Zeeland PZC Noord-Beveland zoekt identiteit BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 23 TOERISME Gemeente wil van bewoners horen wat eiland moet uitstralen naar toeristen Goese parkeergarage op hoogste punt Fietsersbond wil semi-permanente bewaakte fietsenstalling op Markt Dronken vrouw tegen lantaarn almanak Friet Dinsdag 29 september 2009 Ook gewone dorpskinderen zijn met talent begiftigd Bedrijven staan in de rij om tunnel bij Sluiskil te bouwen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel WISSENKERKE - Wat onderscheidt Noord-Beveland van andere Zeeuwse gemeenten en wat maakt het eiland uniek? Dat wil de ge meente horen van haar inwoners om zich zo beter te kunnen profile ren op de toeristische markt De ontwikkelingen op het gebied van toerisme, een belangrijke eco nomische pijler van Noord-Beve land, maken het volgens de ge meente noodzakelijk om een ster ker toeristisch profiel op te stellen. Daarom is samen met de gezamen lijke ondernemers Noord-Beve land (GON) begonnen met het project 'toeristische identiteit'. Om een goed profiel te kunnen opstel len wil de gemeente van de inwo ners en ondernemers, de 'ken ners', weten wat zij als unieke waarden en kwaliteiten van Noord-Beveland beschouwen. Tij dens de startbijeenkomt van het project op 12 oktober mogen de be woners vertellen wat Noord-Beve land volgens hen zou moeten uit stralen naar toeristen. Daarvoor zullen de karakteristieke waarden van elke dorpskern worden geïn ventariseerd. Dat gebeurt onder meer aan de hand van workshops. Het bureau Lievens Communica tie is ingeschakeld om het project te begeleiden. Volgens gemeentewoordvoerster Manon de longe zullen de uitkom sten van de sessie onder meer wor den gebruikt voor de ontwikke ling van een toeristische huisstijl en regio-marketing die draagvlak heeft onder de inwoners. „Aan de hand van de bijdragen willen we een nieuw toeristisch logo en een slogan maken om het eiland beter mee te profileren." Zo is het de be doeling dat logo en slogan op wel komstborden bij elk dorp komen te staan, met daarop ook vermeld welke evenementen er plaatsvin den. Het idee om inwoners en onderne mers bij het toeristisch product Noord-Beveland te betrekken doet denken aan Yerseke, waar al langer - en grootschaliger - op die manier aan een structuurvisie wordt ge werkt. De ideeënavond voor inwoners van Noord-Beveland is op 12 okto ber in zaal Onder de Toren in Wis- senkerke en begint om 19.30 uur. GOES - Hij had 'ja' gezegd, dus kon-ie niet meer terug. En zo zweefde de Goese wethou der Rinus Dieleman (links), met zijn hoogte vrees, gisteren in een bakje door de lucht naar het dak van de parkeergarage aan de Westwal om samen met de bouwvakkers het hoogste punt te vieren. De ruwbouw van de 512 plaatsen tellende en 21 meter hoge grara- ge, de grootste van Zeeland, is klaar, voor de kerst kunnen er auto's worden geparkeerd. De dertig appartementen en commerciële ruimten in de 'schil' worden volgend voorjaar opgeleverd. Zeven woningen zijn inmiddels verkocht. foto Mechteld Jansen Voor video's zie www.pzc.nl/bevelanden mmsmssmmsmsmsmsm m m s mmsm door Luc Oggel GOES - Het succes van de bewaakte fietsenstalling op de Goese Grote Markt tijdens autoloze zondag heeft de Fietsersbond De Bevelan- den moed gegeven. In een brief aan college en raad dringt de bond nu aan op een haalbaarheidsonder zoek naar een mobiele bewaakte stalling. Een bewaakte fiestenstalling is al jaren een stokpaardje van de Fies- tersbond, maar een overdekte, per manente stalling is te duur. Daar om zou een mobiele stalling uit komst kunnen bieden. Zo'n drie honderd fietsers maakten zaterdag 19 september gebruik van de een malige stalling en daarmee is de be hoefte volgens de Fietsersbond aangetoond. Bovendien kan een bewaakte stalling ook dienst doen als werkervaringsproject. THOLEN - Een 52-jarige automobi liste uit de gemeente Tholen die beschonken achter het stuur zat, veroorzaakte gistermiddag een een zijdig ongeval op de afslag Nieuwe Postweg bij Tholen-stad. Naar eigen zeggen twijfelde ze of ze de afslag wilde nemen, waar door ze te laat een besluit nam. De vrouw reed daardoor tegen een lantaarnpaal. De politie rook met een dat ze drank op had. Ze moest haar rijbewijs inleveren. Tip? redactie@pzc.nl Kinderen die geen friet lusten. Ze be staan echt. Een vijfjarig jongetje uit Vlissingen moet er niks van hebben. Heeft 'ie altijd al gehad. Friet vindt hij vies. Alles van aardappels trou wens. Gekookt, gebakken, gefri tuurd. Je maakt hem er niet blij mee. Maar nu heeft hij iets ontdekt. Dol enthousiast kwam hij laatst van een kinderfeestje thuis en vertelde dat hij op die verjaardag iets heel lekkers had gegeten. Zoiets lekkers had hij nog nooit geproefd. „Het lekkerste eten van de hele wereld", voegde hij er zelfs aan toe. Nieuwsgierig begon zijn moeder te raden. Pannenkoeken Poffertjes? Loempia's? Wraps? Sushi dan misschien? „Nee", zei hij glunde rend. „Het heet patat!" „Lieverd toch", zei zijn moeder wat bezorgd, „patat is toch hetzelfde als friet?" Maar de kleuter ziet dat heel anders. „Friet lust ik niet, maar pa tat vind ik heerlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37