vertegenwoordigen." SCHIJNDEL Het vroegere bestuur van Olym piad Tour brengt volgend jaar een nieuwe internationale etappekoers op de kalender onder de naam Dwars door Nederland. Deze wordt verreden van 1 tot en met 9 juni. Voorzitter Wim van Drunen is dol blij met de goedkeuring van zijn plannen door de UCI. „Toen we vo- v rig jaar een conflict kregen met de nieuwe organisator van Olympiad Tour, Frank Boelé, hebben we di rect het plan opgevat om met een wedstrijd terug te keren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43