Zierikzee likt wonden na late psn mmmr hMm-1 30 Kole begint zijn draal te vinden Weken van waarheid breken aan voor Hoek na gelijkspel mm mm Zierikzee is door de tweede nederlaag op rij (nu met 4-3 bij Aardenburg) afgezakt naar de middenmoot in de derde klasse. Scenario Steen 1 mm üsas Iti» maandag 28 september 2009 door Rudy Boogert Drie keer scoren en toch verliezenAnderhalf jaar geleden overkwam het Zierikzee ook in Zeeuws-Vlaanderen: tegen Steen: 4-3. Toen maakte Sigi Leest in de 98e minuut het beslis sende en voor Zierikzee verliezende doelpunt. KLOETINGE - Het is nog even wen nen voor Niels Kole. De nummer 10 van Kloetinge is plots de num mer één in de spits. Aan het idee is hij inmiddels gewend, aan zijn nieuwe taken langzamerhand ook. „Ik begin m'n medespelers te be grijpen", zei de aanvoerder zater dag na de vlekkeloze 3-0-zege op Terneuzense Boys. Met een snoei harde volley pikte Kole zijn goaltje ook weer mee. Toen Marinus Baas in de voorbe reiding afhaakte na een financieel dispuut met de club raakte Kloetin ge zijn beoogde aanvalsleider kwijt. De nieuwe trainer Cees Houtepen had zijn vervanger snel bepaald: Niels Kole. „Hij is balvast en heeft kopkracht", aldus Hout epen. „Hij is laat ingestapt door zijn vakantie, maar hij wordt met de week fitter." Kole: „Ik ben een dieseltje, hè." Vorige week in Nieuw-Lekkerland maakte hij zijn eerste goals en za terdag tegen Terneuzense Boys scoorde hij weer. „Ik vind zelf dat ik 'op 10' beter uit de voeten kan. Ik ben meer een speler voor het voorbereidende werk. Het is nog wennen. Ik heb opeens zó veel mensen om me heen, zó veel af- speelmogelijkheden." Hij had tegen de Boys een riante inbreng in de score. Na ruim een kwartier kopte hij een verre ingooi door naar rechtsback Patrick Siere- veld, die droog binnenschoot (1-0). Na zijn zeventig minuten vuurde hij bij de tweede paal een voorzet van Maarten van Rosevelt kogelhard tegen de touwen (via Jules Bazelier). Eén goal, één as- sist, werk gedaan. Kloetinge had de klus al binnen twintig minuten kunnen klaren. In korte tijd kreeg het vijf opgeleg de kansen. Alleen het schot van Siereveld was in-die periode doel treffend. Toen Kole met zijn derde seizoenstreffer 2-0 had gemaakt, zorgde de talentvolle jongeling Mark Schuit voor de derde goal. Hoek-aanvaller Hoessein Bouzambou (rechts) snelt langs Jesse Bos van Jo- dan Boys. foto Mark Neelemans door Barry van der Hooft HOEK - Aan het thuisduel met Jo- dan Boys hield Hoek zaterdag niet meer dan een puntje over (1-1). Voor een club die promotie naar de topklasse als doelstelling heeft, was het een mager resultaat. Op de ranglijst ziet het er nog best aar dig uit, een gedeelde derde plaats met zeven punten uit vier duels. De vraag is echter of Hoek zich over twee weken ook nog in de bo venste helft van de stand terug vindt. Hoewel de competitie nog maar een maandje onderweg is, staan voor Hoek toch al de weken van de waarheid voor de deur. De maand oktober lijkt zelfs cruciaal te gaan worden voor het verdere verloop van de competitie. Zater dag reist de ploeg naar Bennekom, een week later komt grootmacht en titelfavoriet IJsselmeervogels naar Zeeuws-Vlaanderen. Na de zware uitbeurt bij SDC Putten, wordt de maand oktober afgeslo ten met een thuiswedstrijd tegen Dovo. Het zijn vier tegenstanders met de zelfde ambities als Hoek, want ook voor die clubs is promotie naar de topklasse het streven. In de eerste weken van de competitie heeft Hoek echter nog niet laten zien tot de beste teams in de hoofdklasse B te behoren. Het spel is vaak stroef, in verdedigend opzicht wil de ploeg nog wel eens steekje te veel laten vallen en makkelijk scoren doet het tot nu toe ook niet. Het gebrek aan slagkracht kwam ook tegen Jodan Boys weer aan het licht. Hoek kreeg na dertien minuten een uitgelezen mogelijk heid om op voorsprong te komen, maar Josimar Pattinama miste al leen voor doelman Tim Achter berg. De bezoekers voelden zich kort daarvoor benadeeld, omdat Jurgen Landuyt met een bewuste handsbal voorkwam dat Kees Graafland alleen op het doel van Hoek af kon gaan. Jodan Boys speelde niettemin energiek, slim en volwassen en beloonde het overwicht met de openingstreffer van Mitchel Heerkens (0-1). Na 28 minuten verzuimde Kees Graafland te scoren toen hij alleen op Hoek-keeper Lieven de Veir- man mocht afgaan. De Belgische doelman kwam als winnaar uit het één-tegen-éénduel. Hoek kwam vervolgens in balbezit, kreeg een vrije trap op de rand van het strafschopgebied van Jo dan Boys en kwam vanaf die plek langszij. Stijn Mahieu krulde de bal over de muur: 1-1. Na rust nam Hoek het heft wel in handen, maar het slaagde er nau welijks in om. echt gevaarlijk te worden. „Toch kregen we ook van daag twee, drie open kansen", zei Stijn Mahieu. „Daar moet je er ze ker één van maken." In de slotfase zette Hoek nog wel aan, met de vanwege zijn reserverol zichtbaar geïrriteerde Musaba Selemani in de ploeg. De ongeïnspireerde Afri kaan viel als een dweil in. Hoek-Jodan Boys 1-1 (1-1). 20. Mitchel Heerkens 0-1, 29. Stijn Mahieu 1-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeu- wijk). Gele kaart: Mitchel Heerkens (Jo dan Boys). Aantal toeschouwers: 600. ,-:;r 43- Een hachelijk moment voor het doel van Zierikzee-goalie Eric Schot, die Stefan Smalheer (op vakantie) verdienstelijk verving. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86