zeeland 13 Fide zijn 'oude dag' kwijt voor zoeken naar nieuw plekje is normaal Wegwezen commentaar Expositie en boek van FNV over werkenden allesoverdegriep.nl Hogere straffen geëeist na inbraken dinsdag 29 september 2009 'Je hebt hier al die jaren je paradijsje op gebouwd. Het was zó mooi. Je hoopte hier oud te kunnen worden' Corrie Verheij, campingbewoonster 'Die mensen staan hier allemaal voor de balie. Ze zijn echt wanhopig' Ed Troost, Recron Schouwen-Duiveland Corrie Verhei] (links) en Corrie van Wijngaarden wonen al jarenlang op camping Bona Fide in Renesse. Binnenkort moeten ze weg. foto Dirk-Jan Gjeltema Troost, eigenaar van campings in Renesse en Retranchement, heeft de indruk dat de nieuwe baas van Bona Fide de spelregels van de Re- cron met voeten treedt. In de voor waarden bij een vaste staanplaats is bepaald dat het jaarcontract bij een herstructurering juridisch ge zien minimaal achttien maanden van tevoren moet worden opge zegd. „Als Recron hanteren we twee jaar. De gasten moeten ook écht de tijd krijgen een oplossing te zoe- den haag - Drie vermeende leden van een inbrekersbende die onder meer in Philippine toesloeg, heb ben gisteren in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag hoge re straffen horen eisen voor een forse reeks inbraken in plattelands supermarkten. De Dordtse rechtbank had de twee oorspronkelijk Kosovaars-Al- banese achterneven (32 en 36) uit Ridderkerk ieder tot zestien maan den cel veroordeeld. Tegen hen werden gisteren celstraffen van res pectievelijk twee en tweeënhalf jaar geeist. ken." In de brief waarin directeur André van Leeuwen zijn vaste gas ten kond doet van de nieuwbouw- plannen, wordt uitgegaan van 1 no vember 2010 als datum waarop de standplaats Teeg en schoon moet zijn opgeleverd'. Dus over dertien maanden. In die zelfde brief wordt gewezen op (niet nader omschre ven) 'bijzondere omstandigheden' waaronder dit niet lukt. In die ge vallen is een uitloopperiode van een jaar toegestaan. „Feitelijk krij gen ze van ons dus 24 maanden Voor hun eveneens Kosovaars-Al- banese vriend (31) uit Dordrecht - die vijf maanden cel van de recht bank had gekregen - heeft het Openbaar Ministerie (OM) nu tien maanden cel in gedachten. De ver dachten ontkennen de aantijgin gen. In Philippine werd in mei 2007 voor 5000 euro aan sloffen sigaret ten buitgemaakt. Ook poogden de daders daar een kluis open te bre ken. De daders hadden ook bij tien andere supermarkten in Ne derland ingebroken. Uitspraak 12 oktober. de tijd om weg te gaan", reageert Van Leeuwen. „Conform de Re- cron-voorwaarden." Hij erkent dat bij de gemeente nog geen vergun ningaanvraag is ingediend voor de ombouw van de camping en dat uitvoering van de plannen daar door nog een tijd zouden kunnen aanslepen. „Dat doen we in het eerste kwartaal van 2010." Van Leeuwen heeft begrip voor de boosheid en het verdriet van een aantal vaste gasten. „Het is nooit leuk. Net zomin als het voor ons KUSTMARATHON Nog enkele dagen en dan begint de kustmarathon. Al het nieuws op www.pzc.nl/kustmarathon STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stuur uw kustmarathonfoto naar www.pzc.nl/foto leuk is wanneer mensen na jaren zomaar vertrekken en ons met hun rotzooi laten zitten." Dat het vaste stekje eenzijdig wordt opgezegd, gebeurt wel va ker. Begin vorig jaar werd de trou we clientèle van Onze Hoeve in Bruinisse plots de wacht aange zegd. Zij kregen een maand de tijd om hun boeltje te pakken. Rond dat zelfde moment joeg de nieuwe eigenaar van Camping Kattendijke zijn vaste gasten weg door het jaar tarief met 900 euro te verhogen. Voor de vaste gebrui kers van recreatieter reinen is het vanzelf sprekend: dit is mijn stekkie, dit koester ik en dit moet zo blijven. Wie zijn staca ravan al twintig jaar niet meer verplaatst heeft, wil niets an ders meer. Wie een eenvoudig vakantiehuisje op een camping langzaam heeft omgetoverd in Klein Arcadië, wil er nooit meer weg. Even logisch is het recht van campinghouders om hun terrein van de hand te doen. Dus komt het in Zeeland regelmatig voor dat oude ge bruikers machteloos moeten ac cepteren dat hun lustoord ver dwijnt of onbetaalbaar wordt. De opzegtermijn van anderhalf jaar die de Recron hanteert, ver zacht die pijn niet. Want als de stacaravan of het zomerhuisje al verplaatst kan worden, is het nieuwe plekje altijd minder mooi en vaak veel duurder dan het oude. Campingbazen en projectontwikkelaars staan in hun recht, maar deze praktij ken zijn wel pure anti-reclame voor Zeeland. middelburg - 'Onzeker bestaan, le ven aan de tafelrand van de ar beidsmarkt'. Onder die titel presen teert de FNV een boek en een ten toonstelling met interviews met mensen die werken. In Zeeland is de expositie van 1 tot en met 4 ok tober te zien in Grand Café Wil lem aan de Oranjelaan in Middel burg. Met de tentoonstelling vraagt de FNV aandacht voor de positie van werknemers en zelfstandigen die met werken weinig geld verdienen en daarvan maar moeilijk kunnen rondkomen. Vaak zijn het alleen staande moeders. Nederland telt tussen de 244.000 tot 662.000 ar me huishoudens. De FNV houdt op i oktober, vanaf 19.30 uur, een discussie in Grand Café Willem. Eén van de inleiders is Leo Hartveld, hoofdbestuurder van de bond. Aanmelden moet via fnv@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3