Sale c meningen 113 brieven CenterParcs vanaf P-P-p.n. Prijzen die het daglicht niet kunnen verdragen oi/02 oktober van 21.00 tot 00.00 uur OP OP Praag Strandvakanties Diverse steden Kerstmarkt Cruise Disneyland® Paris Mexico dinsdag 29 september 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Parkeren 4 Ook wij waren één van de ongeluk- kigen die tijdens het filmfestival een folder van de Vlissingse par- keermacht tussen de ruitenwissers vonden. Bij het inrijden van de Ke nau Hasselaarstraat zagen wij een dranghek, waarvan wij dachten dat het van de rijlaan was gehaald na de première, en daar neergezet was om opgehaald te worden door de gemeente. Auto netjes ingepar keerd in het parkeervak, lopend naar de film, oplettend of we bor den zagen die het verboden. Bij thuiskomst parkeerwacht gebeld; degene die ik sprak, had het over smalle rijlanen (nog nooit opge merkt), en over bussen met kinde ren. De scholen waren net begon nen. Onze dank aan Delta voor de goede ontvangst en accommodatie. Ps: Laten we opletten bij de kust- marathon! J. Francke Westerzicht 3/5, Vlissingen Bisschop Breda Sommige mensen en instanties zijn goed in het uitvergroten van verschillen. Dat is jammer, want dat leidt tot verwijdering in plaats van tot saamhorigheid. Bij een ge zamenlijke viering van verschillen de geloofsstromingen hoor je te kij ken naar wat je bindt. De overeen komsten zijn veelal essentieel en talrijk. Ze bieden een prima basis om een mooie gezamenlijke vie ring te houden. Met de beperkte verschillen moet je respectvol om gaan. Inzoomen op de verschillen geeft een verkeerd beeld. Dat leidt tot hokjesdenken en zet aan tot een 'wij en zij'-cultuur. Er zijn zo veel mooie initiatieven tussen de diverse kerken. Laten we ophou den in te zoomen op de verschil len, maar inzetten op het mooie dat ons bindt! Ad Schenk Plataanweg 6, Ovezande Zeeland echt waar? Over de slogan 'Zeeland echt waar' waren al talloze reacties te lezen. Terecht? Ik wil een andere kant van de slogan belichten. Als je de moeite neemt om van Werendijke bij Zoutelande de secondaire weg naar Dishoek te volgen, zie je daar een nieuw toeristisch fenomeen: de nieuwe camping De Meerpaal. De aanblik is schokkend. Het ge heel doet me denken aan kamp Westerbork; volledig voorzien van afrastering. Voor de jongeren: Wes terbork was een kamp waarvan daan in de oorlog vele Nederland se joden naar Duitse concentratie kampen werden getransporteerd. Wie heeft in godsnaam voor dit ge drocht een bouwvergunning afge geven! Dit overpeinzend moest ik aan een variant van de slogan den ken: 'Ergens in Zeelandecht waar'! Rene Wijnings Venuslaan 5, Kamperland Machinefabriek Als oud-voorzitster van de voorma lige sectie amateurkunst van de cul turele raad, wil ik even kwijt, dat ik me zaterdag heb geschaamd om dat toneelgroep Ter Reede geen fa ciliteiten had om de teksten van Doeke Roos over de voormalige Schelde goed voor het voetlicht te brengen. Geluid was heel slecht, en waarom moeten slecht ter been zijnde acteurs over een trapje het toneel af, of zelfs met rolstoel en al eraf gedragen worden? Ik vond de hele entourage een belediging voor die mensen, die de tekst toch wel uit het hoofd kenden, maar niet verstaanbaar waren, ondanks de moderne oortelefoontjes met batte rij. Iedereen hield ook nog vergade ringen tijdens het optreden en ging thee halen. De machine- en timmerfabriek zijn prachtig om op den duur een theater te realiseren, vanwege de prachtige ambiance. Ankie Verheul-Schouten Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Parkeerbeleid Terneuzen Reactie op Fons Baarts bekeuring, krant 18 sept. Ik (en vele medebe woners van de Scheldekade) ben ook slachtoffer geworden van het kromme parkeerbeleid in Terneu zen. Onlangs kreeg ik ook een be keuring omdat ik, net als Fons, een paar centimeter over de lijn had ge parkeerd; kosten: 66 euro. Deze be keuring was uitgeschreven om 08.03 uur, een flinke vent die in het stadhuis van Terneuzen dan een ambtenaar kan betrappen. De gemeente verkoopt ook bewoners vergunningen, zonder dat daar een plaatsje tegenover staat. Dit is het zelfde als 100.000 kaartjes verko pen voor Ajax-Feyenoord in de Kuip. Als je 's avonds laat thuis komt, kun je het wel vergeten om je auto op de juiste plaats te zetten, want daar staat een 'illegale'. Dit kan ongestraft. Dan zie je geen par keerwachter. Hans Wullems Scheldekade 36, Terneuzen Westerschelde 63 Bij het milieueffectrapport (MER) voor de verruiming van de Wester schelde is destijds door diverse in sprekers naar voren gebracht dat het uitgangspunt in de MER om de Hedwigepolder te ontpolderen niet zeker is. De speciale commis sie voor de MER, bestaande uit Vla mingen en Nederlanders, heeft ten aanzien van dit punt geconclu deerd dat voor het besluit over de verruiming het wel of niet ontpol deren van de Hedwigepolder niet relevant is. Dit feit staat in schril contrast met de veel gehoorde sug gestie het Scheldeverdrag nu maar na te komen door de Hedwige te ontpolderen. Daarnaast hebben Deltares en Arcadis aan LNV gerap porteerd dat het langetermijneffect van ontpolderen van de Hedwige polder voor de natuur licht nega tiefis. Als de regering toe gaat ge ven aan de druk vanuit Vlaande ren en de milieubeweging om 'ge maakte afspraken na te komen' en de Hedwige gaat ontpolderen, zal er in Zeeland een nieuwe Groene Leugen ontstaan. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Westerschelde 64 Om uit de impasse te komen gaat havenschap Zeeland Seaports na of zij 40 hectare 'nieuwe' natuur aan kan leggen bij Fort Rammekens, (krant, 25-09). Wat zijn hun moge lijkheden? Het stuk tussen repara- tiewerf Scheldepoort en Fort Ram mekens had men toch al gereser veerd voor uitbreiding van auto- opslag en een waterstofcentrale? Wat kan Seaports dan nog? De ha ven dempen en inzaaien met nieu we natuur? Een 'verdieping' (woordspeling) op het Ritthemse bos met veel riet en vogels? Het biedt geen soelaas voor het pro bleem van België: het overstromen van Antwerpen en delen van Vlaanderen door verdieping van de Scheldemonding. Men praat over 180.000 arbeidsplaatsen in de Antwerpse haven die op de tocht staan, maar men moet praten over 180.000 slachtoffers van overstro ming als men aan verdieping denkt. Nederland kan niet worden verplicht de veiligheid opzij te zet ten. Antwerpen is het Europese New Orleans en het water stijgt. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Rechtsstaat De grofste crimineel krijgt een balkje voor z'n tronie en zijn naam wordt niet bekend gemaakt. Dit al les voor de privacy. Een vrouw die een misdaad anoniem meldt komt met naam en toenaam in de krant. Dat wel natuurlijk! Een vrouwen handelaar sticht in de nor een ge zin (hoe verzin je het?). Vervol gens mag hij een week lang op ver lof om zijn nazaat te bewonderen maar hij moet wel beloven terug te komen. Ha,ha,ha! Die zien we nooit meer terug. Vervolgens klaagt hij de staat aan omdat zijn privacy is geschonden. De rechter in kwestie wordt verdedigd door een juridische kamergeleerde die zó naïef correct is dat hij z'n moe der nog zou verloochenen. Ieder normaal mens die zó blundert had allang de zak gekregen. De rechter wordt steeds linker! Het is een grof schandaal deze rechtsstaat. B.J. Meijs Kinderstraat 1Zierikzee 5 dagen eigen vervoer Logies en ontbijt p.p. incl. vlucht 8 dagen logies p.p. o.a. Madrid, Rome en Londen 3 dagen incl. vlucht Logies en ontbijt p.p. Düsseldorf - Keulën 4 dagen Halfpension p.p. f]£m. GRATIS ontbijt, lunch en diner Kinderen t/m 6 jaar gratis 3 dagen Incl. entree p.p. 9 dagen incl. vlucht All Inclusive p.p. n Staalduinen Kijk voor deelnemende winkels en actievoorwaarden op www.middernachtsale.nl 1bt>e Op onze reizen zijn de ANVR-reisvoorwaarden van toepassing. gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13