De Kesel is met zes zeges grootverdiener sport 137 De Bruijn gaat op herhaling in Axel De Klerk is op dreef Ondermaats Zaamslag delft onderspit bij Togo DRESSUUR Amazone uit Watervliet heerst in Zaamslag Eerste zege van het seizoen voor Van Goethem maandag 28 september 2009 door Lucien Roelandt zaamslag - Op de terreinen van de Beatrixhoeve in Zaamslag was dressuuramazone Evelien de Kesel zaterdag een klasse apart. De ama zone uit Watervliet zorgde met Ar- gentana voor een spetterende ope ning. Met Voulez-Vous stond De Kesel ook nog borg voor een schit terende afsluiting. Met zes over winningen was de amazone op de wedstrijd van Luctor et Emergo ook nog grootverdiener. De Kesel begon haar zegetocht in de klasse Zi met Argentana. De voor de Biervlietse Haringruiters uitkomende Belgische amazone reed de expressief bewegende don kerbruine merrie met 210 punten naar een overtuigende zege. De combinatie bleef daarmee Suzan ne de Plaa met Kairouan acht pun ten voor. Ook in de tweede proef gaf De Kesel haar belagers geen schijn van kans. Met 209 punten stuurde ze de Sandro Hit-dochter naar haar tweede zege. Met zes punten meer dan de Oostburgse Romy Boeye met'Lopez. „Argentana is niet de gemakkelijk ste. Maar ze pakt het steeds beter op. Alles is nu beter bevestigd", vertelde De Kesel. In de klasse M2 msm&mBom Evelien de Kesel stuurde ze de apart bewegende Zoe in de eerste proef met 193 pun ten naar een nipte zege. Het ver schil met Abigal de Jonge uit Sou burg met Vilight bedroeg slechts een puntje. In de tweede proef was er tegen De Kesel en de ontke tende Tango-dochter geen kruid gewassen. Met 205 punten eiste de combinatie met een straatlengte voorsprong de overwinning op. In de klasse Z2 stuurde De Kesel de swingende Voulez-Vous met res pectievelijk 221 en 229 punten naar de zege. Met twee zeges trok Natasja van Drongelen met Vivaldi in de klas se L2 de progressieve lijn door. De dierenarts-assistente uit IJzendijke reed de met veel schwung door de baan gaande ruin in de eerste proef met 198 punten naar de over winning. De combinatie bleef Ary Droger uit Nieuwe Tonge met Samburga acht punten voor. In de herkansing stuurde Van Drongelen de in de uitgestrekte gangen uiblinkende Rubiquil- zoon met 200 punten naar het oranje erelint. De Belgische Kerlijn Ginneberghe wist met Wodonja de achterstand tot vier punten te beperken. Van Drongelen: „Vivaldi is er eentje met een gebruiksaan wijzing. Ik heb heel wat af gezien in begin. Maar nu heb ik hem aar dig aan het lopen en doet hij alles voor me. Mijn trainsters Evelien de Kesel en Linda Wille hebben daar hun steentje aan bij gedragen. Vooral Evelien is daar een kei in. Als jê het even niet zitten, weet ze je geweldig te motiveren." IfrVWWIWfllMBff BB HESS door Wim de Vos axel - Ivo de Bruijn lijkt dit sei zoen een abonnement genomen te hebben op de wedstrijden van de Road Running Axel. Twee we ken geleden schreef de atleet uit Heikant de openingsloop, de Be vrijdingsloop, op zijn naam en za terdag kwam de Bruijn op herha ling. En hoe! Na zo'n tien kilome ter slaagde hij erin de sterke Belg Johan d'Hauw van zich af te schud den. Hij liep de totale afstand uit eindelijk ruim twintig seconden sneller dan de vorige keer. Ivo de Bruijn lijkt zo zachtjesaan definitief door te breken in de Zeeuws-Vlaamse trimlopen. Niet alleen omdat zaterdag de regionale 'tenoren' niet van de partij waren in Axel (de voorbereidingen op de Kustmarathon van komende zater dag lieten deelname aan de Appel loop niet toe), maar zeker ook om dat De Bruijn nog steeds progres sie toont. Doordeweeks houdt de Heikantenaar zich bezig met zijn oefenstof en tijdens de trimlopen loopt De Bruijn zijn eigen wed strijd. Dat bracht hem in de omge ving van Axel, waar overigens veel atleten last hadden van de redelijk hoge temperaturen, al vrij snel aan de leiding. Eigenlijk kon alleen Jo han d'Hauw de Zeeuws-Vlaming door Kim 't Hooft kloosterzande - De tafeltennis sters van SAR hielden aan het thuisduel met Scylla een nipte overwinning over. Vooral dankzij Simone de Klerk won de formatie uit Kloosterzande met 6-4. De Klerk bleef tegen het team uit Leiden ongeslagen. Audrey Koole zette twee wedstrijden in winst om, Chantal Remorie wist knap Marie Dupuyt te verschalken. Het tweede vrouwenteam van SAR ging met 3-7 onderuit tegen kampioenskandidaat Dordrecht. Anja D'hondt-Van de Vijver boek te twee knappe overwinningen. Stefanie Fassaert won éénmaal. De dit seizoen voor het eerst in actie gekomen Lindsey Boerdam kwam nog wat ritme tekort en won geen wedstrijd. In de derde divisie speelde het eer ste mannenteam van SAR gelijk te gen Wanzl/Belcrum uit Breda. Dennis Verdurmen leed tegen Peter Kooremans zijn eerste neder laag van het seizoen. Simone de Klerk moest ook alleen diezelfde Kooremans feliciteren. Johan 't Hooft voegde één punt toe. Het eerste mannenteam van Arne- muiden bewees zichzelf een goede dienst door met 7-3 te winnen van het Leidse Docos. Door deze rui me zege gaat Arnemuiden nu aan kop in hun tweede divisiepoule. In dezelfde poule leden de man nen van TTC Middelburg een on verwachte nederlaag tegen Red Stars Venray: 4-6. door JaapJan Ritsema enigszins volgen. Een andere favo riet voor de eindzege, de Belg Filip van Goethem, stapte vroegtijdig uit. Het verschil tussen De Bruijn en d'Hauw bleef de eerste tien kilo meter niet meer dan enkele me ters, maar daarna kon de Belg niet meer volgen en lag de weg voor De Bruijn open voor een nieuwe overwinning. Verrassend was de derde plaats voor Terneuzenaar Stefan van der Eijk, die Benny Thuy uit Sint Jansteen in de spurt klopte. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Marjan Thuy uit Sint-Jansteen. Op de middenaf stand (8000 meter) was Benjamin Gerrits uit Axel de snelste. ATLETIEK Axel. Appelloop, 13000 meter. Mannen: 1. Ivo de Bruijn (Heikant) 47.59 minuten, 2. Jo han d'Hauw (B) 48.46," 3. Stefan van der Eijk (Terneuzen) 49.14, 4. Benny Thuy (Sint-Ja/i- steen) 49.15, 5. Patrick van Remortel (Huist) 50.31, 6. Frank Boerebach (Hoek) 50.35, 7. Freddy van Eijnde (B) 51.32, 8. Kris Vlyminck (B) 53.19, 9. Eric de Maeijer (B) 53.55, 10. Ru- di de Caluwé (Sas van Gent) 53.59. Vrouwen: 1. Marjan Thuy (Sint-Jansteen) 1.03.06. 8000 meter, mannen: 1. Benjamin Gerrits (Axel) 30.22, 2. Michel Albertijn (B) 31.15, 3. Didier Verlee (B) 31.34, 4. Willem van der Heij den (B) 33.18, 5. Mario Schockaert (B) 36.14. Vrouwen: 1. Karine de Vleesschauwer (B) 42.08, 2. Ine Verbeeck (B) 43.21, 3. Suus Due- rink (Terneuzen). 5000 meter, mannen: 1. Frederik de Backer (B) 17.42, 2. Peter Declerck (B) 18.01, 3. Wim Schelfhout (B) 18.15, 4. Marco de Pooter (Axel) 19.10, 5. Jos Goossens (B) 19.46. Vrou wen: 1Haike van de Velde (B) 22.34, 2. Tessa de Block (Hulst) 22.49, 3. Eva IJsebaert (Hulst) 24.27. P- BILJARTEN Libre. Persoonlijk kampioenschap. Zesde klasse. Poule zuid: 1. Alain Duerincks CBC 5-10, 0.82, 7, 1.00; 2. Peet Haneveld DOS terneuzen - Hoe zeer Zaamslag ook de zinnen gezet had op de vol gende winst in een uitwedstrijd, Togo lag meer dan dwars. Dat zat Zaamslag vooral zichzelf De nieuwbakken Zeeuws-Vlaamse derdeklasser speelde een draak van een wedstrijd en hielp Togo in een zetel naar de overwinning. Het was een teleurstellende erva ring voor Zaamslag en die kant van de medaille kent BKC ook. Hoop is daar het sleutelwoord. Op betere tijden dan vooral. KVK kwam, zag en overwon met de vin gers in de neus. Togo-Zaamslag 12-7: Zaamslag had geen antwoord op de lengte van de Togo-heren en kon de ver wachtingen in Goes niet waarma ken. Coach Ivan de Herdt sprak zelfs van een collectieve offday: „We hebben ondermaats gepres teerd en nergens een vuist kunnen maken." Ontgoocheld benoemde De Herdt de andere oorzaken voor het ver lies. „Het was een arbiter die de derde klasse onwaardig is." Diens lakse houding was voor De Herdt een bron van ergernis. „En de mentaliteit van een paar Togo-he ren was beneden alle peil", refe reerde de coach aan een aantal for- Hoek 5-8, 0.71, 4, 0.93; 3. Anita de vriend Hof van Eede 5-4, 0.62, 5, 1.03; 4. Jan Helmendag DOS Hoek 5-4, 0.56, 6, 0.65; 5. Jan Drabbe DOS Hoek 5-2, 0.57, 5, 0.73; 6. Ankie Polder man DOS Hoek 5-2, 0.53, 6, 0.75. VOLLEYBAL Sas van Gent. Recreatieve competitie: Gara ge Bode-Stoffels Cleaning 3-0 (25-13, 25-15, 25-14), Nikkies Nagelstudio-'t Kliekske 2-1 (25-15, 25-17, 11-25), Mag geen naam è- Smits Terneuzen 3-0 (25-7, 25-13, 25-14), Doeland Westdorpe-'t Kliekske 3-0 (25-15, 25-23, 25-18), Savok/Outokumpu-Stoffels Cleaning 3-0, Nikkies Nagelstudio-Mag geen naam 1 -2 (16-25, 28-25,14-15). Stand: Mag geen naam 2-5, Doeland West- dorpe 1-3, Savok/Outokumpu 1-3, Garage Bo de 1-3, Nikkies Nagelstudio 2-3, 't Kliekske 2-1, Café D'Ouwe Brug 0-0, Smit Terneuzen 1-0, Stoffels Cleaning 2-0. WIELRENNEN Zaffelare, België. Waod-koers. Categorie B: 4. Rudi Rabout (Heinkenszand); 15. Pascal Vernimmen (Hulst). Categorie D: 8. Ko Harms (Zuiddorpe); 9. Rob Ocraft (Terneuzen). Categorie E: 1. Wim de Waal (Axel). Catego rie F: 16. Rudi Lammens (Oostburg). Catego rie G+: 9. Edward Batersby (Vlissingen). se overtredingen. Togo-coach Robert Jongejan was vooral te spreken over de Goese ef ficiency in de eerste helft, waarin zijn ploeg de winst op 8-1 al zeker stelde. Door concentratieverlies leed Togo veel slordig balverlies in de tweede helft en ging de wed strijd als een nachtkaars uit. „Die duurde wel heel erg lang", verzuchtte Robert Jongejan, die desalniettemin de eerste volle buit bejubelde. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 5, Pjotr Hamelink 2. BKC-KVK 5-16: „We hebben nog met 1-0 voor gestaan." Niet ontsto ken van enige zelfspot kon BKC- coach Mark Kolijn er zelf ook om glimlachen. Met juniore Anne de Koster op de plek van Sandra de Reu creëerde BKC voor rust nog wel de kansen, maar ervoer zoals zo vaak een negatief scenario. Opnieuw overpeinsde Kolijn de makke van zijn ploeg: „Als ik twee wissels had die de boel los konden trekken had ik ze inge bracht." Het ontbreken daarvan brak BKC andermaal conditioneel en qua motivatie op, waardoor KVK de score eenvoudig naar flin ke hoogte stuwde: 5-16. Scores BKC: Marti de Vilder 2, Lienke Vet, Mireille Gerritsen, Anne de Koster allen 1. maldecem-vossenhol - Brian van Goethem heeft gisteren zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De wielrenner uit Sluiskil kwam in het Belgische Maldegem-Vossen- hql solo over de streep. Van Goethem was een dag eerder al lange tijd met drie man in de aanval geweest bij een koers in Kieldrecht. Zijn ploegmaat Kevin de Jonghe won en Van Goethem werd in de sprint om de tweede plaats geklopt. Gisteren wist de renner van het Avia Cycling Team wél te winnen. Van Goethem ach terhaalde een vluchter, loste die twaalf kilometer voor het einde en reed vervolgens solo naar zijn eer ste zege van dit seizoen. Een fel duel onder de korf, tijdens het duel tussen BKC (rode shirts) en KVK. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79