sport |35 niet de 'first loser' weer een idool bij Wm maandag 28 september 2009 AT* WK in het kort De eerste vluchtgroep bestaat uit zes renners die in de vijfde van ne gentien ronden op het lastige par koers gezelschap krijgen van nog eens vier collega's. In de groep be vinden zich de Duitser André Grei- pel en de Colombiaan Mauricio Ar- dila. De groep bereikt een maxima le voorsprong van achtenhalve mi nuut. Met nog ruim 100 kilometer te rij den vormt zich een achtervolgen de groep met onder anderen titel verdediger Alessandro Ballan en Jo hnny Hoogerland. Zes ronden voor het einde sluit nog een groot aan tal renners onder wie oud-kam pioen Tom Boohen, aan. Vier ronden voor het einde zijn de acht overgebleven koplopers inge haald door de achtervolgende groep. Hoogerland valt aan met de Spanjaard Joaquin Rodriguez. In de voorlaatste ronde achterhaalt het peloton de kopgroep. Onder de 35 kanshebbers bevinden zich op dat moment nog Karsten Kroon en Hoogerland. Die laatste valt nog een keer aan, maar kan eenmaal achterhaald ook niet meer volgen. Er blijft een groep van negen over met drie Spanjaarden die er niet in slagen die numerieke meerderheid uit te buiten. Als Evans aanvalt, sla gen Rodriguez en de Rus Aleks- andr Kolobnev er niet meer in het gat te dichten. De Australiër pakt de wereldtitel foto Vincent Jannink rest van het jaar traint hij vanuit zijn huis op de Italiaans-Zwitserse grens. „Ik heb hier veel vrienden, hou van de mensen, van de streek, van mijn vrouw die hier vandaan komt." De voormalig mountainbiker haal de reeds op zeven eerdere WK's, als junior, belofte en ATB'er, een medaille. Maar nog nooit goud. „Dat ik nu de eerste Australische wielerprof ben die wereldkampi oen op de weg is, vervult me met trots. Wielrennen zit niet in "onze cultuur, maar de interesse voor de sport neemt alsmaar toe. Ik ben blij dat ik daaraan iets heb kunnen bijdragen." In 2010 is het WK in Melbourne. Het lijkt onwaarschijn lijk dat Evans dan weer wint. Cadel .Evans ontwaakt uit een roes nadat hij de finish is gepasseerd. foto Jean-Christophe Bott entourage in 'de Balletent'. „Thuis, op de bank voor de tv, kun je de koers beter volgen. Daar entegen is het hier hartstikke ge zellig en de sfeer wordt nog beter wanneer Hoogerland op kop gaat rijden." De finish van het wereldkampi oenschap maakte De Jong niet in het café mee. Zijn vrouw kwam hem anderhalve ronde voor het einde van het WK ophalen. Geluk kig voor de inwoner van Goes had hij de wedstrijd thuis op de recor der ingesteld. Tot de supporters in Heinkenszand behoorde ook Ko Tolhoek, die Hoogerland al van jongs af aan kent. „Johnny doet 't goed vandaag", sprak hij toen de renners nog twee rondes moesten afleggen. „Een paar inspanningen van hem waren volgens mij onno dig", plaatste hij toch een kritisch kanttekeningetje. „Ik hoop dat hij op het einde nog iets over heeft." Tijdens de Vuelta had Tolhoek ge regeld contact met zijn dorpsge- 1 noot. „Ik heb hem gezegd dat hij met de voetjes op de grond moet blijven staan. Volgend jaar wordt het voor hem een stuk lastiger. Dan is hij bij iedereen bekend." Toen Hoogerland, de bitterballen waren inmiddels rondgegaan in het café, als veertiende zijn fiets wiel over de finishlijn zette, leid de dat tot gejuich en applaus in de Balletent. Johnny's vriendin Ilse, met kinderen aanwezig in Hein kenszand, kon niets anders dan trots zijn op de prestatie van haar vriend. „Superknap", luidde haar eerste reactie. „Zeker omdat het zijn eerste deelname aan een WK was. Ik ben er stil van." In de ochtend had ze Johnny nog aan de telefoon gehad. „Hij was onder de indruk van alle hectiek en media-aandacht in Mendrisio." De twaalfde plaats van lohnny was ook voor Ilse een verrassing. "Bij de Vuelta had ik er een posi tief gevoel over. Nu was ik eigen lijk op niets ingesteld. Robert Ge- sink was namelijk de kopman. Toch eindigde Johnny als eerste Nederlander. Ze hadden dus eigen lijk de verkeerde kopman inge zet." Ik zeg eerlijk: ik ben stinkend jaloers op de jongens die nu aan het begin van hun carrière staan. Het wielrennen is de strijd met do ping keihard aangegaan. Het is nu gewoon leuk om te fietsen, veel leuker dan tien jaar geleden in ieder geval." Wielrenner Karsten Kroon in AD. „We lachen ons helemaal suf als hij in een discotheek zijn eigen gang gaat. Er komen dan allerlei vreemde danspasje uit, waarbij duidelijk wordt dat lapanners toch een ander ritmisch gevoel heb ben dan wij." VW-spits Sandro Calabro over teamgenoot Keisuke Hon da. In VI. „Als ik niet win, ben ik van slag. Zwaar teleurgesteld. Een ander leeft voor z'n familie, z'n gezin, z'n kinderen of z'n baan, maar ik leef om te winnen. Dat geeft me de meeste voldoening." Ajax-spits Marko Pantelic in Sportweek. „Ik kan natuurlijk niet in de toekomst kijken, maar iemand als Wilders kan een bedreiging voor de maatschappij vormen. Als we te veel aandacht aan hem besteden, kan dat leiden tot haat op straat." Feyenoorder Andwelé Slory in Sportweek. „Ik sloot mijn praatje af, wenste mijn collega succes toe en toen stond dat ventje op. 'Dat zal allemaal wel, koeiekop', riep-ie toen. En die schoen zeilde zo langs me heen. Maatje 36, dus ik kon hem wel ontwijken." FC Oss-trainer Hans de Koning kreeg na een persconferen tie een schoen naar zijn hoofd gegooid. In De Pers. Zeldzame blokactie Westmaas bij Tjoba Dirk-Jan Westmaas (Tjoba) deed zaterdag iets wat zelden op een Zeeuws korfbal- veld zal zijn vertoond. Hij blokte een doorloopbal van TOP-speelster Petra de Rid der. De scheidsrechter vond' het nog goed -ook, terwijl de mannen toch echt de vrou wen niet mogen verdedigen. Maar het werd (terecht) niet als overtreding gezien, omdat Westmaas van opzij kwam en hoog boven De Ridder uit to rende. De prachtige, spraakma kende actie van de invaller le verde bovendien geen gevaar lijke situatie op. Anderlecht in ban van zestienjarige Hij is pas zestien jaar, maar nu al bijna net zo uit de kluiten gewassen als zijn idool Didier Drogba. België is in de ban van Romelu Luka- ku. De spits van Anderlecht, donderdag tegenstander van Ajax in de Europa League, scoorde gisteren tegen GBA het enige doelpunt van de wedstrijd. Hij meet 1,91 me ter, is bijna niet bij te houden als hij op volle snelheid ligt en van zijn schoenmaat 49 heeft hij meer profijt dan last. Anderlecht wilde hem voor zichtig te brengen, maar van dat voornemen is afgestapt. Ajax kan de borst natmaken. RUG Voormalig toppaard Gigolo overleden Het succesvolste dressuur- "paard ter wereld is de af gelopen week overleden. Amazone Isabell Werth maak te dit weekeinde bekend dat de dierenarts Gigolo heeft doen inslapen. Het 26-jarige dier was ernstig ziek. Met Gi golo won Werth bij de Olym pische Spelen van 1992, 1996 en 2000 vier keer een gouden medaille. De combinatie werd ook nog eens vier keer wereldkampioen en behaalde acht Europese titels. In oktober 2000 had Werth het paard teruggetrokken uit de sport. Keeper maakt zijn doel stukje kleiner De Deense keeper Kim Christensen staat moge lijk een straf te wachten om dat hij eigenhandig zijn doel een stukje kleiner heeft ge maakt. De sluitpost van IFK Göteborg slaagde er vorige week in tegen Örebro om de doelpalen - die niet in de grond van het kunstgrasveld waren vastgezet - een paar centimeters dichter bij elkaar te zetten. De Zweedse voetbal bond heeft een onderzoek in gesteld naar het bizarre inci dent, dat op film is vastge legd. Christensen (30) beken de na afloop dat hij het al 's eerder had gedaan. 38 Tennisster Kimiko Date-Krumm heeft gisteren op bijna 39-jarige leeftijd het proftoernooi van Seoul op haar naam geschreven. De Japanse veterane was in de finale in twee sets te sterk voor de Spaanse Anabel Medina Garrigues: 6-3 6-3. Da- te-Krumm moet alleen de legendarische Billie Jean King voor zich dulden als het gaat om oudste toernooiwinnares. De Ame rikaanse won in 1983 het toernooi in Birmingham op de leef tijd van 39 jaar, zeven maanden en 23 dagen. Date-Krumm is 38 jaar, elf maanden en dertig dagen oud. De zege van de Ja panse is ook opmerkelijk omdat ze sinds haar rentree in 2008 in alle toernooien die ze speelde, werd uitgeschakeld in de eer ste ronde. Date-Krumm beleefde haar hoogtijdagen medio ja ren negentig. In 1995 was vierde van de wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77