Koen van Velthoven houdt jeugdteam Sealdina in race Wachten beloond bij Bruse voetbalsters Rentmeester koploper John Pannekoek neemt Forza op sleeptouw 37 A Weer record voor Roggeband, nu op estafette maandag 28 september 2009 Koen van Velthoven raakte tegen Shot weliswaar zijn ongeslagen status kwijt, maar met twee individuele punten en het dubbelpunt met Dennis Smalheer leverde hij toch weer een wezenlijke bijdrage. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Het jeugdteam van tafeltennisvereniging Sealdina kon het zaterdag niet bolwerken in de topper tegen Shot uit Soest. Het Zierikzeese trio verloor met 6-4. Shot kwam daardoor langszij bij Sealdina in de landelijke A-klasse. Beide teams hebben twee punten achterstand op koploper Scyedam uit Schiedam. Het mannenteam van Sealdina handhaafde zich in de top van de derde klasse door een 6-4-zege op TCO'78 2. In een derde klasse heeft het tweede van Sealdina het moeilijk, ook na de 7-3-nederlaag tegen Yerseke 2. Buurman Kerk- werve doet in de vierde klasse met de beste teams mee na de 8-2-zege op Sealdina 3. Jeugd. Scaldina-Shot (S) 4-6: Tristan Benschop begon met een overwinning in de openingspartij tegen Dennis South. In het ver volg werd Koen van Velthoven van zijn honderd procent score af gehaald: hij had geen goed ant woord op het snelle spelletje van Armin Bashtbavian. Hierna moest Dennis Smalheer, die totaal niet in zijn spel kwam, een drie-gamesne derlaag tegen Rowan Stapels incas seren. Het dubbelspel werd op ni veau gespeeld. Drie games ging het gelijk op, maar Van Velthoven en Smalheer namen een 2-1-voor- sprong. De vierde game ging ver volgens met 11-4 naar Sealdina. Tussenstand: 2-2. Na de pauze hield vooral Van Velt hoven zijn team in de race voor de bovenste twee plaatsen die recht geven op een plaats in de kam pioenspoule. Eerst boekte hij een vijf-gameswinst op South, waarna Stapels er in vier games aan moest geloven. In de andere partijen kon den Benschop en Smalheer niet voor het benodigde punt voor een gelijkspel zorgen. Senioren. Sealdina i-TCO'78 2 6-4: Het werd de avond van Pang Yuen; alles lukte bij hem. De res tauranthouder uit Zierikzee hoef de slechts twee games in te leve ren. Dit is met zijn behoudende spelstijl opmerkelijk. Kopman Hans Volkeri pakte twee keer winst en verder was het niet de avond van Niels van Velthoven, die al zijn tegenstanders moest feli citeren. Het dubbelspel wordt met 11-4 in de vijfde game binnengesla- gen door Volkeri/Yuen. Sealdina 2-Yerseke 2 3-7: Jan Kik won knap twee keer namens Seal dina. Het derde punt werd in het dubbelspel behaald door Kik en Bert van der Wielen, die simpel in drie games wonnen. Hans Jonker en Van der Wielen speelden ver volgens enkele vijfgamers, maar steeds was de winst voor Yerseke. Kerkwerve i-Scaldina 3 8-2: Kerk- werve kwam uit met een invaller: Jan-Kees van de Hoek voor Gerard Knol. Van de Hoek droeg één punt bij aan de zege: hij versloeg Jan Remmers. De andere vaste teamspelers Jos Lindeman en Stof fel van de Wekken wonnen verder alles en namen vlotjes een 6-o-voorsprong. Lindeman had geen problemen met Remmers, Roelofs en Kastelein en ook van der Wekken had dit niet. Boven dien wonnen Lindeman en van der Wekken de dubbel hoewel ze daar wel vijf games voor nodig hadden tegen Kastelein/Roelofs. door Marco Puik MIDDELBURG - De voetbalsters van Zierikzee wachten in de derde klas se nog altijd op de eerste overwin ning. Zaterdag werd op eigen veld met minimale cijfers verloren van Tricht: o-i. In de vierde klasse werd de ontmoeting tussen Oostburg/ Sluis en WIK'57 afge last. In de vijfde klasse behaalde Bruse Boys de eerste overwinning in haar bestaan. De reserves van Nieuwdorp werden het slachtoffer (3-0). Het tweede van Bru verloor in dezelfde klasse, evenals ZSC'62. Zierikzee-Tricht 0-1: Door de ne derlaag zakte het team van trainer Wim Kommer naar de tiende plaats op de ranglijst. Na drie duels wacht Zierikzee nog op de eerste overwinning. Komende za terdag gaan de rood-zwarten op bezoek bij Kerkwijk, dat één plaats hoger staat dan Zierikzee. Zaterdag verloor Kerkwijk met 9-1 van Peur- sum, de ongeslagen koploper van de derde klasse. Bruse Boys-Nieuwdorp 2 3-0: Het moest er een keer van komen, een overwinning voor het eerste vrouwenvoetbalteam van Bruse Boys. Na een moeilijk eerste jaar mochten de speelsters uit Bruinis- se zaterdag voor het eerst juichen. Na een doelpuntloze eerste helft scoorde Renate Engelsman een loepzuivere hattrick. Goed keepers werk van Bianca Meyer hield de Schouwse ploeg voor rust op de been. „We hopen dit seizoen ho ger te eindigen dan vorig jaar", al dus trainer Helmut Meyer. Nieuwland-Bruse Boys 2 7-3: Waar de hoofdmacht de eerste overwinning boekte, moeten de re serves van Bruse Boys nog wach ten op de eerste zege. Bij rust was de stand tegen Nieuwland nog in evenwicht (3-3). Bruse Boys kwam al vroeg in het duel op achter stand, maar de jonge ploeg toonde veerkracht. De Schouwse treffers in Nieuw- en Sint Joosland wer den gemaakt door Monica van de Velde (tweemaal) en Roxanne Kos ter. ZSC'62-Walcheren 0-1: De voet balsters van ZSC'62 moesten hun eerste nederlaag incasseren. Wal cheren had aan één doelpunt vol doende om de winst te behalen. ZSC'62 staat na twee duels in de middenmoot van de vijfde klasse. Komende zaterdag speelt de ploeg uit Scharendijke een uitduel bij Koewacht. De Zeeuws-Vlamingen waren op de tweede speeldag nog met 4-2 te sterk voor Bruse Boys. De ploeg van trainer Robert Sma ling is dus gewaarschuwd. 'S-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester maakt voorlopig de dienst uit in het Zeeuws damkampioen schap. Als enige van de twaalf deel nemers in de hoofdklasse heeft de speler uit 's-Gravenpolder na twee ronden nog geen punten ver speeld. Zaterdag boekte hij zijn tweede zege ten koste van Niels Roelofsen, die slecht uit de ope ning kwam en in het middenspel een onstuitbare vleugelaanval te verduren kreeg. Achter de koploper liggen drie oud-kampioenen op de loer: Arjo Kousemaker, Johnny de Leeuw en Daaf Kasse. Kousemaker forceerde al in het middenspel schijfwinst te gen Jaap Veerhoek en Kasse won met wat geluk van Kees de Jonge. Johnny de Leeuw kwam goed uit de opening tegen Jan van de Wete- ringh, maar de man uit Stavenisse vond de sterkste verdediging en pakte een punt. In de promotieklasse is Wim Kop- pejan als enige ongeslagen. De dammer uit 's-Gravenpolder ver sloeg zijn clubgenoot Ludwig Wilson. Jan van der Hart en jeugdspeler Danny Wattel volgen met een punt achterstand. door Peter van Kouteren BRUINISSE - De standaardteams van Forza Schouwen Duiveland zijn de volleybalcompetitie zater dag uitstekende begonnen. De vrouwen rekenden in de promotie klasse B af met de tweede keus van Mikro Electro/Roosendaal: 4-0. De mannen stuurden WIK/Univé 3 met lege handen fH naar huis: 4-0. Forza Schouwen Duiveland-Mik- ro Electro/Roosendaal 2 4-0 (25-20,25-20,25-13, 25-15): Een pri ma wedstrijd van de Schouwse vrouwenploeg, die in elke set de bezoeksters tot de achtervolging dwong. Forza speelde vooral heel degelijk en solide en wist daardoor de foutenlast te beperken. De Brabanders, die passend en ver dedigend best behoorlijk partij ga ven, legden het in aanvallend op zicht af Na twee zeges met 25-20 stond er geen maat meer op het spel van de thuisploeg. Forza Schouwen Duive- land-WIK/Univé 3 4-0: Tegen een tegenstander die verre van compleet was mocht Forza zich in aanvallend opzicht uitleven. De thuisploeg speelde gedreven en vormde een hechte eenheid. Met een sterk collectief als goede basis kon John Pannekoek op de mid denpositie uitgroeien tot de uit blinker. Forza nam in elke set het initiatiéfj bouwde een ruime voorsprong op en kwam geen moment in gevaar. Het vrouwenteam van Forza startte de competitie zaterdag voortvarend met een rimpelloze zege op Mikro Elektro. foto Izaak Verkeste NIJMEGEN - Na het verbeteren van haar Nederlandse records masters D50 op de 200 en de 100 meter vo rige week in Terneuzen maakte Hermien Roggeband deel uit van een gelegenheidsteam 4 x 100 me ter op het NK estafette in Nijme gen. Het viertal, met behalve slotloop- ster Roggeband ook Tilly Jacobs, Sonja Oost en Joke Torbijn liep, een nieuw record van 53.26 secon den wat een verbetering beteken de van ruim tweeënhalve seconde ten opzichte van het oude record. Deze recordtijd moet nog makke lijk aangescherpt kunnen worden omdat dit team niet getraind had op de wissels. Het Dso-team kwam wel als eerste over de finish, maar omdat ze van vier verschil lende verenigingen afkomstig zijn, werden ze geen Nederlands kam pioen. Ze werden wel in de bloe metjes gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93