CDA: referendum over coffeeshops Friet BBË *1^ 8 lïS m m H»! WALCHEREN 18 en 19 17 23 Zwijndrechtse stichting bereid coffeeshop in Middelburg op te zetten Kleurrijk park Twee schoolbibliotheken voor Het Kompas in Oost-Souburg Dronken vrouw tegen lantaarn almanak Dinsdag 29 september 2009 Spetter, Pieter, Pater... lekker in het water! Bedrijven staan in de rij om tunnel bij Sluiskil te bouwen Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De vraag wel of geen coffeeshops in Middelburg wil het CDA aan de bevolking voorleggen. CDA-raadslid Jan Zwe- mer kwam gisteren met dit voor stel tijdens de raadsvergadering. In een toelichting zei Zwemer dat het referendum wat hem betreft: te gelijk met de gemeenteraadsverkie zingen in maart volgend jaar ge houden kan worden. Zwemers voorstel kwam als een verrassing voor de andere fracties. Zijn vraag aan de andere partijen om een 'spontane reactie' werd door burgemeester Koos Schouwe- naar afgekapt. Schouwenaar nodig de Zwemer uit om zijn initiatief in de volgende raadsvergadering in te brengen zodat iedereen er eerst eens rustig over kan nadenken. In november staan de coffeeshops weer op de agenda van de raad. Gisteravond staakten de stemmen over een voorstel van het CDA, WD, Christenunie en SGP om het gedoogbeleid helemaal te schrappen en af te zien van coffee shops. Doordat een raadslid van GroenLinks afwezig was werd het 14-14. Overigens bleek ook gisteravond weer dat het voor de minimale meerderheid in de raad die wel een coffeeshop wil het een hei dens karwei wordt om op één lijn te komen. Duidelijk werd ook dat alle fracties worstelen met het ge doogbeleid. Alle bekende argumen ten voor en tegen passeerden de re vue. De PvdA, die de coffeeshop door een stichting wil laten run nen, stelde voor om de WD-bur- gemeester van Zwijndrecht uit te nodigen. Die zou dan, voor de vol gende vergadering, aan de Middel burgse raad kunnen vertellen over de ervaringen die in zijn gemeen ten zijn opgedaan met een stich ting. Deze stichting, Het Dilemma, is volgens PvdA-raadslid Monique Baltus bereid om een coffeeshop in Middelburg van de grond te til len. De raad kreeg gisteren ook nog een brief van de vereniging Hen drik de Keyser onder ogen. Deze vereniging, die in Middelburg een aantal historische panden heeft ge restaureerd, kondigt aan economi sche schade op de gemeente te ver halen als er in de buurt van haar panden een coffeeshop komt. VLISSINGEN - Zijn dit niet gewoon de mooiste huurhuizen van Vlissingen? De witte eenheids- kleur uit de jaren tachtig heeft op de vier mo numentale panden op de kop van het Bellamy- park in Vlissingen plaatsgemaakt voor stoere tinten als oker en rood. Daarmee sluit de eige naar, woningcorporatie l'Escaut, aan bij eerde re Bellamybewoners die hun huizen verfraai den. Het plein lijkt er helemaal klaar voor om heringericht te worden. Dat gebeurt komend jaar. Overigens heeft l'Escaut ook een kleuren palet gehouden bij de historische voorgevels OOST-SOUBURG - De Bibliotheek Vlissingen opent volgende week schoolbibliotheken op de twee lo caties van basisschool Het Kompas in Oost-Souburg. In de bibliothe ken zijn leeshoeken gemaakt, er is geschilderd en de ruimtes is nieuw meubilair geplaatst met als uit gangspunt om kinderen te inspire ren om te lezen. De schoolbiblio theken maken namelijk deel uit van het landelijke project 'Kunst van Lezen' dat door onderwijs- en cultuurminister Plasterk in het le ven is geroepen. Op beide Souburgse locaties is één dagdeel per week een medewerker van de bibliotheek aanwezig om de leerlingen te helpen bij het uit zoeken van leuke en geschikte boe ken. De schoolbibliotheken worden dinsdag 6 oktober in gebruik geno men. THOLEN - Een 52-jarige automobi liste uit de gemeente Tholen die beschonken achter het stuur zat, veroorzaakte gistermiddag een een zijdig ongeval op de afslag Nieuwe Postweg bij Tholen-stad. Naar eigen zeggen twijfelde ze of ze de afslag wilde nemen, waar door ze te laat een besluit nam. De vrouw reed daardoor tegen een lantaarnpaal. De politie rook met een dat ze drank op had. Ze moest haar rijbewijs inleveren. in het Beursstraatje, achter het Bellamypark. Die panden worden ook nog dit jaar geschil derd, net als een paar woningen in de Molen straat. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Kinderen die geen friet lusten. Ze be staan echt. Een vijfjarig jongetje uit Vlissingen moet er niks van hebben. Heeft 'ie altijd al gehad. Friet vindt hij vies. Alles van aardappels trou wens. Gekooktgebakken, gefri- tuurd. Je maakt hem er niet blij mee. Maar nu heeft hij iets ontdekt. Dol enthousiast kwam hij laatst van een kinderfeestje thuis en vertelde dat hij op die verjaardag iets heel lekkers had gegeten. Zoiets lekkers had hij nog nooit geproefd. „Het lekkerste eten van de hele wereld", voegde hij er zelfs aan toe. Nieuwsgierig begon zijn moeder te raden. Pannenkoeken? Poffertjes? Loempia's? Wraps? Sushi dan misschien? „Nee", zei hij glunde rend. „Het heet patat!" „Lieverd toch", zei zijn moeder wat bezorgd, „patat is toch hetzelfde als friet?" Maar de kleuter ziet dat heel anders. „Friet lust ik niet, maar pa tat vind ik heerlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19