361 sport Dubbele cijfers voor voetbalsters Hulsterloo Voorwaarts debuteert met een knappe overwinning Weer een punt voor team 't Bierwinkeltje Winst driebanders De Ceslootene Boom Reserves De Schelde starten met een zege Duerincks ongeslagen kampioen in het libre maandag 28 september 2009 De volleybalsters van Morres/Hulst zoeken de aanval in het duel met Nesselande 2. De formatie van trainer Cuido de Beule ging in de eerste competitie wedstrijd met 3-1 onderuit. foto Mark Neelemans door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Voorwaarts zijn de competitie uit stekend begonnen. De Axelse de butant boekte in de promotieklas se een 3-1-zege op de derde keus van City Bril Krimpen. De vrou wen van tweededivisionist Morres/Hulst en promotieklasser Savok leden in eigen huis een 1-3- nederlaag. Morres/Hulst-Nesselande 2 x-3 (25-21, 14-25, 20-25, 18-25): Met een grote inzet als sterk wapen hield debutant Morres/Hulst aan het eerste treffen in de tweede divi sie een punt over. Dat werd al in de eerste set gepakt. De Zeeuws- Vlamingen, die met slechts zeven speelsters van de selectie aan het duel begonnen, kwamen fris uit de startblokken en verrasten de be zoeksters in de openingsfase. „Van tevoren teken je voor een punt", zei trainer Guido de Beule. „Ach teraf denk ik dat er misschien iets meer in had gezeten." Nesselande bediende zich vanaf de tweede set van meer servicedruk en bracht de thuisploeg daarmee passend in de problemen. Dat resulteerde in de tweede set tot eenrichtingsverkeer en een ruime nederlaag voor Morres/Hulst. „Vanaf de derde set hebben we weer goed meege daan", vond De Beule, die zijn team complimenteerde met de werklust. „Gezien de krappe selec tie en de geringe trainingsarbeid in de voorbereiding hebben we een puntje gewonnen." Savok-WS'92 1-3 (20-25, 25-23, 18-25, 21-25): Ondanks de neder laag keek trainer Luc Chinitor met een goed gevoel op de wedstrijd te rug. „Ik heb het idee dat we niet slecht gespeeld hebben. We heb ben alleen iets te veel persoonlijke fouten gemaakt. Die zijn afgestraft door WS'92." Savok hield in elke set lang gelijke tred met de bezoek sters. In de slotfase van de eerste set profiteerde WS'92 van een aantal stopfouten aan Sasse zijde. Met meer opslagdruk kwam Savok door winst in de tweede set langs zij. Na een kansloze nederlaag in de derde set gloorde er in Sasse kringen lang hoop op een vijfde set. Zo ver kwam het echter niet, omdat het geroutineerder WS'92 op beslissende momenten stabie ler bleek. Voorwaarts-City Bril Krimpen 3-1 (25-20, 25-22, 23-25, 25-22): De Axelse debutant in de promotie klasse speelde in de eerste twee sets erg goed. Onder leiding van de uitblinkende spelverdeler Jan- Niek Boeije groeide de thuisploeg in een hoog tempo spelend naar grote hoogte. „We speelden in die fase de pannen van het dak", glun derde trainer Cor Verschelling. Na dat de derde set tot verlies had ge leid, herpakten de Zeeuws-Vlamin gen zich. „Ik heb geen moment ge dacht dat het een vijfsetter zou kunnen worden", keek Verschel ling terug. De tegenstander had daarvoor in de beginfase van het duel te weinig indruk achtergela ten. Toch duurde het even voordat Voorwaarts het juiste ritme weer te pakken had. „We speelden in de vierde set niet echt soepel", zei de trainer. „Maar we eindigden sterk." Met een paar goede blokke ringen werd de wedstrijd op het juiste moment een beslissende wending gegeven. SAS VAN GENT De driebanders van 't Bierwinkj ei tje hielden een punt over aan de thuiswedstrijd tegen Doggen Tim merbedrijf uit Hoeven: 4-4. Het was een verdienstelijk punt voor de thuisploeg. Leo Schrauwen was weer ongenaakbaar en blijft pun ten pakken voor de Terneuzena- ren. Arie Vink deed het goed tegen de Belg Mark van de Boom en boek te een keurige, maar krappe over winning. Joke Breur en Cees A. Wissel verloren hun partij. SAS VAN CENT Met een 6-2-zege op 't Pleintje de den de driebanders van De Gesloot- ene Boom goede zaken in poule vier van de vierde divisie. Meest op vallende aan deze wedstrijd was dat in geen van de partijen een gro ter verschil dan drie punten was te zien. Dirk Smet en Benny Visser wonnen met twee punten verschil, Ben de Waal verloor met diezelfde kleine marge. Erik Klasen versloeg Jan Jaspers (vader van Dick) ook met slechts drie punten verschil. TERNEUZEN De Schelde 2 kende een prima' com petitiestart. De Terneuzense water- poloërs wonnen hun eerste wed strijd met 8-6 van Hieronymus 2. Aan het eind van de eerste periode stond het 2-2. De Schelde nam daar na het initiatief en liep weg naar 4-2. Die marge kwam niet meer in gevaar. Jeroen de Putter (3X), Edwin Hoste, Ivan Jansen van Roosendaal (beiden 2x) en Leander Klanderman scoorden. HOEK In CPR De Molenhoek werd Alain Duerincks van CBC Clinge kam pioen libre zesde klasse van het dis trict Delta Zuid West, poule zuid. Peet Haneveld van de organise rende vereniging DOS werd twee de en Anita de Vriend van Hof van Eede derde. Duericks won de fina le tegen Haneveld met 23-30. Met zijn moyenne verdiende hij ook nog promotie naar de vijfde klasse en een plaats in de regiofinale. terneuzen - De voetbalsters van Terneuzen moesten in de tweede klasse E opnieuw een nederlaag in casseren. De ploeg van trainer Dennis Sanches ging in Haaren met 5-0 het schip in tegen Neme- laer. Derdeklasser Steen en vierde klasser Hontenisse verloren even eens. Steen met o-t van Marjola Girls en Hontenisse met 1-5 van DSE 2. In de vijfde klasse moest Axel zijn leidende positie afstaan aan Vivoo 2, dat in Huijbergen met 4-0 te sterk was. Tweede klasse E. Nemelaer-Ter- neuzen 5-0 (2-0): Terneuzen had in het duel met Nemelaer alleen in de eerste twintig minuten iets in te brengen, maar liep daarna achter de nog ongeslagen tegen stander aan. De thuisclub liep al voor de rust weg naar 3-0 en scoor de erna nog eens twee keer. Derde klasse. Steen-Mar jola Girls 0-1 (0-1): De vrouwen van Steen moesten op de derde speel dag hun eerste nederlaag van dit seizoen incasseren. Op eigen veld werd het tegen Marjola Girls 0-1. De enige treffer viel voor rust, na 35 minuten. Na de hervatting drong Steen lange tijd aan, maar het overwicht resulteerde in slechts een enkele scoringskans. Vierde klasse. Hontenisse-DSE 2 1-5 (1-4): Hontenisse is na drie speeldagen nog altijd zonder pun- tenwinst. Katrien de Visser open de in de eerste minuut nog wel de score, maar nog voor rust liepen de bezoeksters uit naar 1-4. In de tweede helft werd daar nog een vijfde doelpunt aan toegevoegd. Vijfde klasse. Meto-Hulsterloo 0-10 (0-4): Hulsterloo mocht na twee nederlagen op rij eindelijk zijn eerste zege begroeten. Halver wege de wedstrijd was het al 0-4. Tamara van Puijvelde was met vier doelpunten het meest trefze ker. Verder scoorden Ellen van de Perre (3X), Maureen van der Steen (2x) en een Meto-verdedigster. Vivoo 2-Axel 4-0 (2-0): De vrou wen van Axel leden in het duel met medekoploper Vivoo 2 de eer ste nederlaag van dit seizoen. Bij rust was het al 2-0. Vogelwaarde-Odio 8-0 (3-0): Vo gelwaarde boekte op eigen veld te gen Odio zijn tweede zege in drie duels. Francis Collet en Anne Die- leman scoorden elk tweemaal, An- nelies Baauw, iris Cornelissens, Sil- vana Tieleman en Annette de Bak ker elk eenmaal. ZATERDAGVOETBAL Derde klasse. Nieuwdorp-IJzen- dijke ?-6: Na een kwartier kwam Nieuwdorp op voorsprong, maar IJzendijke rechtte haar rug. Doel punten van Marjolein de Munck, Kelly van Leeuwen en Kylie van de Velde resulteerden in een 1-3-ruststand. In de tweede helft kantelde het duel en kwam Nieuw dorp binnen enkele minuten op 4-3- Opnieuw toonde IJzendijke veerkracht. Treffers van Kelly van Leeuwen (tweemaal) en Kylie van de Velde hielpen de Zeeuws-Vla mingen aande zege: 4-6. Vierde klasse. Wolfaartsdijk-Koe- wacht 2-6: Iris Kint zette Koe wacht aan de leiding, maar Wolf- aartsdijk kwam vlot langszij. Door treffers van Sofie Compiet en Re becca Vlaminck liep Koewacht uit naar 1-3, waarna de thuisclub de aansluitingstreffer scoorde. Sabri- na van de Ven bepaalde de rust stand op 2-4. In de tweede helft legden Silke Costers en Sabrina van de Ven de 2-6-eindstand vast. FC Dauwendaele-Zaamslag 4-1: Mandy Heppener bracht Zaamslag al vroeg op voorsprong, maar bij rust leidde FC Dauwendaele met 2-1. In de tweede helft liep de thuisploeg uit naar een 4-1-zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78