Ook gewone dorpskinderen zijn K 181 zeeland Movies that Matter breidt uit naar Goes O Toekomst Celtic Festival is ongewis Als Picasso Met draadjes Ook dansfilms m dinsdag 29 september 2009 Jeroen de Penning: schilderen. Jeroen de Penning (11) uit Dishoek zit in groep 8 van 't Klinket in Kou- dekerke. Hij besteedt zijn vrijdag middagen aan schilderen. Vorige week was de eerste les, over Picasso. Beeldend kunstenaar Bo de Jong gaf les over Picasso's ma nier van schilderen. Daarna moes ten de kinderen een foto van een meisje met hoofddoek natekenen, op een Picassomanier. Jeroen: „Met pastelkrijt dat we dan moesten uit vegen. We moesten allemaal kleu ren gebruiken. Vandaag gaan we met inkt verder op dezelfde teke ning. Het is erg leuk en niet moei lijk. De docent legt het allemaal goed uit." Sophie Dekker (12) uit groep 8 van de Bergpadschool in Grijpskerke volgt de lessen elektrotechniek van Cees Verstraate. In deze groep van achttien zitten zes meisjes. „In de eerste les, vorige week, heb ben we een button gemaakt met onze naam erop en naar een film over elektrotechniek gekeken. Van daag gaan we echt met draadjes werken." Sophie is geïnteresseerd in elektro techniek, maar heeft er nog niet zo veel ervaring mee. „Ik heb één keer samen met mijn broer een radio in elkaar gezet, maar dat is al lang ge leden. Mijn broer vindt techniek Les in streetdance op 't Klinket in Koudekerke. heel leuk." Sophie Dekker: elektrotechniek. Lotte van der Sluis: dans. Lotte van der Sluis (11) uit groep 8 van 't Klinket in Koudekerke koos uit de dertien vakken voor koken, dans en toneel. Toneel had ze het liefst gehad, maar ze werd inge deeld bij dans. „Maar dat vind ik he lemaal niet erg. Dans is ook heel erg leuk." De danslessen worden gegeven door Vanessa Hoornick. Lotte zit op jazzballet, maar deze vrijdagmiddagen worden besteed aan streetdance. „Dat is ook heel leuk. Jazzballet is strakker, street dance is losser. Maar het is niet al leen dansen wat we doen. We kij ken ook naar dansfilms. Vandaag gaan we naar een battlefilm kijken. Daarin wordt 'tegen elkaar' ge danst." door Carla van de Merbel GOES - Movies that Matter, een suc cesvol landelijk film- en debatpro gramma, wordt vanaf oktober ook in Goes gehouden. Podium 't Beest vertoont elke maand een spraakmakende en exclusieve film of documentaire over actuele men senrechten-thema's, te beginnen op 12 oktober. De filmvertoningen worden gekoppeld aan verdiepings programma's in de vorm van inlei dingen en debatten. Stichting Movies that Matter vindt haar oorsprong in het Amnesty In ternational Filmfestival. De Stich ting nam de activiteiten van dit fes tival over en breidde deze uit in binnen- en buitenland. inderen moeten hun talenten kunnen on derzoeken en ontwik kelen. Oók op kleine plattelandsscholen en óók als daar geen overheidsgeld voor is. De kinderen van groep 8 van de dertien christelijke basis scholen in de gemeenten Veere en Noord-Beveland krijgen nu die kans. Negen weken lang krijgen ze elke vrijdagmiddag vakken waar de rest van de week geen of min der tijd voor is. In groepjes gaan ze schilderen, sporten, dansen, acte ren, koken, computeren, de natuur in, de boer op, naar het museum of krijgen ze les in muziek, elektro techniek, constructie en sterren kunde. Elk kind koos uit dit aan- www.pzc.nl Het Movies that Matter-program- ma begint in Goes met An indepen dent mind. Deze documentaire be handelt een van de meest contro versiële mensenrechten: vrijheid van meningsuiting. Acht mensen vertellen over de problemen die ze ondervonden. Het verdiepingsprogramma bij de films wordt georganiseerd door Amnesty groep Goes en bestaat bij An independent mind uit een debat met het publiek onder leiding van journalist Rinus Antonisse. De documentaire begint 12 okto ber om 19.30 uur, de toegangsprijs is zes euro. Reserveren via 0113-228142. HOOGSTE PUNT Bekijk de video op www.pzc.nl en zie wethouder Rinus Dieleman in een bakje door de lucht slingeren. MEEST GELEZEN 1Boerenontbijt nieuwe inwoners 2. Goesenaar gepakt met harddrugs 3. Rijbewijzen ingevorderd TIP? Mail naar redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto bod één vak, iets dat past bij zijn of haar talent en interesse, „Wij piesen zo vaak naast de pot", vat Agnes de Jong haar frustraties over het subsidiebeleid in het on derwijs samen. De Jong is direc teur van 't Klinket in Koudekerke. Samen met Pietjan Reijnierse vormt ze het managementteam van de Primas-scholengroep, waar onder de elf christelijke basisscho len op Walcheren en de twee op Noord-Beveland vallen. Scholen in steden krijgen geld voor extra lessen zoals die nu op de vrijdagmiddagen bij de Primas- scholen worden gegeven. De long: „De drie brede scholen in Middel burg hebben bijvoorbeeld 2,4 mil joen euro subsidie toegezegd gekre gen voor dit soort activiteiten na schooltijd. Scholen in steden krij gen meer subsidie omdat daar meer achterstandskinderen zitten. En brede scholen krijgen ook vaak subsidie. Ik gun het ze van harte hoor, echt, maar wij zijn er ook nog. Er zijn ook nog gewone dorpskinderen, die dezelfde talen ten hebben." Agnes de Jong besloot dan maar het heft in eigen hand te nemen en de speciale lessen zelf te organi seren. Met geld dat de scholen zelf bij elkaar hebben gezocht. Alle scholen hebben de plaatselijke be drijven aangeschreven en hen ge vraagd om het project met vijftig euro te sponsoren. Elke school haalde zo'n driehonderd euro op. Van de Rabobank kwam vijfdui zend euro. De Jong: „We hebben de gemeente Veere om vijfhon derd euro gevraagd, maar daar zei- door Luc Oggel GOES - De toekomst van het Celtic Festival, een groot benefietevene ment dat in 2007 en 2008 is gehou den in Het Klooster van Rilland, is ongewis. Dit jaar gaat het evene ment in elk geval niet door. Oorzaak is het stuklopen van de samenwerking tussen organisator Rob Bitter uit Goes en de directie van het zalencomplex in Rilland. Het was de bedoeling om onder de naam Kloosterproducties aller lei evenementen te organiseren in het congrescentrum, maar door meningsverschillen is de Stichting opgeheven. Bitter gaat nu verder onder de naam Scheldeproducties. Het was de bedoeling om dit na jaar een afgeslankte vorm van het Celtic Festival te houden in het Ar senaaltheater in Vlissingen, maar nadat Bitter ontdekte dat er ko mend weekeinde ook een Irish Fes tival in de Zeelandhallen wordt ge houden, heeft hij dat even uitge steld. Hij wil in elk geval wel door met het Celtic Festival, maar merkt dat het steeds moeilijker wordt om initiatieven te ont plooien. „Ik heb geen zin om nog een keer een blauwtje te lopen, na het tweede Celtic Festival heb ik 1300 euro uit mijn eigen zak moe ten bijleggen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38