Hoek voert strijd over trainerschap in schemergebied 1 fül i Wï$ÊÊ9ÊÊ litliilllP Van den Dries gaat gelijk op met club m tin lik 9 'x!% 7,5 lie -7'5 [SSff'-7,5 is boegbeeld van volleybalteam 29 2E dinsdag 29 september 2009 SKI IIIIIII5S' |HHR2 •- X-XX immmm Spill St^ÉÉ*8% ,^r'\ ,,"X ^^?='rS-S^r - - X - Vi ^%:r - X X XXX --XX'' '-• .'X Xf% tweede ronde van Chang Kai- Chen uit Taiwan 6-7 (5) 6-4 5-7. De als tweede geplaatste Williams verloor in twee sets van Anastasia Pavljoetsjenko uit Rusland 7-6 7-5. Voor Safina en Williams waren het MIDDELBURG - Wolfaartsdijk: vier gespeeld, twaalf punten. Wilfred van den Dries: vier gespeeld, 1 twaalf doelpunten. De aanvaller 2 hield zaterdag gelijke tred met zijn 3 club. Tegen Apollo'69 was hij goed voor drie van de zeven goals. Hij leidt in het topscorersklassement met twaalf punten. Dennis de 6 Nooijer staat tweede. Owww.pzc.nl/blogs: 250e goal Dennis de Nooijer Dennis de Nooijer (RCS) Dennie Ie Comte (Duiveland) Robin de Pagter (Goes) Niekvan Sprundel (Aardenburg) Kana da Rosa Bernardo (AZVV) Pieter de Munnik (DFS)g Mark Minderhoud (De h Arjan Koopmans (Rillandia) klasse goals factor 1 totaal 4A f 12 12 1C 5 2 10 6 1,5 9 2E 6 f,5 9 3 A 6 1,5 3A 5 1,5 3A 5 1,5 3A 1,5 3B 5 1,5 PZCI WA 8V&sa88BSHsaasHnHB door vaker gedwongen over bepaal de dingen na te denken en dat helpt me weer een mening te bepa len. Natuurlijk zijn er zaken die je niet kunt vertellen. Ons team is ons huis, onze familie en die ga je Manon Flier niet beschadigen. Maar als ik er gens iets van vind, zal ik dat ge woon zeggen." De 25-jarige, 1,91 meter lange blon dine is sinds een jaar ook regelma tig te zien in een tv-spotje van hoofdsponsor Dela, waarin inge gaan wordt op het moment dat haar vader (niet haar echte vader) niet langer op de tribune zit. Dat ze daarmee uithangbord is gewor den van een uitvaartverzekeraar, was aanvankelijk even wennen. „Maar dat gold eigenlijk meer voor de koppeling van een uitvaartverze keraar aan de jong, fris en kleurrijk team. Nu denk ik: goh, best goed gevonden. Het haalt het zwarte randje er een beetje van af" Die mening is niet veranderd na een schokkend moment afgelopen zomer toen haar vader tijdens een fietstocht met vrienden getroffen werd door een hartaanval en zijn leven een paar dagen aan de zijden draad hing. „Ik hoorde het tijdens een training en ben bezweet en al hun eerste wedstrijden in de Japan se hoofdstad. De twee hadden in de eerste ronde een bye. foto EPA Op onbevoegd trainen staat een boete van tussen de 1000 en 1500 euro. In het ergste geval riskeert de voet balclub zelfs minpunten. Maar zo ver zal zater dag-hoofdklasser Hoek het nooit laten komen. Het vakmanschap van Paul Telussa staat niet ter discussie. Hij heeft dertig jaar ervaring in het Zeeuwse amateurvoetbal, vierde successen bij topclubs als Middelburg, HW'24, Kloetinge, Terneuzen en Hoek en zijn kampioensteller staat op zeven. Geen gemiddeld lijstje. Maar dat vermaledijde hoogste papiertje, dat heeft Telussa niet. En dat blijft hem achtervolgen. Ongewild is de Souburger weer het middelpunt van een papieren strijd geworden. Jan Verdegem wordt bij hoofdklasser Hoek offici eel opgevoerd als hoofdtrainer, maar in de praktijk zou Telussa die rol bekleden. Dat is de trai nersvakbond WON in het ver keerde keelgat geschoten en die heeft aan de bel getrokken bij de voetbalbond. De kwestie ligt nu bij de tuchtcommissie, die binnen enkele weken zijn oordeel zal vel len. Nadat Telussa bij Hoek in twee in terimperiodes een onuitwisbare indruk had gemaakt, wilde de club hem dolgraag als vaste man inlijven. Zijn trainersdiploma's C en D stonden echter niet toe hem te promoveren tot hoofdtrainer. Hoek bedacht daarom de con structie met Verdegem, die wél ge kwalificeerd is in de hoofdklasse te trainen. ANALYSE door Rudy Boogert Tweemanschappen worden re gelmatig gebezigd én geaccep teerd in het amateurvoetbal. In het geval van Hoek meent de WON echter dat het om een stromanconstructie gaat. En die zijn niet geaccepteerd. Jan Verde gem is hoofdtrainer op papier, Paul Telussa in de praktijk. Naar buiten toe heeft de hoofdklasser geen actie ondernomen om die schijn weg te nemen. Telussa mocht zelfs zonder tegengas zeg gen dat hij de eindbeslissingen neemt. De WON heeft echter ook de schijn tegen. Prima dat de trainers- bond opkomt voor zijn leden. Maar in de aanval op Hoek lijken onderhuids ook andere motieven te spelen. Telussa was jarenlang voorzitter van de WON in de af deling Zeeland. Dat juist hij 'al ja renlang de regels aan zijn laars lapt', zoals in een interne corres pondentie staat, zal voor vak bondsmensen moeilijk te verkrop pen zijn. De strijd wordt nu gevoerd in een schemergebied. Volgens de tucht- reglementen staat op het onbe voegd trainen in de hoofdklasse een geldboete van tussen de 1000 en 1500 euro. Als de trainerssituatie vervolgens niet wordt aangepast, riskeert de club ook nog eens minpunten. Met het oog op de topklasse zal Hoek het zo ver nóóit laten ko men. Op papier heeft de club zijn zaakjes op orde. In de praktijk niet. Maar hoe bewijs je dat? meteen in vliegende vaart naar het ziekenhuis in Zwolle gebracht. Daar zaten heel veel mensen en toen werd er ook gezegd: 'Goh, het is wel raar nu met dat spotje'. Er schijnen zelfs mensen uit Nieuw- leusen naar Dela te hebben gebeld en te hebben gezegd dat het spotje absoluut niet meer uitgezonden kon worden. Maar ik was toen al leen maar bezig met mijn vader en familie. Het spotje is wel even wat minder uitgezonden, maar of het daarom was, weet ik niet. Gelukkig ging het met hem snel weer beter. Mijn vader en mijn familie hebben geen problemen met dat spotje en ik ook niet." Ze lijdt niet onder de aandacht en het feit dat ze regelmatig glamou- reus wordt geafficheerd als sportba- be. „Mijn eerste prioriteit is volley bal en daarin prijzen winnen. Als je dan veel aandacht krijgt, is dat in mijn ogen een teken dat je iets voorstelt in de sport, niet alleen dat je er goed uitziet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31