nederlaag sport 131 Negental Bruse Boys breekt pas laat Barry Manui is man of the match bij eerste zege van Ouwerkerk Debuut Bevelander GPC Vlissingen staat weer met lege handen maandag 28 september 2009 Rick Bevelander maakte gisteren zijn debuut in de basis van Zierikzee. De jongeling, vorig sei zoen overgekomen van WIK'57, speelde frank en vrij. Na tachtig minuten was de tank leeg en werd hij gewisseld. Ouwerkerk (links) haalde gisteren vernietigend uit tegen Volharding: 7-2. foto Izaak Verkeste door Jack Begijn AARDENBURG - Zierikzee dacht de derde driepunter van deze compe titie gisteren binnen te hebben, maar in opnieuw een knettergek ke wedstrijd in Aardenburg (vorig seizoen werd het 5-5) moest Zierik zee opnieuw zonder punten door de tunnel en over de brug naar huis. Twee minuten voor tijd vel de Aardenburgs doelpuntenmachi- ne Niek van Sprundel, al de hele wedstrijd onzichtbaar, het vonnis over de Schouwse derdeklasser. Het venijn zat hem in de staart, want in een paar minuten tijd bo gen de Aardenburgers een bijna ze ker gewaande nederlaag om in winst. Voor Zierikzee-tra'iner Mar co Groeneveld viel de nederlaag zwaar. „Zo sta je kort voor tijd op winst en zo verlies je. Dit mag nooit gebeuren. Ik had de ploeg nog zo gewaarschuwd voor cor ners en vrije trappen. Drie goals kwamen daaruit voort." Zeker omdat zijn ploeg, zijn zwaar vertimmerde ploeg, deed wat het opgedragen was. „Natuurlijk kwa men we voor de winst, maar dit Aardenburg is nog beter dan vorig jaar. Zierikzee speelt normaal ge-, sproken heel open voetbal. Tegen Aardenburg kon dit niet, want dat staat gelijk aan zelfmoord. Om suc ces te behalen moet je daarom con cessies doen aan je speelwijze." Zierikzee trad voor de gelegenheid aan met drie aanvallers en speelde met de linies kort op elkaar om te voorkomen dat Aardenburg zijn gevaarlijkste man, Van Sprundel, kon bereiken. „En in tegenstelling tot vorige week speelde de ploeg tactisch fantastisch in de discipli ne. Dat maakt het helemaal zuur." Zierikzee hield de linies kort aan eengesloten en loerde op een snel le counter. Aardenburg kwam uit een hoekschop op voorsprong via door Marco Puik MIDDELBURG - In een rood gekleur de wedstrijd knakte Bruse Boys pas in de slotminuten. Na rode kaarten voor Marco Ketting en Emiel Dorst-was Bruse Boys met negen man zelfs nog van 1-3 op 3-3 gekomen. Tegenstander Wield- recht had echter het laatste woord: 3-5- Duiveland, de andere Duivelandse club in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal, blijft samen met Wieldrecht en Zaamslag (boekte een 3-1-zege op Arnemuiden) aan de leiding door een 5-1-zege bij WC1'68. WC'68-Duiveland 1-5: In de eer ste vijf minuten van het duel trof Duiveland tweemaal het hout werk. Eerst kopte Dennie le Com- te de bal op de lat en kort daarna was een kopbal van Ronald Zwa ger hetzelfde lot beschoren. In de twaalfde minuut ontsnapte Duive-' Jeffrey Tanghe. Veel plezier beleef de Aardenburg niet aan de voor sprong, want nog geen minuut la ter profiteerde Elmar Verhage - op gesteld als linksback - van een mis ser van de onzeker keepende Ema nuel Mareschal. Vervolgens kregen Niek van Sprundel en Dwight van Hulle ideale kansen om de wed strijd al in een vroeg stadium in de plooi te leggen, maar faalden al leen voor doel. In de tweede helft golfde de wed strijd op en neer met kansen aan beide zijden. Frank van der Helm bracht de bezoekers op voor sprong nadat Niek van Sprundel eerst de lat had geraakt. Via een ei gen doelpunt van doelman Eric Schot, die Stefan Smalheer ver ving die op vakantie was, kwam Aardenburg langszij. „Maar on danks die fout keepte Eric gewel dig", vond zijn trainer. Ingmar Quist zette het slotoffensief van Zierikzee in met een schot op de lat. Leon Sinke leek Zierikzee ruim vijf minuten voor tijd in veilige ha ven te schieten. Aardenburg wilde zich niet bij een nederlaag neerleg gen en was doeltreffend via Dwight van Hulle en Niek van Sprundel. Het betekende de tweede neder laag op rij voor Zierikzee. „Panike- ren over de vele doelpunten, tegen doe ik niet", zei Groeneveld na af loop. „Meestal waren het stommi teiten. Daar valt niet op te-trai nen." Aardenburg-Zierikzee 4-3 (1-1). 35. Jeffrey Tanghe 1-0, 36. Elmar Verhage 1-1, 60. Frank van der Helm 1-2, 70. Eric Schot 2-2 (eigen doelpunt), 83. Leon Sinke 2-3, 85. Dwight van Hulle 3-3, 88. Niek van Sprundel 4-3. Scheids rechter: M. Nijsse (Oost-Souburg). Ge le kaart: Jeffrey Tanghe (Aardenburg), Barry Hage (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 200. land aan een achterstand toen Leon van den Ouden voor open doel naast schoot. Ook Rick Baaij was namens de thuisclub een keer dicht bij een treffer. Op slag van rust kwamen de Oosterlanders op voorsprong. Dennie le Comte werkte de bal met zijn hoofd in het doel: 0-1. In een tijdsbestek van drie minu ten werd het duel na rust beslist. Barry Steenpoorte zorgde voor 0-2 en Ronald Zwager nam de 0-3 voor zijn rekening. Piet de Graaff deed in de 72e minuut iets terug voor WC'68, maar het slotak koord was voor Duiveland. Acht minuten voor tijd tekende Le Comte met zijn tweede treffer van de middag voor 1-4 en vier minu ten later bepaalde Marcel de Brui ne de eindstand op 1-5. Bruse Boys-Wieldrecht 3-5: Wieldrecht was in het eerste deel van de wedstrijd de bovenliggen de partij. Door doelpunten van door Jos van Belzen MIDDELBURG - Ouwerkerk behaal de gisteren de eerste overwinning van het seizoen. Het was er met een ééntje om u tegen te zeggen: 7-2 tegen Volharding. Bij Renesse tegen Vosmeer waren de doelpun ten schaars, maar toch pakte de thuisploeg de overwinning via een doelpunt van John Berrevoets kort voor tijd. DZC09 verloor op eigen veld met 1-4 van Kwadendamme. Renesse-Vosmeer 1-0: De eerste helft was duidelijk voor een ster ker Renesse dat verzuimde de kan sen te benutten. Bovendien had de thuisploeg pech met een inzet van aanvoerder Krispijn de Jonge tegen de paal. Ook na de thee hield Vosmeer, met spits Jacco Va ders ditmaal als laatste man, lang de nul. Vier minuten voor tijd was Aaron de Keijzer en Marco Vrolijk nam de equipe uit Dordrecht een verdiende 2-o-voorsprong. Na een prima lopende aanval kon George Geluk voor rust nog iets terug doen voor Bruse Boys. In de tweede helft, die in een kaar ten regen zou ontaarden, breidde Wieldrecht de score al vlot uit naar 1-3. Yassine Hajar nam het doelpunt voor zijn rekening. Toen Emiel Dorst vanwege commentaar op de leiding ook nog eens zijn tweede gele kaart ontving (en dus rood kreeg) leek de wedstrijd ge speeld. Bruse Boys moest even later zelfs met negen spelers verder nadat Marco Ketting voor een vermeen de schwalbe op zijn tweede gele kaart werd getrakteerd. Even dreig de een einde aan de wedstrijd te komen toen enkele Bru-spelers van het veld wilden stappen, maar zover kwam het niet. Sterker nog: met negen tegen elf het échter John Berrevoets die na een goed uitgevoerde aanval zijn ploeg de toch wel verdiende'over winning bezorgde. DZC'09-Kwadendamme 1-4: Voor rust waren de ploegen aan el kaar gewaagd. Toch stond het hal verwege 0-2 door treffers van Ron nie van Hoepen en Roel de Jonge. Kwadendamme had pech met een afgekeurd doelpunt van Mariusz Mosiej, maar mocht aan de andere kant doelman Berry Simonse dankbaar zijn voor enkele goede reddingen. Na een kwartier in de tweede helft was het opnieuw Roel de Jon ge die uit een pass van Erik de Groene 0-3 aantekende. DZC'09 scoorde nog wel tegen (1-3), maar al snel bracht Erik de Groene de marge weer op drie treffers: 1-4 de eindstand. kwam de thuisclub door twee tref fers van Mats Willemse terug tot 3-3- Toch stapte Bruse Boys uiteinde lijk met lege handen van het veld. Door doelpunten van Marcel Slag boom (laatste minuut) en Ralph Verschuren (blessuretijd) ging Wieldrecht er na een bewogen middag met de zege vandoor. FC Dauwendaele-SSV'65 0-5 (0-3). Christiaan Boon 0-1, Christiaan Boon 0-2, Johan de Goederen 0-3 (straf schop), Jaimy Tims 0-4, Thomas Mathe- ijer 0-5. Oostkapelle-Serooskerke 4-1 (2-1). Maarten van Maldegem 1-0, Arno Me- laard 1-1, Arjen Pattenier 2-1, Arjen Pat- tenier 3-1, Arjen Pattenier 4-1. Veere-Zwaluwe 0-4 (0-1). Martijn Ver meulen 0-1, Jordy Bollaart 0-2, Jordy Bollaart 0-3, Jordy Bollaart 0-4. Rode kaart: René Michel Gerritsen (Veere). Zaamslag-Arnemuiden 3-1 (1-1). Ar jan Hamelink 1-0, Jarco Siereveld 1-1, Jordy Bakker 2-1, Ad Verlinde 3-1. Ouwerkerk-Volharding 7-2: Een sterk spelend Ouwerkerk, dat voor het eerst dit seizoen in een 4-4-2-formatie speelde, nam nog voor rust een 5-0-voorsprong. Doelpuntenmakers waren Kees Visser, 'man of the match' Barry Manni (2x) en Erwin van der Maas (2x). Nog voor de thee deed Barend Schik iets terug namens Volhar ding: 5-1 halverwege. Sylven Kaver- lé zorgde in de tweede helft voor 6-1, waarna Ralf de Meij tegen- scoorde (6-2). Het slotakkoord was voor Sebastiaan de Vrieze die de eindstand op 7-2 bepaalde. Robur-NVS 4-1 (0-1). Dennis Weijers 1-1, Alex van Dongen 2-1, Alex van Dongen 3-1, Dennis Weijers 4-1. Lewedorpse Boys-Hansweertse Boys 3-0(2-0). Simon Smits 1-0, Oscar de Koning 2-0, Jordy van Antwerpen 3-0. ZALTBOMMEL - GPC Vlissingen wacht nog altijd op de eerste pun ten in de eerste klasse C van het za terdagvoetbal. De Walcherse for matie ging zaterdag met 3-1 onder uit bij Nivo Sparta. Het was de der de nederlaag voor de ploeg van de Schouwse goalie Leon Weeda. GPC leed in de ogen van trainer André Maas een onnodige neder laag. De thuisclub was dan wel meer in balbezit, de Vlissingers kregen voldoende kansen. Vooral in een fase net na rust, toen GPC tegen een 2-1-achterstand aankeek, hadden Jeroen van Ommen, Jes- per de Vlieger en Mathijs Lugten- burg prima mogelijkheden. Ook in de slotfase was er nog zicht op de gelijkmaker, maar Ricardo de Nooijer en Maarten Peene (bal bo venkant lat) konden uiteindelijk niks forceren. „Ja, en dus staan we weer met lege handen", klonk het mismoedig uit de mond van Maas. SüUHTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87