'De gedrevenheid valt me op' SëtsïS 22 and Scholen werken samen aan beter taalonderwijs PZC Geldautomaat MUSICALXPRES Theaterstichting uit Poortvliet staat aan het begin van een druk jaar Poortvliet open Vrijwilligers Vragen C2000 dinsdag 29 september 2009 door Rob Paardekam door Rob Paardekam Musicalxpres staat aan het begin van een spannend en hectisch jaar. De theaterschool van Esther Langen huizen uit Poortvliet bestaat nog maar ander halfjaar, maar barst nu al bijna uit haar voegen. „Ja, het is druk", geeft Esther toe. „Maar ik geniet er met volle teugen van." Wat doet Musicalxpres dan zoal? Om te beginnen zijn er drie pro ductiegroepen voor de jeugd in Poortvliet. Die werken allemaal toe naar de opvoering van een mu sical in de theaters van Goes en Middelburg. In die twee steden be gint Musicalxpres in oktober bo vendien theateropleidingen. In Middelburg is daar al een locatie voor gevonden: de Franciscus- school. In Goes hoopt Esther snel iets te vinden. Verder gaat Musi calxpres aan de slag op diverse (ba sis) scholen in de gemeenten Tho- len, Middelburg en Schouwen-Dui- veland en komen er opleidingen in tapdance, moderne dans en klas sieke dans. Die worden op woens dag gegeven in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Deze 'klassen' wer ken toe naar een dansproductie, die ook in de Schouwburg te zien zal zijn, Om het dansen naar een hoger plan te tillen, heeft Esther de erva ren dansdocente Madeleine Ben- jert aangetrokken. Zij werkte al bij tal van dansopleidingen in onder meer Middelburg, Goes en Bergen op Zoom. Bij Musicalxpres neemt ze de opleidingen moderne- en klassieke dans onder haar hoede, maar geeft ze ook les aan de pro ductiegroepen. „Ik heb geen mo ment geaarzeld toen Esther me vroeg", stelt Madeleine. „Er is hier sprake van totaaltheater en dat spreekt me aan. Natuurlijk is dans mijn ding, maar er is meer nodig voor een goede productie. Ik ben er nog maar kort, maar de gretig heid en motivatie van de kinderen valt me nu al op." Dat is overigens iets wat van ze wordt verlangd. De jongens en tholen - De gemeente Tholen houdt 20 november haar jaarlijkse vrijwilligersavond. Tijdens deze bij eenkomst worden de vrijwilliger van het jaar en de vrijwilliger van de toekomst gekozen. Personen die de prijs verdienen kunnen wor den aangedragen via 0166-668200. Op 23 september 2009 is door mij, Nicolaas Arnout Polderman, (t.k.- gerechtsdeurwaarder), op verzoek van de besloten vennootschap Mestdistri- butie J. van Leijsen B.V., gevestigd en kantoorhoudende te Poortvliet, ge meente Tholen, aan Job Dirk Lind- hout, voorheen wonende te Poortvliet, gemeente Tholen, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen en buiten Nederland, betekend een afschrift van de grosse van een vonnis op 19 augustus 2009 gewezen door Rechtbank te Middelburg, houdende een veroordeling tot betaling van de bedragen in mijn exploot van beteke ning vermeld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechts deurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen door Esme Soesman tholen - De protestants-christelij ke basisscholen in de gemeenten Tholen en Schouwen-Duiveland gaan nauw samenwerken om hun lees- en taalonderwijs te verbete ren. Woensdag wordt in restaurant De Grevelingen bij Bruinisse de aftrap gegeven van het drie jaar durende project met de startdag De Kracht van Taal. Bij dit project zijn tl ba sisscholen (zeven Schouwen-Dui- velandse en vier Thoolse), samen goed voor zo'n 1500 leerlingen, be trokken. De schoolbesturen, VP- CO Tholen en PCO Radar, zijn overtuigd van de kracht van taal, licht directeur Piet Walhout van het Thoolse schoolbestuur toe. Taal wordt als basis van de ontwik keling van leerlingen gezien. Om het lees- en taalonderwijs naar een nóg hoger plan te tillen, worden leerteams per schoolgroep gevormd. Alle leerkrachten van bij voorbeeld groep 1 en 2 van de elf deelnemende basisscholen vor men een leerteam. Ook wordt een leerteam van interne begeleiders en een leerteam van directeuren gevormd. De bedoeling is binnen deze teams kennis uit te wisselen, schetst Walhout. Bijvoorbeeld over verschillende leesmethoden of de aanpak van bepaalde proble men. De startdag wordt geopend met een openingstoespraak van staats secretaris Sharon Dijksma per vi deo. Lees- en taalexpert Kees Ver- nooy verzorgt een lezing. Hij is er van overtuigd dat elk kind op de basisschool goed kan leren lezen. Daarnaast zijn er diverse work shops waarmee leerkrachten hun kennis kunnen opkrikken. Bereik uw doelgroep in de woonspecials van oktober Nieuwsgierig... neem contact op met: Verkoopteam Zeeland telefoon (0118) 434 070 POORTVLIET - De Rabobank doet een hele kleine handreiking als het gaat om het verdwijnen van de geldautomaten in Scherpenisse en Poortvliet. In dat laatste dorp blijft hij in gebruik tot 2 januari. De au tomaat in Scherpenisse wordt dit jaar nog weggehaald. In eerste instantie werd aangekon digd dat beide geldautomaten per 1 oktober zouden verdwijnen. De nodige politieke partijen protes teerden daartegen. In een gesprek beloofde de Rabobank vervolgens te bekijken of de automaten iets langer in gebruik kunnen blijven. In de tussentijd kan dan een brede discussie worden opgestart over de leefbaarheid. Daarin' zouden ook alternatieven voor de geldauto maten aan bod kunnen komen. Die discussie zal snel op gang moe- Op Montessorischool De Kraal in Tholen begon Musicalxpres gisteren met kleutertheater. De stichting wil dat ook ten komen, want de twee geldauto- op andere locaties doen, zodra er tien of meer kinderen zijn. foto's Leo Adriaansen maten blijven niet heel veel langer open. In Poortvliet kan de bank de verwijdering drie maanden uitstel len. Daar kan vanaf 2 januari geen geld meer worden opgenomen. In Scherpenisse wordt de automaat in de loop van het vierde kwartaal al weggehaald. De Rabobank wil hem ergens anders in Zeeland plaatsen en dat moet nog dit jaar gebeuren. De bank zegt nog wel te bekijken of in het dorp een alterna tiefkan worden aangeboden. De geldautomaten in beide dor pen gaan weg omdat er te weinig gebruik van wordt gemaakt. Oprichtster en docente Esther Langenhuizen, dansdocente Madeleine Benjert en pr-dame Jorina Verhees, die te vens het kinderdansen voor haar rekening neemt, zijn drie van de drijvende krachten achter Musicalxpres. meiden hebben elke zaterdag les en dienen er dan ook echt te zijn. Een dag overslaan mag alleen met een hele goede reden. 'M'n oma is jarig' is niet goed genoeg. „Vorig jaar merkte ik dat sommige kinde ren dat niet op konden brengen", stelt Esther. „Daarom heb ik er dit jaar tijdens de introductiedag extra op gehamerd. We sluiten boven dien een overeenkomst met de kin deren. De ervaring leert dat dat no dig is. We werken wel naar een grote productie toe. Dan is de in zet van iedereen vereist." Dat klinkt allemaal erg streng, maar volgens Esther is het vooral heel erg leuk om mee te doen. „Je hoeft ook helemaal geen superta lent te zijn", stelt ze. „We bekijken gewoon welke rol het meest ge schikt is voor iemand. Uiteindelijk is er voor iedereen een plekje." www.musicalxpres.nl tholen - De Reformatorische Frac tie- Tholen heeft schriftelijke vra gen gesteld aan het college over C2000, het communicatiesysteem van de hulpdiensten. Het televisieprogramma Zembla berichtte gisteren dat het systeem in grote delen van het land slecht werkt. Raadslid Rien Klippel wil weten hoe groot het probleem in de gemeente Tholen is en wat de mogelijke gevolgen zijn. Hij wil van het college weten hoe ze het probleem denkt op te lossen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42