Noord-Beveland zoekt identiteit 22 and Eindelijk helderheid over skihal PZC Winkeliers tegen vrachtwagenverbod TOERISME Gemeente wil van bewoners horen wat eiland moet uitstralen naar toeristen Goese parkeergarage op hoogste punt Oude handschriften dinsdag 29 september 2009 W door Luc Oggel WISSENKERKE - Wat onderscheidt Noord-Beveland van andere Zeeuwse gemeenten en wat maakt het eiland uniek? Dat wil de ge meente horen van haar inwoners om zich zo beter te kunnen profile ren op de toeristische markt De ontwikkelingen op het gebied van toerisme, een belangrijke eco nomische pijler van Noord-Beve land, maken het volgens de ge meente noodzakelijk om een ster ker toeristisch profiel op te stellen. Daarom is samen met de gezamen lijke ondernemers Noord-Beve land (GON) begonnen met het project 'toeristische identiteit'. Om een goed profiel te kunnen opstel len wil de gemeente van de inwo ners en ondernemers, de 'ken ners', weten wat zij als unieke waarden en kwaliteiten van Noord-Beveland beschouwen. Tij dens de startbijeenkomst van het project op 12 oktober mogen de be woners vertellen wat Noord-Beve land volgens hen zou moeten uit stralen naar toeristen. Daarvoor zullen de karakteristieke waarden van elke dorpskern worden geïn ventariseerd. Dat gebeurt onder meer aan de hand van workshops. Het bureau Lievens Communica tie is ingeschakeld om het project te begeleiden. Volgens gemeentewoordvoerster Manon de Jonge zullen de uitkom sten van de sessie onder meer wor den gebruikt voor de ontwikke ling van een toeristische huisstijl en regio-marketing die draagvlak heeft onder de inwoners. „Aan de hand van de bijdragen willen we een nieuw toeristisch logo en een slogan maken om het eiland beter mee te profileren." Zo is het de be doeling dat logo en slogan op wel komstborden bij elk dorp komen te staan, met daarop ook vermeld welke evenementen er plaatsvin den* Het idee om inwoners en onderne mers bij het toeristisch product Noord-Beveland te betrekken doet denken aan Yerseke, waar al langer - en grootschaliger - op die manier aan een structuurvisie wordt ge werkt. De ideeënavond voor inwoners van Noord-Beveland is op 12 okto ber in zaal Onder de Toren in Wis- senkerke en begint om 19.30 uur. Op 23 september 2009 is door mij, Nicolaas Arnout Polderman, (t.k.- gerechtsdeurwaarder), op verzoek van de besloten vennootschap Mestdistri- butie J. van Leijsen B.V., gevestigd en kantoorhoudende te Poortvliet, ge meente Tholen, aan Job Dirk Lind- hout, voorheen wonende te Poortvliet, gemeente Tholen, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen en buiten Nederland, betekend een afschrift van de grosse van een vonnis op 19 augustus 2009 gewezen door Rechtbank te Middelburg, houdende een veroordeling tot betaling van de bedragen in mijn exploot van beteke ning vermeld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechts deurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen TERNEUZEN - De ruimten onder de skipiste in Terneuzen mogen voor 20 procent worden ingevuld met detailhandel. De winkels moeten dan wel een relatie hebben met vrijetijdsactiviteiten. De provincie heeft dat besloten. Volgens het Omgevingsplan mogen dergelijke centra maar 5 procent detailhan del hebben, maar omdat de provin cie in Middelburg (Zeeuws Evene menten Podium) ook 20 procent winkels heeft toegestaan willen GS die uitzondering ook voor Ter- neuzen maken. Er zijn inmiddels ook al concrete plannen die de goedkeuring van de provincie kun nen wegdragen. Zo wordt gedacht aan een klim wand, een indoor golfbaan en een kinderspeelhal. En voor buiten een skatebaan en een 3000 vier kante meter groot mountainbike- parcours. Wat winkels betreft is een uitbreiding van Perry Sport voorzien en de vestiging van een winkelketen met Lego en Playmo- bil, een speelgoed- of babyzaak, een fietswinkel met het accent op MTB- en racefietsen, een outdoor- zaak en wellness met eventueel ge zondheidsproducten. GOES - Hij had 'ja' gezegd, dus kon-ie niet meer terug. En zo zweefde de Goese wethouder Rinus Dieleman (links), met zijn hoogtevrees, gisteren in een bakje door de lucht naar het dak van de parkeergarage aan de Westwal om samen met de bouwvakkers het hoogste punt te vieren. De ruw bouw van de 512 plaatsen tellende en 21 meter hoge garage, de grootste van Zeeland, is klaar, voor de kerst kunnen er auto's worden gepar keerd. De dertig appartementen en commerciële ruimten in de 'schil' worden volgend voorjaar op geleverd. Zeven woningen zijn inmiddels ver kocht. foto Mechteld Jansen voor video's zie www.pzc.nl/bevelanden Bereik uw doelgroep in de woonspecials van oktober Nieuwsgierig... neem contact op met: Verkoopteam Zeeland telefoon (0118) 434 070 ZIERIKZEE - Een verbod op vracht wagens van acht meter en langer is funest voor het winkelbestand van Zierikzee. Ondernemersvereni ging ZZ Neptunus roept de ge meenteraad op het voorstel van burgemeester en wethouders te volgen. Zij willen de binnenstad sluiten voor vrachtwagens van tien meter en langer. Het advies van Neptunus aan de raad staat haaks op de wens van de actiegroep Bewonersbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ). Die wil een verbod op vrachtwagens vanaf acht meter. Het stratenpa- troon en de bebouwing van de his torische binnenstad zijn in de vi sie van de BBZ niet berekend op wagens van grotere omvang. De meeste gebouwen in het centrum zijn namelijk niet onderheid. De winkeliersvereniging is met de BBZ van mening dat er iets moe ten worden gedaan aan enorme vrachtwagens die in Zierikzee wil len laden en lossen. „We moeten zuinig zijn op Zierikzee", schrijft voorzitter Cees Legemaate van ZZ Neptunus. Maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Want uit een peiling onder de aangesloten winkeliers blijkt dat er vrijwel geen vrachtwa gens van minder dan tien meter meer worden gebruikt. Een ver bod van acht meter of langer zou, volgens ZZ Neptunus, grote pro blemen veroorzaken met de be voorrading van zaken in de bin nenstad. „Het moet natuurlijk niet zo zijn dat winkeliers met hoge kosten komen te zitten, zeker in deze economisch moeilijke tijden. Het zou vreselijk jammer zijn als er nog meer winkels uit Zierikzee verdwijnen, ook voor onze eigen bewoners", aldus Legemaate. MIDDELBURG - Oud-schrift-specia- list Ivo van Loo geeft vanaf 13 okto ber een cursus over oude hand schriften. De zes lessen Paleografie voor beginners vinden plaats in het Zeeuws Archief in Middelburg. Aanmelden vóór 1 oktober bij de ZVU, telefoon 0118-634800.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24