lekker in het water! 19 Movies that Matter breidt uit naar Goes Film over boerenhoeve voor Het Zeeuwse Landschap Zeeuwse wint NK pole gymnastic Man aangehouden na inbraak in auto Westkapelse eerste bij kanonschieten dinsdag 29 september 2009 PODO - POINT RobbertLavën SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl GOES - Movies that Matter, een suc cesvol landelijk film- en debatpro gramma, wordt vanaf oktober ook in Goes gehouden. Podium 't Beest vertoont elke maand een spraakmakende en exclusieve film of documentaire over actuele men senrechten-thema's, te beginnen op 12 oktober. De filmvertoningen worden gekoppeld aan verdiepings programma's in de vorm van inlei dingen en debatten. Stichting Movies that Matter vindt haar oorsprong in het Amnesty In ternational Filmfestival. De Stich ting nam de activiteiten van dit fes tival over en breidde deze uit in binnen- en buitenland. door Raymond de Frel Het Movies that Matter-program- ma begint in Goes met An indepen dent mind. Deze documentaire be handelt een van de meest contro versiële mensenrechten: vrijheid van meningsuiting. Acht mensen vertellen over de problemen die ze ondervonden. Het verdiepingsprogramma bij de films wordt georganiseerd door Amnesty groep Goes en bestaat bij An independent mind uit een debat met het publiek onder leiding van journalist Rinus Antonisse. De documentaire begint 12 okto ber om 19.30 uur, de toegangsprijs is zes euro. Reserveren via 0113-228142. 'S-heer abtskerke - Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft sinds het afgelopen weekend de beschik king over een televisie-aflevering van Panoramiek. De opname wordt gebruikt voor een museumpje in de boerenhoe ve van wijlen Adrie van der Meu- len aan de Zuidweg bij 's-Heer Abtskerke. Daarin komt Van der Meulen zelf aan het woord over de ruilverkave ling. Veel bewoners van 's-Heer Abtskerke en omgeving wisten van het bestaan van een opname over de ruilverkaveling De Poel-Heinkenszand tussen 1967 en 1975- De Stichting Behoud De Zak van Zuid-Beveland dook het docu ment op bij het Archief voor Beeld en Geluid en heeft besloten het materiaal te schenken aan Het Zeeuwse Landschap. De aflevering is van 8 oktober 1972 en heet 'De Poel gaat op de schop'. De opnamen zijn gemaakt op de Hoeve van Van der Meulen, maar ook in de directe omgeving. Van der Meulen deed ook zelf zijn ver haal. Hij sprak uit zijn hart; hij hield niet van een 'kaal landschap' en was daarom tegen de verkave ling. De Stichting Behoud De Zak van Zuid-Beveland probeert nu zo veel mogelijk mensen uit de aflevering op te sporen om precies te horen hoe de kwestie de gemoederen destijds bezighield. SEROOSKERKE De uit Serooskerke afkomstige Ma rieke Maas heeft zondag de eerste plaats behaald op het Nederlands Kampioenschap Pole Gymnastic in Amsterdam. Pole Gymnastic is een turnsport waarbij het accent ligt op kracht en souplesse. Marieke Maas beoefent deze tak van sport sinds 2006. Ze geeft zelf ook les aan sportschool All Sport Bodygym in Middelburg. De Zeeuwse vertegenwoordigt Ne derland op zondag 29 november tij dens de Europese Kampioenschap pen die eveneens plaatsvinden in Amsterdam. MIDDELBURG Een 39-jarige Middelburger is zon dagnacht rond 1.30 uur in zijn woonplaats aangehouden op ver denking van inbraak in een auto. De auto stond geparkeerd aan de Vromoldsland. Kort voor de aan houding had een getuige een klap gehoord en iemand bij een perso nenauto zien staan. De getuige waarschuwde de politie, die vervol gens aan de hand van het signale ment de man kon aanhouden op de Vromoldsland. Onder zijn kle ding had de verdachte diverse spul len verstopt die afkomstig waren uit de auto. De Middelburger is in gesloten voor verder verhoor. WESTKAPELLE Karin Rewijk-Labruyere uit Westka- pelle is zondag Nederlands kam pioene kanonschieten geworden. De Zeeuwse behaalde de eerste plaats op de discipline 50 meter Bombarde (een glad loops minia tuurkanon). De kampioenschappen werden ge houden op de schietbaan van schietvereniging de Helm in Hel mond. De Zeeuwse behaalde een score van van 31 punten. In totaal deden zo'n 30 topschutters uit het hele land mee op de discipline Bombarde. De winnares is lid van de Nederlandse Kanonniers vereni ging uit Clinge. 1Dertig man op vuist in Vlissingen 2. Scooters gestolen op Walcheren 3. Geworstel met Scheldekwartier STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het stadspark blijkt een voortreffelijk watersportparadijs. Voor de gelegenheid had de gemeente zelfs een steigertje aangelegd. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21