361 sport 8 All Ready heeft de langste adem Valpartijen in Rilland, Boot blijft fier overeind EERSTE KLASSE C De korfballers van All Ready speelden zich- zelf zaterdag van de hatelijke nul af. Het Sou- burgse Fortis werd met 8-9 verslagen. Bemoedigend begin Mevo'80 in starterstoernooi FM Sranang 2 maakt vanavond pas debuut Beschamend verlies rugbyers Tovaal Winst voor kaderspelers Cees Bom promoveert naar de vijfde klasse maandag 28 september 2009 Met 8 punten uit 4 duels is TOP de verrassen de koploper in de eerste klasse C. Zaterdag gaat All Ready op bezoek in Arnemuiden. 'We waren geduldig en leunden op een ijzersterke verdediging' Monique de Bruin, coach Ail Ready door JaapJan Ritsema door Herman Heuvink RILLAND - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was op het Open ZK in Rilland in de best be zette klasse, de MX2, de sterkste. De derde wedstrijd in het kam pioenschap trok veel deelnemers naar het Schelde-circuit. Opnieuw moest bij de MX2 in se ries en twee finales worden verre den. Het geheel werd ontsierd door valpartijen. Boze tongen be weerden dat het aan de slechte staat van het circuit lag. De organi satie wilde daar niets van weten. In de training was het al raak toen Stefan Hage uit Goes ten val kwam. Belgische arts constateerde dat Hage een scheurtje in de menis cus had opgelopen. In de eerste se rie van de MX2 kwam in de eerste ronde Steven Ovaa ten val. Hij kon zijn weg mgt grote achterstand ver volgen. Halverwege was het op nieuw raak toen Marco Pennings onderuit ging. De ongelukkige cros ser uit Tholen bleef op de baan lig gen en had verzorging nodig. De ro de vlag kwam er aan te pas. Het bleek dat er meer dan de reglemen taire helft van de tijd was gereden, geen herstart dus. Pennings liep bij zijn val een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding op. Deze serie werd gewonnen door Erik Koote. Boot won de tweede. Via de B-finale kwamen Ovaa en Paauwe in de finale. Deze werd vol ledig beheerst door Boot. Veel con currentie had hij niet te duchten, want zijn naaste achtervolger Rin- nie van Linden kreeg technische problemen. Bij de MXr was een eerste en twee de plaats in de manches voldoende voor de dagzege van Arno Ruttin- ger. Tweede werd Boy Stockman. BURGH-HAAMSTEDE - De basketbal lers van Mevo'8o hebben zaterdag een hoopvol starterstoernooi ge speeld in Burgh-Haamstede. De Schouwse club sloot het toernooi op de vierde plaats af Er deden acht teams mee. In de poule deed Mevo'8o een do sis vertrouwen op door twee van de drie wedstrijden winnend af te sluiten. Zowel Volharding (uit Goes) als Scheldesport (uit Temeu- zen) moest in het stof bijten. Se rieuze tegenstanders, oordeelde speler Michel Kostense. In de strijd om de derde plaats trof Mevo'8o het Vlissingse Marathon. Deze partij ging uiteindelijk verlo ren. „Al met al een serieus en goed begin van Mevo'8o", vond Kosten se. Komende zaterdag opent Mevó'8o de competitie met een uitwed strijd bij het tweede team van de Smokkelhoek in Kapelle. middelburg - De korfballers van All Ready hebben het gewezen bol werk Fortis dieper in het moeras gedompeld. In Oost-Souburg erj voer de thuisploeg de 9-8-neder- laag als een domper van jewelste. Tegen All Ready was immers gere kend op de eerste punten van het seizoen. Krista Bergsma maakte tien tellen voor het einde de win nende. Na vier duels heeft Fortis nog nul punten en All Ready twee. Fortis-All Ready 8-9: 'Aanval lende onmacht'. Zo vatte For- tis-coach Robin Wisse het optre den van zijn ploeg tegen medede gradatiekandidaat All Ready sa men. De te kloppen geachte Zierik- zeese opponent greep vroeg in de wedstrijd het initiatief „Je wil niet weten hoeveel kansen we kregen, maar scoren ho maar", verklaarde Wisse de 0-3-openingszet van de bezoekers. Niet dat All Ready messcherp was, de ploeg drukte het tempo naar ei gen wens en sprong veel efficiënter om met de kansen. All Rea- dy-coach Monique de Bruin beves tigde en vulde aan: „We waren ge duldig en leunden op een ijzerster ke verdediging." Fortis kwam er niet doorheen en voerde bij een 8-4-achterstand ge forceerd vier wissels door. Punt voor punt sloop Fortis dichterbij. Oudgediende Chaim Koole dacht veertig seconden voor tijd de straf- worp naar een puntendeling ge scoord te hebben, maar rekende daarmee buiten een razendsnelle opzet van AU Ready, dat in scherp rechter Krista Bergsma de match winnaar in huis had. Met nog tien seconden op de klok dompelde haar winnende schot Oost-Sou burg in rouw en zorgde voor een enorme ontlading bij haar ploegge noten. BERGEN OP ZOOM De zaalvoetballers van FM Sranang 2 maakten ongwild een valse start. De Goese promovendus zou vrij dagavond zijn debuut in de eerste klasse maken tegen Magica 1, maar de tegenstander uit Bergen op Zoom bleek geen volwaardig team op de been te kunnen brengen. Vanavond is het duel FM Sranang 2-Kanja/'t Hart van Gastel. GOES De rugbyers van Tovaal leden giste ren op eigen veld een pijnlijke ne derlaag tegen het nog puntloze Gouda: 10-17. Via Giel Edam en Jan Otte kwam de ploeg op een ïó-o-voorsprong. Gouda kwam te rug tot 10-7, maar daarna had To vaal weer het beste van het spel. Erik de Jonge en Thomas de Koster waren dicht bij een try, maar al leen de gasten scoorden nog: 10-17. Scores Fortis: Remco Crucq, Niels Be- belaar, Chaim Koole 2, Joyce Schoon- aard, Rens Zwartepoorte 1. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 3, Esther snoek 2, Remy Quist, Martijn Peeren, Henk de Graaf, Krista Bergsma 1 Tjoba-TOP 13-17: De korfballers van TOP hebben hun ongeslagen j status behouden in het duel met Tjoba. De ploeg uit Arnemuiden, bezig aan het tweede seizoen in de eerste klasse, was vooral in de eer ste helft oppermachtig. De rust werd bereikt met 7-11-voorsprong. I Daarna was het een kwestie van ge degen uitspelen. Vooral Peter van Belzen, de stille kracht van TOP, was bepalend in de derby. De boomlange reboun- der legde Tjoba-speler Gerben van Boven (en daarmee ook de rest van het vak) compleet aan banden. Van Boven was de man die bij de thuisploeg het overzicht moest be waren, maar had daar geen tijd voor. „Met name in dat vak toon den we verdedigend veel te weinig lef', zei Tjoba-trainer Chris van Put. „Iedereen was met zichzelf be- j zig en vergat daarbij overzicht te houden en ondersteuning te bie den aan de ander." TOP zag dat Tjoba langzaam rade- loos werd. Van Put wisselde vier keer, maar zag geen opleving bij zijn ploeg. „We hebben verdiend gewonnen", zei diens collega, Edwin Coppoolse. „Tjoba kon niet in z'n spel komen doordat wij de verdedigende opdrachten goed uit voerden." Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, Mar cel de Dreu en Dirk-Jan Westmaas 2, Es ther van Boven, Gerben van Boven, Jo- hanneke Vleugel en Esmee Walraven 1. Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder 4, Peter van Belzen 3, Corné Be- zemer 2, Leon van Belzen, Anne Meul- meester, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder 1. ALBLASSERDAM Het kaderteam 's Lands Welvaren haalde in het Wapen van Alblasser- dam een prima overwinning. FTWA Boele werd door de Zeeuwse biljar ters met 2-6 geklopt. Peter de Bree boekte zijn eerste zege in de nieuw opgelegde handicap 57/1. Ook Jan Goudzwaard (heel krap met twee punten verschil) en Jo Alleijn won nen. Danny Walhout verloor. KAPELLE Biljarter Cees Bom van BV De Graanbeurs is in Kapelle vijfde ge worden in het persoonlijk kam pioenschap libre zesde klasse. Win naar werd thuisspeler Remco Pau- we. Titelkansen had de man uit Zie- rikzee niet maar opvallend genoeg haalde hij ondanks een vijfde plaats met 0.832 gemiddeld promo- tie naar de vijfde klasse. Daarmee bereikte Bom zijn doel. TOP-korfballer Corné Bezemer (rechts) neemt een doorloopbal en wordt verdedigd door Niels Westmaas, die als enige bij Tjoba zijn niveau haalde. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92