altijd wel' sport |39 Schakers HWP komen net iets tekort bij rentree in Meesterklase Schuitema bezorgt Vlissingen zege Dallinga troeft Habraken af in derby driebanden Hofman tweede op WK maandag 28 september 2009 door Koen de Vries KWADENDAMME - Peter Woesten- berg reed zaterdag naar eigen zeg gen niet al te best, maar dat belette de wielrenner uit Sint Willebrord niet de 56e editie van de Ronde van Kwadendamme op zijn naam te schrijven. Zijn verklaring: „Een sprintje trekken kan ik altijd wel." De Ronde van Kwadendamme boeide zaterdag van begin tot eind en kreeg een bijzondere ontkno ping. De winnaar moest uit een massasprint komen. Dat is een vreemd verschijnsel in de crite riums van tegenwoordig. Alleen de Ronde van Clinge werd dit jaar op soortgelijke wijze beslist. De vijftig renners vlogen er bij het laatste critium van het seizoen op Zeeuwse bodem behoorlijk in. Ze kregen echter niet de vrijheid die ze wensten. Onder anderen Jouri Kasper en Sander Vleugel, beiden 17 jaar jong en beiden afkomstig uit Wemeldinge, lieten zich zien maar ze kwamen niet weg. In de slotfase probeerde Johnny van der Klooster uit Lewedorp het nog, maar ook hij kreeg geen steun. „Het was moeilijk om weg te ko men", gaf de als derde gefinishte Martijn Simons aan. „Het waaide niet, er waren veel rechte stukken met asfalt en de toppers hielden el kaar goed in de gaten." Vooral Rob Disseldorp werd 'geviseerd' door zijn collega's. De 24-jarige renner uit Rijpwetering schreef dit sei zoen al negentien criteriums op zijn naam en wilde er in Kwaden damme dolgraag twintig van ma ken. „Hij is een klasse apart", vond Simons. „Hij is op z'n best in Zeeuwse deelnemers Eric Vereecken was met zijn vijfde plaats de beste Zeeuw in de Ronde van Kwadendamme. Dennis Raadtgever uit Kapelle sprintte met een krom achterwiel naar de 17e plaats. Jimmy de Bruijn uit Sint Jansteen werd 18e, Danny Schout uit Sas van Gent 19e en Johnny van der Klooster uit Lewedorp 20e. Peter Mol uit Kapelle won de wed strijd voor amateurs B. de zwaardere omlopen en vandaag was het niet zo zwaar. Dat Woestenberg zou winnen, had eigenlijk niemand verwacht, ook de winnaar zelf niet. De 35-ja- rige Brabander reed drie jaar geen criteriums en stonds sinds zijn ren tree dit jaar nog op nul. „Ik ben he lemaal niet zo'n sprinter", gaf hij na de huldiging aan. „In mijn jon ge jaren heb ik een mooie wedstrij den gewonnen, zoals de Dorpen omloop, de Ronde van de Hoekse Waard en de Acht van Chaam, maar dan kwam ik steeds alleen aan. „Nou ja, ik kan wel sprinten, ik hou er alleen niet zo van. Al dat geduw en getrek." Nu verliep de sprint wel ideaal voor -Woestenberg. In de laatste ronde zat hij goed van voren en die positie kon hij met dank aan ploeggenoot Martijn Simons be houden. „Ik heb niemand doorge laten", gaf de veteraan uit Roosen daal aan. Woestenberg nam na Mi chael Vingerling als tweede de laat ste bocht, na hem volgden Ronald Roos en Martijn Simons. Vingerling, bij de jeugd twaalfvou dig Nederlands kampioen en één keer Europees en één keer wereld kampioen op de baan, kon zijn voorsprong niet behouden. „Ik had één tandje te zwaar gescha keld", verklaarde hij zijn sprintne derlaag. De inwoner van Rockanje was met zijn negentien jaar een bijzon derheid in de topvijf van de uit slag. Na Woestenberg (35), Vinger ling (19) en Simons (39) finishten Ronald Roos en Hulstenaar Eric Vereecken als vierde en vijfde. Bei den zijn 45 jaar. MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard hebben geen goede rentree gemaakt in de Meesterklas se van de landelijke schaakcompeti tie. De Zeeuws-Vlamingen gingen met 6-4 onderuit bij HMC Calder uit Den Bosch. HMC Calder-HWP Sas van Gent 6-4: De rentree op het hoogste ni veau heeft de schakers van Het Witte Paard geen punten opgele verd. Het team moest met een klei ne nederlaag tevreden zijn. Wel waren er kansen voor de Sasse for matie. Paul Motwani won in supe rieure stijl van oud-HWP'er Geert van der Stricht. Helmut Cardon hield de Nederlandse topper Erik van den Doel redelijk eenvoudig op remise. Thibaut Maenhout trof in de Nederlands kampioen Anish Giri een zware kluif en verloor dan ook vrij kansloos. Een fraaie overwinning was er wel voor Ste ven Geirnaert, maar verder dan wat remises kwamen de schakers van Het Witte Paard niet meer. DSC Delft-HWP Sas van Gent 2 6,5-1,5: De reserves van Het Witte Paard konden in de tweede klasse geen vuist maken tegen Delft. Al leen Jason Vandenberghe wist zijn veel sterkere tegenstander te ver slaan. Frans Snijders deelde het punt. Souburg-Middelburg 6-2: In de derde klasse stond de Walcherse derby tussen Souburg en Middel burg op het programma. Middel burg keerde terug uit de Zeeuwse hoofdklasse om weer op landelijk niveau te acteren. Tegen het ster ker geachte Souburg kwam men er echter niet aan te pas. Al snel stond het 3-0 in het voordeel van de thuisclub door Bert Henderik- se, René Tiggelman en Corné Boogaard. Die klap kwam Middel burg niet meer te boven waarna eén behoorlijke nederlaag werd ge leden. Terneuzen-Botwinnik 2 5,5-2,5: Zonder al te veel problemen heeft Temeuzen de eerste overwinning van het seizoen te pakken. Tegen het jeugdige Botwinnik werd het verschil snel gemaakt door Al- bert-Jan Breukelman, lordi Gernae- rt en invaller Jaap Dekker. Daarna konden de Terneuzenaren freew heelend naar de winst en werd de eerste overwinning genoteerd. Dubbelschaak-HWP Sas van Gent 3 6-2: Tegen het sterke Dub- belschaak uit Boxtel begonnen de Sassenaren nog niet eens zo slecht. Rudy van de Wynkele bracht de ploegen op gelijke hoogte na een nederlaag van teamleider Etienne van Leeuwen. Daarna ging het volledig mis. Her man Van de Wynkele en Fabian Hulpia konden hun moeilijke stel ling niet houden en Gert van Rij en Eric Van de Wynkele bezweken in tijdnood. Landau Axel-Overschie 2-6: Te gen het sterke team uit Rotterdam werd een terechte nederlaag gele den door het licht gehavende Axel. Teamleider Wim Sinke had zich op het topbord opgeofferd maar zonder succes. De handvolle remi ses van Dennis van Vliet, Arthur Hugaert, Martijn de Clerck en Gertjan Verhaeren waren een schrale troost. MIDDELBURG - De hockeysters van Vlissingen behaalden de eerste punten. In eigen huis werd Hilva- renbeek na een 2-0-achterstand verslagen. Vrouwen. Dopie-Rapide 0-2. Het was de wedstrijd van de gemiste kansen in Delft. Rapide was veel beter dan de. studentenploeg, maar kreeg de bal aanvankelijk niet in het doel. Pas in de 29e en 32e minuut van de tweede helft werd er gescoord via Kelly van Ha peren en Tatsjana van den Eynde. Twee keer leverde Stefanie van Ha peren de assist. Vlissingen-Hilvarenbeek 3-2. Vlissingen behaalde de eerste over winning in de derde klasse. Het was een zwaarbevochten overwin ning, maar wel verdiend, oordeel de speelster Eva Zelders. Vlissin gen begon matig aan het duel en moest een 2-0-achterstand incasse ren bij rust. Na een tactische om zetting (vier middenvelders in plaats van drie) kwam Vlissinge na de pauze sterk terug. Cathrine Williams (afkomstig uit Nieuw Zeeland en studente in Middel burg) zorgde voor 1-2 uit een straf- corner. Eva Zelders liet de 2-2 aan tekenen en Caro Schuitema zorg de na een assist van Zelders voor de winnende treffer. Olympia-Shot 0-7. Shot was een maatje te groot voor vierdeklasser Olympia. De thuisploeg leverde qua inzet ook nog eens een zwak ke eerste helft, hetgeen resulteerde in een 4-0-achterstand. Na de pau ze kwam Olympia iets beter voor de dag. Niettemin werd het 0-7. „We hebben tijd nodig", zei coach Jan Kruijsse. Mannen. Dordrecht-Rapide 6-0 (2-0). Rapide kon het niet bolwer ken bij derdeklasser Dordrecht. De Hulster formatie werkte wel hard, maar wist niet te scoren. Vlissingen-Mistral 6-4. Vlissin gen begon overtuigend aan de wedstrijd en nam voor rust al een ruime voorsprong. In de tweede helft kwam het vervolg. Bij 6-1 dacht de thuisclub er iets te makke lijk over en kon Mistral nog terug komen. Voor Vlissingen scoorden Emile de Haes (3X), Roland Peekei (2x) en Demko Bakker. Olympia-Shot 1-5. Olympia kwam nog wel met 1-0 voor (doel punt Gijs Schueler), maar moest het daarna op het conditionele en mentale vlak afleggen. „Ik miste de gedrevenheid", zei coach Jan Boerbooms. DES-Goes 19-0. Vierdeklasser Goes kreeg les in Kaatsheuvel. Berry Dallinga is aan stoot in de wedstrijd tegen Delta/Fast. foto Mark Neelemans door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het zag er gisteren heel lang naar uit dat de Zeeuwse der by driebanden in de eredivisie tus sen Verbrugge Terminals en Delta/Fast in een gelijkspel zou eindigen. Eddy Leppens stelde ech ter met winst op Martin Spoor- mans de winst veilig: 6-2. De underdog, Verbrugge Termi nals, verkocht de huid duur. Ze lie ten de spelers van Delta/Fast zwe ten. Peter de Backer en Henk Ha- braken van Delta/Fast ondervon den dat als eerste. Berry Dallinga en Kees Wittens draaiden hen meteen de duimschroeven aan Wittens ging tot 34-36 redelijk ge lijk op met De Backer. Waarna de Belg met een serie van 8 definitief afstand kon nemen. Berry Dallinga bleef op de andere tafel Henk Habraken de gehele par tij voor en finishte als eerste. Ha braken mopperde op het materi aal, maar dat was niet terecht. Het leverde in elk geval een verrassen de 2-2-tus?enstand op Na de pauze leek het scenario zich te herhalen. Bij het duel tussen Spoormans en Eddy Leppens had Spoormans lang het initiatief Pas bij de stand 38-34 nam Leppens voor het eerst in de partij de lei ding over. Die stond hij niet meer af en dat werd Verbrugge Termi nals fataal, want op de andere tafel leende Jean Paul de Bruijn geen ge nade met tegenstander Ronny Daniëls. De Bruijn haalde een ge middelde van 2.000 en zette zijn opponent op grote achterstand. Een kleine inzinking, op twee pun ten voor het einde, deed het moyenne van De Bruijn geen goed, maar hij pakte wel de winst. Zijn beste prestatie leverde De Bruijn dit weekeinde in de top- teamcompetie. Hij boekte twee keer winst in het bandstoten. Hij won in 12 beurten van Willem Sie- belink van Helmink Woontech- niek. In zijn tweede partij tegen Ad Klijn van De Pelikaan speelde hij zijn 100 punten in één beurt bij el kaar. Verbrugge Terminals - Delta/Fast 2-6: Martin Spoormans-Eddy Leppens 43-50, 36: Ronny Daniëls-Jean Paul de Bruijn 23-50, 36; Kees Wittens-Peter de Backer 40-50, 45; Berry Dallin- ga-Henk Habraken 50-40, 59. LEUVEN - Glenn Hofman is net als vorig jaar tweede geworden op het WK driebanden junioren. Hij ver loor in Leuven opnieuw van Javier Palazon uit Spanje. Eerder dit weekeinde hadden bei de finalisten flink gezweet toen zij bijna uit het toernooi werden ge knikkerd door respectievelijk Heang lik Kim (Korea) en Tolga- han Kiraz (Turkije). Beiden over leefden echter na een zenuwslo pende vijfsetter. Nadien liep het gesmeerd en troffen zij elkaar in de eindstrijd. Werd de jonge Hage naar vorig jaar nog kansloos gela ten in de finale, nu had hij.kansen op de winst. Het werd een vijfset ter. Hofman begon in de laatste set met een serie van 10, maar een paar missers kostten hem de titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81