401 sport
Zeilers wachten tevergeefs op wind
maandag 28 september 2009
UIT
ATLETIEK
Sommelsdijk. Tieiemanloop. 10 km
Mannen senior: 1Wim Padmos (Rockan-
je) 31.49, 2. Tim Pleijte (Vlissingen)
32.05, 3. Ronnie Overgaauw (Zoutelan-
de) 10. Leon Jacobse (Zoutelande) 38.13,
H35: 6. Sjacco Joziasse (Koudekerke)
35.45, H45: 1. Wim Vos (Oostkapelle)
36.36, H55: 7. John Gueqierre (Middel
burg) 40.31, Trimmers: 17. Steef Berre-
voets (Bruinisse) 44.39, 20. Maurice Ja
cobse (Zoutelande) 45.11, 22. Jacco Heij-
boer (Sint Annaland) 45.57 Vrouwen trim
mers: 3. Jacqueline de Bree (Middelburg)
51.58.
BASKETBAL
Mannen Eerste Divisie. Pendragon - Rot
terdam 2 76-52, Vlijmscherp - Barons
58-53, Cangeroes - Rowic 78-68, BOB -
New Stars 82-69, Voorburg - Black Eagles
71-68.
BILJARTEN
Driebanden. Eredivisie. Verbrugge Termi
nals - Delta/Fast 2-6: Martin Spoormans -
Eddy Leppens 43-50, 36: Ronny Daniëls -
Jean Paul de Bruijn 23-50, 36; Kees Wit-
tens - Peter de Backer 40-50, 45; Berry
Dallinga - Henk Habraken 50-40, 59. Eer
ste divisie. BC Tegelen - Daliinga/Polka
Print 2-6; Rob Mans - Berry Dallinga
40-45, 57; Rolf Selter - Dirk Vlerick
38-45, 59; Paul Savelkoul - Jean Paul de
Kraker 45-43, 59; M. Schlieper - Patrick
Vasseur 29-45, 43. Derde divisie, 't Bier
winkeltje - Doggen Timmerbedrijf 4-4:
Leo Schrauwen - Jan Doggen 35-18, 37;
Cees A. Wissel - Jac Doggen 20-35, 55;
Arie Vink - Mark van de Boom 30-28, 58;
Joke Breur - Leo van Dyck 24-30, 60.
Hoondert/de Waard - Aartsbouw 2 2-6:
Richard de Bruin - Eric de Busser 35-29,
30; Johan Visser - Bonny Cijzen 15-35,
67; Eddy der Weduwe - Rudy Maes
16-30, 58; Bram de Waard - Anton Frij-
ters 29-30, 61.
Vierde divisie. De Geslootene Boom - 't
Pleintje 6-2: Dirk Smet - Patrick Koevoets
30-28, 51; Benny Visser - Rien de Hoon
25-23, 64; Erik Klasen - Jan Jaspers
25-22, 53; Ben de Waal - Ries van Hal
18-20, 68.
Topteam competitie. BV De Jol - Top-
team Lands Welvaren 2-4: 47/2. Harrie
van den Boogaard - Peter de Bree
200-98, 3; 71/2. Edwin Zweers - Wiel van
Gemert 33-150, 6; Bandstoten. Peter
Haanen - Frédéric Caudron 19-100, 5.
The City Dibo/Blitz Optiek - Topteam
Lands Welvaren 4-2: 47/2. Freek Otten-
hof- Peter de Bree 200-120, 8; 71/2. Mi-
cha van Bochem - Wiel van Gemert
150-139, 9; Bandstoten. René Tuil -
Frédéric Caudron 27-100, 7.
Kader. HWA Boele - Kaderteam Lands
Welvaren 2-6: Jans Vlot (210-neo 57/2) -
Peter de Bree (190-57/1) 129-190, 12;
Gerrie van Eek (230-57/2) - Danny Wal-
hout (200-38/2) 230-170, 9; Jos van
Krimpen (180-57/2)-Jan
Goudzwaard (120-38/2) 178-120, 10;
Gerrit van Eek (120-38/2) - Jo Alleijn
9100-38/2) 114-100, 22.
DAMMEN
's-Gravenpolder. Zeeuws kampioen
schap. Hoofdklasse: J.Veerhoek-A.Kouse-
maker 0-2; P.AIIaart-M.van Dijk 1-1;
N.Roelofsen-M.Rentmeester 0-2; C.de
Jonge-D.Kasse 0-2; J.de Leeuw-J.van de
Weteringh 1-1; C.Rijk-R.Rentmeester 1-1.
Stand: 1M.Rentmeester 4; 2. Kasse, Kou
semaker en de Leeuw 3; 5. van Dijk, Rijk
en van de Weteringh 2. Promotieklasse:
J.van de Velde-J.van Akkeren 2-0; J.van
der Hart-J.Louwerse 2-0; W.Koppe-
jan-L.Wilson 2-0; J.de Wild-A.Berger 2-0;
F.BIaas-P.BIok 1-1; D.Wattel-R.Dusebout
1-1. Stand: 1. Koppejan 4; 2. van der
Hart en Wattel 3. Eerste klasse: P.van
Nes-J.van den Ouden 1-1; N.de Win-
ter-M.Bronke 2-0; A.SIager-M.Brasser 1-1;
G.Hoek van Dijke-J.Grim 1-1; A.Goud-
zwaard-J.Koppejan en L.van Schagen-J.van
't Padje uitgesteld. Stand: 1. Slager 2-3;
2. Goudzwaard 1-2; 3. Brasser, Bronke,
Hoek van Dijke, van den Ouden en de
Winter 2-2. Tweede klasse: A.Janse-J.Ver-
straate 0-2; J.Provoost-L.Mamed 0-2;
E.Frederiks-P.Walraven 0-2; L.de Vis-
ser-Janny van de Weteringh 0-2; inhaal-
partij: J.Verstraate-J.Poppe 2-0. Stand: 1.
Verstraate en van de Weteringh 4; 3. Wal
raven 2 (uit 1
p. HOCKEY
Vrouwen. Tweede klasse B: Dopie - Rapi-
de 0-2, Barendrecht - Goirle 0-1, Hudito -
Souburgh 7-1, Ommoord - Dordrecht
2-5, Berkel Enschot - Etten Leur afg, Voor-
ne - IJssel 4-1 Voorne 3 - 9; Hudito 3 - 9;
Dordrecht 3-9; Ommoord 3 - 6; IJssel 3
- 6; Rapide 3 - 6; Berkel Enschot 2 - 3;
Goirle 3-3; Etten Leur 2 - 0; Barend
recht 3 - 0; Souburgh 3 - 0; Dopie 3 - 0
Derde klasse C: DES - Prinsenbeek 3-0,
Waalwijk - Tempo 4-0, Pelikaan - Liberty
6-0, Berlicum - HOCO 1-3, Vlissingen -
Hilvarenbeek 3-2, Udenhout - Oirschot
1-1 Pelikaan 3 - 9; HOCO 3 - 9; Uden
hout 3 - 7; DES 3 - 6; Liberty 3 - 6;
Oirschot 3 - 4; Berlicum 3 - 3; Vlissingen
3 - 3; Prinsenbeek 3 - 3; Waalwijk 3 - 3;
Hilvarenbeek 3 - 0; Tempo 3-0 Vierde
klasse C: Zevenbergen - DDHC 2-3, Zun-
dert - Vlijmen 5-0, Olympia - Shot 0-7,
Gilze Rijen - Made 2-1, Oudenbosch -
Bommelerwaard 1-7 Bommelerwaard 3 -
9; Shot 3 - 7; DDHC 3 - 7; Gilze Rijen 3 -
7; Zundert 3 - 4; Zevenbergen 2-3; Te-
teringen 2 - 3; Vlijmen 3 - 3; Ouden
bosch 2 - 0; Olympia 3 - 0; Made 3 - 0
Mannen. Derde klasse C: Dordrecht - Ra
pide 6-0, Rapid - Tempo 5-2, Warande -
Liberty 1-0, Prinsenbeek - Zevenbergen
8-3, Pelikaan - Voorne 2-7, Udenhout - Ba
rendrecht 5-1 Warande 3 - 9; Voorne 3 -
7; Udenhout 3-7; Prinsenbeek 3 - 6;
Dordrecht 3 - 4; Barendrecht 3 - 4; Rapid
3 - 3; Liberty 3 - 3; Zevenbergen 3 - 3;
Pelikaan 3 - 3; Rapide 3 - 3; Tempo 3-0
Vierde klasse C: DES - Goes 19-0, Vlissin-
KVK 2-16, Blauw Wit (K) - Good Luck
9-9, Atlas - Volharding 12-6 KVK 4 - 6;
Blauw Wit (K) 3 - 5; Good Luck 4 - 5; At
las 3 - 4; Volharding 4 - 3; BKC 3 - 1; Luc-
tor 3-0.
PAARDENSPORT
Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur Stal
de Kroo. Paarden klasse Z1: 1. Natasja
Vink, Besallu (Weelr.) 209; 2. Vincent Bol,
Urban (Walcheren) 208; 3. Annemarie
Hertzberger, Ventoux (Weelr.) 204. M2:
1. Anja de Waal, Padetzky (Beatrix) 189;
2. Katja de Groes, Uriant (Walcheren en
Angela Kortenhof, Special Angel (Schelde-
stad) 183. M1: 1. Inger van Boven, |igbey
Black (Weelr.) 191; 2. Marina Gorsia
(Goede Reede) en Martin de Kroo, Ushi
K (Walcheren) 190. L2: 1. Tony van der
Hiele, Veersedam's Wilony (Se-Ros) 203;
2. Martje Polderman, Diesel (Weelr.) 202;
3. Natasja Adriaanse, Zazou (Weelr.) 201.
L1:1. Marilyn Moerdijk, Lezzano Condios
(Paardebloem) 203; 2. Marielle Walhout,
Zevita (Walcheren) 191; 3. Marieke Dam,
Zylvester D (Wouw Vooruit) 190. Pony's
klasse Z1/Z2 cat. D: 1. Sharon de Kok,
Lady Dy (Walcheren) 62.78%. M1/M2
cat. CDE: 1. Saskia Riddersma, Ceasar
(Walcheren) 180. L2 cat. E: 1. Annette
Renddingius, Renate's Rebel (Walcheren)
176.
Nieuw- en Sint Joosland. Springen Stal
de Kroo. Paarden klasse Z/ZZ: 1 Tom
Vink 365 punten, 3. Marieke Franke 355
punten. Klasse L paard. 1. Perry Boog
aard 384 punten, 2. Leo Paauwe 371 pun
ten, 4. Florance de Broekert 359 punten.
Vaardigheid barrage tijd. Hobby klasse.
1. Danielle Weststrate 1.51 sec. Klasse L
pony. 1. Linda Janssen 1.41 sec, 2. Henny
Vink 1.46. Klasse L paard. 1. Leo Paauwe
1.28 sec, 2. Regina Peeters 1.29. Klasse
M pony. 1. Mitchel Ardon 1.23 sec, 2.
Linda Janssen 1.31. Klasse M paard. 1.
Lou Willemse 1.25 sec, 2. Florance de
Broekert 1.31
RUGBY
Mannen. Eerste klasse: EZRC Oemoeme-
noe - RC Eemland 14-45, RC Waterland -
RC the Bassets 42-14, Utrechtse RC - RC
The Hookers 25-18, Alkmaarse RUFC -
Amstelveense RC 1890 14-53, USRS -
Haagse RC 2 10-17.
SCHAKEN
Meesterklasse: SMB - Schrijvers Rotter
dam 2Vi - IV2, Groningen 1/Hotels.nl -
Braceland ESGOO 6 - 4, HMC Calder -
HWP Sas van Gent 6 - 4, Homburg
Apeldoorn - HSG VA - 8/2, LSG - Utrecht
5 - 5. Klasse 2C: Spijkenisse - Schrijvers
Rotterdam 2 4-4, Kennemer Combinatie
1 - Oegstgeest '80 6/2 - 1A, DSC Delft -
HWP Sas van Gent 2 6V2 -1V2, Messema-
ker 1847 - DD 4 - 4, Charlois Europoort -
WSC 6 - 2. Klasse 3F: Sliedrecht - De
KAMPERLAND - Vierhonderd jeugdzeilers hadden zich
verheugd op een mooi zeilweekeinde. Het gebrek aan
wind gooide echter roet in het eten. Alleen zaterdag
kon gedurende korte tijd worden gezeild op de Ooster-
schelde. Er werd in zeven klassen gevaren, maar uitein
delijk gingen er slechts twee wedstrijden door. „Erg te
leurstellend", sprak Hans Platteeuw namens de organisa
tie. Vanuit Nederland, België en Frankrijk waren de zei
lers naar Zeeland afgereisd. Volgend jaar, tijdens het
eerste weekeinde van oktober, wacht het evenement
een herkansing.
foto Willem Mieras
gen - Mistral 6-4, Olympia - Shot 1-5, Gil
ze Rijen - Dommel 8-4 Shot 3 - 7; DES 2
- 6; Vlissingen 2 - 6; Gilze Rijen 2 - 4;
Olympia 2 - 3; Zundert 1-1; DDHC 2 -
1; Mistral 3-1; Dommel 3-1; Liempde
0 - 0; Goes 2 - 0
KORFBAL
Eerste klasse G: VEO - Nieuwerkerk
14-21, Merwede - Rust Roest 9-15, Tjoba
- TOP (A) 13-17, Fortis - All Ready 8-9
TOP (A) 4 - 8; Nieuwerkerk 4 - 8;- Rust
Roest 4 - 6; Tjoba 4 -3; VEO 4 - 3; Mer
wede 4 - 2; All Ready 4 - 2; Fortis 4 - 0
Tweede klasse G: Oranje Nassau (V) -
Olympia (S) 10-14, Sagitta - RWA 18-21,
ONDO (M) - Korbatjo 11-17, Swift (M) -
Dijkvogels 8-17 Dijkvogels 4 - 8; Olympia
(S) 4 - 6; RWA 4 - 5; Swift (M) 4 - 5; Kor
batjo 4-5; Sagitta 4 - 2; Oranje Nassau
(V) 4 - 1; ONDO (M) 4 - 0 Derde klasse
K: Seolto - Stormvogels (W) 6-9, TOGO -
Zaamslag 12-7, DSO (K) - Scheldevogels
16-6, Ventura Sport - VIOS (W) 15-12
Ventura Sport 4-7; Stormvogels (W) 4 -
7; DSO (K) 4 - 4; TOGO 3 - 3; Seolto 3 -
3; VIOS (W) 4 - 2; Scheldevogels 4 - 2;
Zaamslag 4 - 2 Vierde klasse M: BKC -
Martens, Audi's Wiepke (Dnteloord)
0/0/56.72; 2. Geert van Asten, Landjon
ker, (Waalre) 0/0/59.60; 3. Tom Martens,
Audi's Allouette, 0/0/60.11. M: 1. Miran
da Ruijten, Odessa V (Schldestad)
0/0/40:68; 2. Tanja Kommers, Virginia
(Hoogerheide) 0/0/50.07; 3. Anniek van
der Linde, Quintina Z (Weelr. 0/4/46.93.
L: 1. Miranda Ruijten, Odessa V
0/0/37.74; 2. Ellen Briquet, Rocket Power
(Hulst) 0/0/40.10; 3. Marlies Bek, Tiamo
(Weelr.) 0/0/40.91.
Pony's klasse Z cat. CD: 1Amy Poppel-
aars, Lady Kyra (Prinsenbeek) o/o/42.07.
M cat. CDE: 1. Anne van Sluys, Toeska V
(Roosendaal) 0/0/35.72. L cat. DE: 1. Ma-
bel Acda, Anjershof Rodrigo (Weelr.)
0/0/27.49. L cat. ABC: 1. Jessy Dictus, BB
King (Achtmaal) 0/0/28.75.
Nisse. Weelruiters. Mennen. Dressuur,
totaal van twee proeven. Hobby klasse.
1. Jan Willem de Jonge 398 punten, 2. Da
nielle Weststrate 356 punten, 3. Patricia
Goud 354 punten. Klasse B pony en
paard. 1. Pieter Karelse 378 punten, 2.
Brigitte de Bokx 373 punten, 3. Chantal
Vermerris 369 punten. Klasse L/M pony.
1. Heidi te Poele 385 punten, 2. Hennie
Pion 2 VA - VA, Landau Axel - Overschie
2 - 6, Dubbelschaak '97 - HWP Sas van
Gent 3 6-2, Terneuzen - Botwinnik 2
VA - VA, Souburg - Middelburg 6-2.
Karakteristieken. HMC Calder-HWP Sas
van Gent 6-4:1G. van der Stricht-P. Mot-
wani 0-1, 2. E. van den Doel-H. Cardon re
mise, 3. P. Span-K. Leenhouts remise, 4.
A. Giri-T. Maenhout 1-0, 5. G. Welling-S.
Geirnaert 0-1, 6. T. Burg-I. Timmermans
1-0, 7. R. Sprangers-L. Schut 1-0, 8. J.
Broekmeulen-H. Groffen remise, 9. D. van
Kerkhof-T. Verlinde remise, 10. M. Ab-
eln-J. Goormachtigh 1-0.
DSC Delft-HWP Sas van Gent 2 6,5-1,5:
1. J. op den Kelder M. van der Zalm 1-0,
2. M. Wortel-J. Vandenberghe 0-1, 3. P.
van Nies -M. Rademakers 1-0, 4. M. Mid-
delveld-K. Nieuwelink 1-0, 5. M. Glimmer
veen-N. Dubbeldam 1-0, 6. T. Munnik-H.
Provoost, 7. J.P. Vos-F. Snijders remise, 8.
L. Hortensius-S. Rademakers 1-0.
Souburg-Middelburg 6-2: 1. Tiggelman-
Stange 1 - 0, 2. Boelhouwer-Jansen V2 - V2
3. Hekhuis Wolf De 0 - 1,4. Henderikse
-De Wolf 1 -0,5. Zomer-Stange 1 - 0, 6.
Bosters-Westerweele 1 - 0, 7. Alders-Van
Wijnen Vi - V28. Boogaard-Janssen 1 - 0.
Terneuzen-Botwinnik 2 5,5-2,5: 1. Freeke
-Jacob Vi - Vi2. Ducarmon-Pouwels 0 -
1, 3. Dees-van der Vlugt 1 - 0, 4. Kammin-
ga-Heek 1 - 0, 5. Lansay-Manoch 0-1,6.
Gernaert-Van Diepen 1 - 0, 7. Dekker-Fer-
rier 1 - 0, 8. Breukelman-Van der Ham 1 -
0.
Dubbelschaak-HWP Sas van Gent 3 6-2:
1. Jansen-Van Wynkele 1 - 0, 2. Van Don-
gen-Lacrosse V2 - A, 3. Boll-Hulpia 1 - 0,
4. Van der Stee-Van Rij 1 - 0, 5. Van der
Meijden-Van Leeuwen 1 - 0, 6. Van
Meurs-Van Wynkele 1 - 0, 7. Van Lank-
veld-Van de Wynkele 0 - 1, 8. He-
ijstek-Wegman A - V2.
Landau Axel-Overschie 2-6: 1. Sinke-
Brandenburg 0 - 1, 2. Hugaert-Van der
Meer A - V2, 3. Van Vliet-Ruytenberg Vz -
V2, 4. Audenaert-Feelders 0 -1, 5. De Put-
ter-Segers 0-1 ,6. Versporten-De Jong 0
- 1, 7. De Clerck-Krop Vi - V2, 8. Verhae-
ren- Van Kempen A - A.
TAFELTENNIS
Vrouwen. Eerste divisie 2: Swift (D) 2 -
Docos 4-6, De Treffers - Panningen '74
8-2, SAR '72 - Scylla 6-4 Tweede divisie
3: Vriendenschaar - Disnierats 7-3, U.S. -
AA-Drink/FVT 3 7-3, SAR '72 2 - Dord
recht 3-7 Mannen. Tweede divisie 4: Ar-
nemuiden - Docos 8-2, TTC Kluis 2 -
ILAC 5-5, TTC Middelburg - Summa/Red
Stars 4-6 Derde divisie 7: HBM/Taveri -
Cevelum 4-6, De Treffers - Bergeijk 2 8-2,
SAR '72 - Wanzl/Belcrum 5-5 A klasse
groep 2: Scyedam - Spirit 9-1, Scaldina -
Shot (S) 4-6, Slagvaardig (R) 2 - Swift (D)
6-4 A klasse groep 4:
Wijzenbeek/Westa - Kampenion 6-4,
TTCV/v.Herwaarden - Slagvaardig (R) 3-7,
TTC Middelburg - Tanaka 6-4 C klasse
groep 7: Pecos - St. Hoger/TSB 2 3-7,
Rijnsoever - Taverzo 2 3-7, Scylla 2 - Yer-
seke 6-4.
p. VOLLEYBAL
Vrouwen. Tweede divisie C: Utrecht 2 -
Mikro El./Roosendaal 2-3, Next Volley
Dordrecht - VSTS 4-0, Volley Meer-
kerk'95 - Florie/NVC 3-2, Morres Hulst -
VC Nesselande 2 1-3, Spivo - Abcoude
3-2.
Promotieklasse B: Gepidae - Benevia
4-0, Forza Schouwen Duiveland - Mikro
El./Roosendaal 2 4-0, VCN Capelle 3 -
Udenhout 3-1, Goirle - Jola/Olympus 3-1,
Savok - WS '92 1-3, Voko Irodion - Podar-
wic 1-3. Eerste klasse D: Forza Schou
wen Duiveland 2 - Mikro El./Roosendaal
3 1 -3, De Sterre - Sic Pugno 4-0, Zuvo 2 -
Gavok 3-2, Morres Hulst 2 - Mikro
El./Roosendaal 4 1-3, YVC - Mytilus 3-1,
VC Sarto 4 - BOK 3-2. Tweede klasse A:
Move4U 2 - Hollemare 1-3, Volley2B 6 -
Intermezzo 3-1, MVC 2 - Benevia 3 2-2,
Ibis - Volley Voorne 2000 2 1-3, Volley
Zuid 4 - DVO 3 4-0. Tweede klasse G:
Voorwaarts - VVR 3-1, Savok 2 - WS '92
2. 0-4, Ardito - BOK 2 3-1 WS '92 2 1 -
5.
Mannen. Regiodivisie: RVC/Libanon '50
- De Burgst 3-1, Next Volley Dordrecht 3
- Volley Zuid 3-2, Triade-VCT - Mikro
El./Roosendaal 2 3-1, Goirle 2 - Voko Iro
dion 0-4, Spivo - Mytilus 3-1. Promotie
klasse B: Voorwaarts - City Bril Krimpen
3 3-1, Next Volley Dordrecht 4 - De
Burgst 2 1-3, Triade-VCT 2 - Rowi 3-1, Zu
vo - Jola/Olympus 3-1, Voko Irodion 2 -
VVS '92 3-1. Eerste klasse A: Forza
Schouwen Duiveland - WIK/Unive 3 4-0,
Vovero - YUM 1 -3, Alcazar/Erasmus - Rijn
mond afg, VCN Capelle 2 - Benevia 3-1,
Spivo 3 - Move4U 1-3, DVO - Bernisse
4-0. Eerste klasse D: Voko Irodion 4 - De
Burgst 3 3-1, VOVERDI - Sliedrecht Sport
4 3-2, Mikro El./Roosendaal 3 - OKK '70
2 4-0, Zuvo 2 - WIK/Unive 2 0-4, SNA -
Gavok 1-3, Sic Pugno - Atak '55 3 3-2.
Tweede klasse G: De Kikkers - Ardito
1-3, Mikro El./Roosendaal 5 - AVC '87
0-4, Savok - Mytilus 2 2-2, Sic Pugno 2 -
BOK 0-4. Derde klasse F: Voorwaarts 2 -
Ardito 2 3-1, De Kikkers 2 - Scheldesport
0-4, Zuvo 3 - AVC '87 3 1-3, Savok 2 -
De Brug 2-2 Voorwaarts 2 2-9.
p WIELRENNEN
Mendrisio (Zwi). WK op de weg, man
nen. 1. Evans (Aus) 262,2 km in 6.56.26,
2. Kolobnev (Rus) 0.27, 3. Rodriguez
(Spa), 4. Samuel Sanchez (Spa) 0.30, 5.
Cancellara (Zwi), 6. Gilbert (Bel) 0.51, 7.
Breschel (Den), 8. Cunego (Ita), 9. Valver-
de (Spa), 10. Gerrans (Aus) 1.47,14. Hoo-
gerland 2.02, 20. Kroon 2.50, 23. Moe
renhout, 36. Gesink 3.01, 91. Boom
10.54. Uitgevallen: o.a. Langeveld.