'Joop is geen wondermiddel' BSES livera zeeland 121 STAPEL DOLLE DAGEN 'We gaan deze week maar buiten staan met een kraampje' STADSMANACER Vlissingers staan niet in de rij om visitekaartjes te ruilen live life love livera Elf kandidaten strijden om beiaardierschap Meepuzzelen aan wereld-puzzelrecord Gratis muzieklessen voor kinderen Euro per kledingstuk in Unicefwinkel Eerst slopen dan opknappen dinsdag 29 september 2009 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De eenheid, die stads- manager Joop van Bel zo graag wil creëren in Vlissingen, is nog ver te zoeken. Dat bleek gisteravond wel in het Arsenaaltheater. Het bestuur van de Stichting Centrummanage ment Vlissingen stond amper op het podium, of een winkelier stoof naar voren om zijn ongenoegen te uiten. Want wie was Harrie van Hal wel om namens de winkeliers zijn handtekening te zetten, als met hen niet eens is overlegd? En zo zou dat misschien zijn doorge gaan, als de organisatie het open debat niet bewust had gemeden. In plaats daarvan hield wethouder Rob van Dooren een bijna emotio neel betoog waarin hij toegaf dat het stadsbestuur veel vraagt van haar inwoners, maar eraan toe voegde dat zij een nieuwe funde ring legt voor de stad. „Dat moe ten we samen doen. Winnaars hebben een visie voor de toe komst, verliezers een excuus voor het verleden. Ik roep u op het ver leden achter u te laten." Joop van Bel waagde zich niet aan zulke uitspraken. Hij vertelde een inloopuurtje te houden. En hij ver telde Sinterklaas te willen uitnodi gen om drie weken in de Vlissing- se binnenstad te komen vertoe ven. En, niet in de laatste plaats: „U zult zien dat er verbetering komt in de communicatie." Wat de Rabobank-directeur en de wethouder zich al haastten te zeg gen, herhaalde de stads manager. „Ik ben geen wondermiddel, ik ben geen tovenaar. Maar uw sup port is de belangrijkste succesfac tor." Na afloop klonk weliswaar ap plaus, maar ondernemers vorm den geen rij om visitekaartjes uit te wisselen. Sterker nog: ze bleven achterin, aan de hangtafels. Som migen mopperend over wat die stadsmanager wel niet kost, ande ren verzuchtend dat zij dit verhaal al zo vaak hebben gehoord. De meesten hadden de stadsmana ger nog niet eerder gezien. Theo Verstegen van restaurant De Vis sershaven wel. „Hij heeft de juiste houding: hij luistert. En niet al leen naar emoties, maar naar de grote lijn. Dat zouden meer men sen moeten doen." 5e artikel 2e ARTIK£L ie artikel g AKTIEPERIODE T/M ZATERDAG 3 OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940 - 2, MIDDELBURG MIDDELBURG - Op het Middelburgse bedrijventer rein Ramsburg is gisterochtend begonnen met de sloop van leegstaande panden. Wethouder Han- nie Kool en Thijs Breel van de onderneming Ontop verrichtten de officiële handeling met het neerhalen van de muur van een leegstaande loods. Het is het begin van een grote opknap beurt van het bedrijventerrein, dat door Breel werd getypeerd als het 'stiefkindje' onder de Mid delburgse bedrijventerreinen. De aanleg van de N57, die pal langs Ramsburg, loopt heeft alles in een stroomversnelling gebracht, foto Ruben Oreel ZIERIKZEE - Een verplicht werk, een eigen bewerking en improvisa tie. Elf beiaardiers - negen man nen en twee vrouwen - binden za terdag ïo oktober tijdens een beiaardconcours in Zierikzee de muzikale strijd met elkaar aan. In zet: het stadsbeiaardierschap van Zierikzee. De deelnemers aan het concours komen van Schou- wen-Duiveland én ver daarbuiten. Meest opvallende kandidaat is een Poolse vrouwelijke beiaardier, Ka- sia Piastowska. Zij won vorig jaar in Middelburg de eerste prijs bij een internationaal beiaardfestival en doet nu via het concours een gooi naar het stadsbeiaardierschap van Zierikzee. door Rob Paardekam Wat een feestweek had moeten worden, is voor de Wereldwinkel in Goes dramatisch begonnen. Af gelopen weekend hebben onverla ten door de brievenbus een poe-* derblusser leeggespoten. „Het was een enorme bende", zegt Marion Planken. „Alles was wit." Het onheil voltrok zich in de nacht van vrijdag op zaterdag. Het werd vrij snel ontdekt, omdat bij uitzendbureau Schiffeler, aan de Vlasmarkt, ook bluspoeder naar binnen werd gespoten. Daar ging het alarm af „Wij hebben rookmelders han gen", zegt eigenaar Mustafa Kucuk- tekin. „Ik denk dat er een soort stof is vrijgekomen, waardoor ze zijn afgegaan." De schade bij het uitzendbureau viel mee, omdat de brievenbus zich in een halletje bevindt. Daar door is de ruimte waarin het poe der zat relatief klein. Dat is bij de wereldwinkel wel an ders. Daar zat alles onder, tot in het keukentje. De gedreven vrijwil ligers zijn zaterdag meteen aan de slag gegaan om de boel schoon te maken. Daar waren ze gisteren nog steeds mee bezig. Toch zal het nog wel even duren voor de boel echt weer helemaal op orde is. De winkel kan vandaag zeker nog niet open. „We gaan deze week maar buiten staan met een kraampje", zegt Ma rion Planken. „Zo hoeven we de mensen die langskomen vanwege het veertigjarig bestaan van de We reldwinkel niet helemaal teleur te stellen." Het witte poeder heeft veel spul len uit de winkel zodanig aange tast dat ze moeten worden wegge gooid. De schade is dus groot. „Ge lukkig blijkt dat poeder niet giftig te zijn", probeert Planken er nog een positieve draai aan te geven. „Anders was het allemaal nog veel erger geweest." MIDDELBURG In alle Albert Heïjn-vestigingen in Vlissingen en Middelburg wordt morgen gepuzzeld voor het wereld record. Van 14 tot 17 worden in de winkels stukken van een levensgro te puzzel gemaakt. Die vormen on derdeel van een recordpoging om de grootste puzzel ter wereld te ma ken. Op 7 oktober worden alle stuk ken uit het hele land in het Olym pisch Stadion in Amsterdam aan el kaar gelegd. De supermarktketen wil over het oude wereldrecord van 1.141.800 puzzelstukjes heen. VLISSINGEN De Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen uit Vlissingen houdt mor gen een voorlichtingsavond over gratis muzieklessen voor kinderen. Vanaf november kunnen leerlin gen uit groep 4 en 5 in twintig we ken kennismaken met muziekin strumenten. Music for Kids levert de vereniging elk jaar nieuwe le den op. Vorig jaar kozen 15 van de 50 leerlingen voor een verdere op leiding op een instrument. De bij eenkomst is in de repetitieruimte aan de Koestraat (19 tot 20 uur). WESTKAPELLE De Unicefwinkel van de Stichting Roos in Westkapelle verkoopt mor gen al haar kleding voor slechts één euro per stuk. De opbrengst van de actie is bestemd voor de we reldwijde campagne rond Aidspre- ventie. De winkel van Stichting Roos is te vinden aan de Koestraat 4. Er worden tweedehandsspullen verkocht ten bate van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. De vrijwilligers openen elke woensdag en vrijdag de deuren van 9.00 tot 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23