Spetter, Pieter, Pater... 18 |ze in I Jeugdbeleid van Veere genomineerd voor prijs Stichting Ramro maakt kans op 'Doener Award' Schouwen en Tholen tillen lees- en taalonderwijs naar nog hoger plan Toekomst van Celtic Festival is ongewis KEUKENS Hoge kwaliteit voor de helft van de prijs! Showroom uitverkoop van circa 30 modellen! Onze^sTünt? De beste kwaliteit voor ieder budget! Als kwaliteit een naam mag hebben! VLISSINGEN - De Vlissingse Stich ting Ramro is een van de drie ge nomineerden voor de jaarlijkse 'Doener Awards'. Deze prijzen worden uitgereikt aan particulie ren of organisaties die zich op in drukwekkende wijze inzetten voor mensen in ontwikkelingslan den. De uitreiking wordt zaterdag gehouden tijdens de KPA-Wilde Ganzendag in Groenekan. De win naar ontvangt 2500 euro. Stichting Ramro zorgt met een lo kale partner ervoor dat er biogasin stallaties en sanitaire voorzienin gen in Nepalese huizen gemon teerd worden. Ook geven zij voor lichting over hygiëne en gezond heid in Nepal. door Selma Osman DOMBURG - Veere maakt kans op een landelijke prijs voor positief jeugdbeleid. De Walcherse platte landsgemeente is samen met der tien andere gemeenten genomi neerd voor de Jong Lokaal Bokaal. Met deze prijs belonen de Nationa le Jeugdraad en minister Rouvoet van Jeugd en Gezin de gemeente die niet alleen veel doet voor jon geren, maar ze ook laat meeden ken en hun ideeën vertaalt in goed beleid. Jongeren uit de gemeente zelf en gemeentevertegenwoordigers kon den de genomineerden aandragen. Tijdens de eerste selectie zijn be leidsstukken beoordeeld. Nu stuurt de jeugdraad teams van pe dagogiestudenten op pad. Die kie zen samen met experts drie finalis ten uit. In Veere praten de studenten van de Hogeschool Utrecht vrijdag met wethouder jeugdzaken Jaap Melse, ambtenaar Marga De Brau- wer, de twee jongerenwerkers en een aantal jongeren uit de gemeen te. 's Avonds bekijkt het team Jon geren Ontmoetings Plekken (JOP's) in Oostkapelle en Grijps- kerke en de jongerenbus. Wethouder Jaap Melse vindt het geweldig dat Veere één van de veertien kanshebbers is. Hij popelt om het studententeam bij te pra ten over de manier waarop Veere omgaat met jongerenparticipatie. Als speerpunt van het Veers jeugd beleid noemt hij het project Mo biele Jeugdvoorzieningen. In de dertien Veerse kernen rouleren vijf voorzieningen, zoals een pan- na-kooi, plus een mobiele JOP. Dat project is volgens Melse een goed voorbeeld van hoe zijn ge meente in gesprek gaat met de jon geren. „Heerlijk", vindt hij dat. „Wij gaan bij nacht en ontij daad werkelijk de straat op." De Jong Lokaal Bokaal wordt op 19 november door minister Rou voet uitgereikt. Veere en Tholen zijn de enige twee Zeeuwse kans hebbers. Andere genomineerden zijn Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Almere, Tilburg, Brunssum, Helmond, Zwolle, Oosterhout, Ca- pelle aan den IJssel, Uden en Haar lemmermeer. dinsdag 29 september 2009 W Niet alle kinderen zitten op een sport. Laat staan op een watersport. Daar komt voor 172 Walcherse basisschool leerlingen verandering in. door Wendy van den Hurk „En pas als ik zeg: spring... PLONS! PLONS! PLONS! dan mag je springen." Leerlingen uit groep zeven en acht van de Sint Jozef in Vlissingen en de Franciscusschool in Middelburg waren gisteren niet te houden op de kade van de oude dokhaven op het Vlissingse Scheldeterrein. Ach, de begeleiders van SportZeeland konden er wel om lachen. Een wet- suit hoort immers nat te zijn. Om Zeeuwse kinderen kennis te la ten maken met watersporten als zeilen, kanoën en windsurfen orga niseerde Delta Spetters gisteren de eerste watersportdag voor leerlin gen van basisscholen. Vandaag is de tweede, voor de Ravenstein- school en Het Vlot in Vlissingen en de Wilgenhof in Middelburg. Leerlingen zonder zwemdiploma mogen mee in de kajuit. „Van oudsher gaan mensen alleen het water op omdat het moet", ver telt Joost Hopmans van SportZee land. „Wij willen de kinderen la ten zien hoe leuk water is." Eigenlijk zouden de watersportda gen vier maanden geleden al heb ben plaatsgevonden in de binnen haven. Onweer en regen gooiden roet in het eten. „Sowieso was het niet zo'n handige plek, omdat je daar in de vaart zit." Dus toen de gemeente de poorten van het Scheldeterrein opende, hoefde de organisatie niet te dubben. „Het is even passen en meten, maar zeker niet minder leuk. Bovendien zit ten de kinderen hier mooi ingeslo ten. Er kan ze niets gebeuren." Zo heeft het Vlissingse stadspark er sinds gisteren een nieuwe func tie bij; dat van watersportparadijs. En met het vrolijke gekwetter en gespetter, na het drukken van de heipalen voor het Dokje van Per ry, nog een nieuw geluid ook. bekijk de video's op www.pzc.nl Het valt niet mee, om te zeilen als je nog nooit gezeild hebt. Het lukte de kinderen anders verdomd aardig... ...al ging het soms ook wel eens mis, zoals bij dit debuterende windsurfertje. GOES - De toekomst van het Celtic Festival, een benefietevenement dat eerder is gehouden in Het Klooster van Rilland, is ongewis. Dit jaar gaat het niet door. Oor zaak is het stuklopen van de sa menwerking tussen organisator Rob Bitter uit Goes en de directie van het zalencomplex in Rilland. Het was de bedoeling om onder de naam Kloosterproducties aller lei evenementen te organiseren in het congrescentrum, maar door meningsverschillen is de Stichting opgeheven. Bitter gaat nu verder onder de naam Scheldeproducties. Bitter wil wel verder met het Cel tic Festival, maar vindt het moei lijk om initiatieven te ontplooien. door Esme Soesman BRUINISSE - De protestants-christe lijke basisscholen op Schou- wen-Duiveland en Tholen gaan nauw samenwerken om hun lees- en taalonderwijs te verbeteren. Woensdag wordt in Bruinisse de aftrap gegeven van het drie jaar du rende project De Kracht van Taal. Bij dit project zijn 11 basisscholen (zeven Schouwen-Duivelandse en vier Thoolse), samen goed voor zo'n 1500 leerlingen, betrokken. De schoolbesturen, VPCO Tholen en PCO Radar, zijn overtuigd van de kracht van taal, licht directeur Piet Walhout van het Thoolse schoolbestuur toe. Taal wordt als basis van de ontwikkeling van leer lingen gezien. Om het lees- en taalonderwijs naar een nóg hoger plan te tillen, worden - voor de duur van het project - leerteams per school- groep gevormd. Alle leerkrachten van bijvoorbeeld groep 1 en 2 van de elf deelnemende basisscholen vormen een leerteam. Ook wordt een leerteam van interne begelei ders en een leerteam van directeu ren gevormd. De bedoeling is bin nen deze teams kennis uit te wisse len, schetst Walhout. Bijvoorbeeld over verschillende leesmethoden of de aanpak van bepaalde proble men. Het project begint woensdag met een openingstoespraak van staats secretaris Sharon Dijksma per vi deo. Lees- en taalexpert Kees Vernooy verzorgt een lezing. ALLEEN GELDIG OP WOENSDAG 30 SEPTEMBER OP=OP! KDi.32P550C.Mei 1366 x 768 pixaJs/ BRAVIA Engine 2, con trost van 22.003;DVE-T tuner. Clear Voice, USB en 3x HDMJ Wandmon- tago mogelijk 0AVSZ280. Md 850 Wolf vermogen, SMoster versterker, Dig'rlal Media Port, Audio Enhocer en HDMI. BPAVIA Sync; alles via I afstandsbediening expert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20