half dozijn vol sporl 33 Aardenburg toont veerkracht en pakt in slotminuten toch nog drie punten Rawidjan scoort vier keer voor Axel Individuele klasse brengt Vlissingen zege maandag 28 september 2009 „In plaats van op voorsprong te komen, kijken we tegen een achterstand aan. Dat is ons de voorbije weken al vaker overkomen. Heel frustrerend." Piet de Vries door Jurgen Naeye WESTDORPE - Het avontuur van RIA W. in de derde klasse van het zondagvoetbal dreigt een eentonig verhaal te worden. De ploeg van trainer Piet de Vries verloor voor de vierde keer op rij en stapte op nieuw doelpuntloos van het veld. Gistermiddag moest het z'n meer dere erkennen in HW'24, dat na rust uitliep naar een riante 6-o-overwinning. De Vries baalde flink na afloop. Zijn ploeg kreeg elf minuten voor rust een uitgelezen mogelijkheid om de score te openen, maar Ryan de Regt stuitte op doelman Tim Siersema. Uit de tegenaanval open de Jaimy de Visser, na voorberei dend werk van Dennis Buys, de score: 0-1. „In plaats van op voor sprong te komen, kijken we tegen een achterstand aan. Dat is ons de voorbije weken al vaker overko men. Heel frustrerend. We moe ten oppassen dat het maken van die eerste goal geen obsessie gaat worden", aldus De Vries. Het schot van De Regt was niet zijn enige wapenfeit. In de zesde minuut knalde de linkshalf ook al op de vuisten van Siersema. Kort daarna kwam HW'24 goed weg toen Niels Breijaert een inzet van Salim Hamidi van de lijn haalde. In een evenwichtig eerste kwartier waren de bezoekers gevaarlijk via Evert van den Berg (paal), Tom Nieuwelink (kopbal over) en Mi chael Szczawinski (inzet op de doellijn gekeerd). Maar ondanks de dreiging voor het doel van de goed keepende Jeffrey Wuytack vond trainer Erik Brems dat zijn ploeg de eerste twintig minuten niet bij de les was. „We leden te vaak balverlies op het middenveld, waardoor we in de problemen kwamen. Bovendien waren we voorin niet alert genoeg. Titelkan door Koen de Vries VLISSINGEN - Ook in de eerste klas se begint de VC Vlissingen het ui terlijk van een topploeg te verto nen. De promovendus speelde gis teren op eigen veld tegen Dongen geen sterke wedstrijd, maar won wél: 2-1. Het betekende de vierde zege in vier wedstrijden en dat is ongekende weelde voor de Vlissin- gers. „Toen we vorig seizoen kam pioen werden, wonnen we nooit drie wedstrijden achter elkaar", schetste trainer Ruud Pennings de droomstart van zijn ploeg. Vlissingen had de zege voor een groot deel te danken aan de bevlie gingen van flankaanvaller Jona than Constancia. De Terneuzenaar speelde geen flitsende wedstrijd, maar was wel paraat op de beslis- ende momenten. Hij gaf voor rust het passje waaruit Raymond didaat ben je niet in de krant, maar juist op het veld in die groe ne rechthoek. En om dat waar te maken, moet je vanaf de eerste mi nuut scherp zijn. Ook tegen een ploeg die onderaan staat", aldus de Belgische oefenmeester. Brems kon vlak voor rust opge lucht ademhalen toen Michael Szc zawinski een vrije trap van De Vis ser binnenkopte. De Visser en Szczawinski waren overigens twee ware plaaggeesten voor RIA W. De middenvelder maakte indruk met zijn rushes op de linkerflank en de Pool etaleerde regelmatig zijn inzicht en techniek. Vooral in valler Sander de Haas zal het rug nummer 20 niet gauw vergeten. Na de hervatting werd de thuis ploeg, zonder Ferdi Kabal (ge kneusde enkel), overrompeld door een gedreven spelend HW'24. De Hulstenaren wilden hun ploegge noot Gertjan van den Dries, die vrijdag gewond raakte bij een een zijdig verkeersongeval, op gepaste wijze beterschap wensen. Die op zet slaagde. Zo kopte Tom Nieuwe link uit een voorzet van Buys zijn eerste competitietreffer binnen en tilden Evert van den Berg (straf schop), invaller Dzingis Asanovski en Dennis Buys in vier minuten tijd de score naar een 0-6-eind- stand. Voor HW'24 leek de nederlaag (2-3) tegen Dosko te zijn vergeten, maar Brems had daar duidelijk een andere mening over. „Pas wan neer deze zege een vervolg krijgt, is de kater van vorige week defini tief weggespoeld." RIA W.-HW24 0-6 (0-2). 35. Jaimy de Visser 0-1, 43. Michael Szczawinksi 0-2, 54. Tom Nieuwelink 0-3, 75. Evert van den Berg 0-4, 77. Dzingis Asanovs ki 0-5, 79. Dennis Buys 0-6. Scheids rechter: T. Hendriks (Best). Gele kaart: Tom de Smet (RIA W.). Aantal toe schouwers: 350. Wolff met een fraaie passeerbewe ging en een strak schot de de 1-1 maakte en tien minuten voor tijd joeg hij de bal vanuit het niets langs keeper Rob Roovers: 2-1. „Ik heb vandaag niet lekker gevoet bald", erkende Constancia. „Het veld was hard, het gras was stroef en ik kreeg weinig ruimte. Dat winnende doelpunt tekent de klas se van Vlissingen. We hebben zo veel voetballers met individuele kwaliteiten, we hoeven niet eens goed te spelen om te winnen. We kunnen doelpunten maken uit het niets." Eén keer werd de Vlissing- se defensie geklopt, al vroeg in de wedstrijd. Rico Witsenburg kon de bal nog onderscheppen, maar hij leverde hem in bij spits Sander de Bont. Toen hij wilde uithalen werd hij getorpedeerd door Joffrey Geldof. De strafschop werd Mou- nier Mamaar verzilverd. VLISSINGEN - De vierde speelronde in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal leverde maar liefst der tig goals op. De meeste hiervan vielen te bewonderen bij Walche ren-Corn Boys (8-1). Patrijzen ver pletterde Hontenisse met maar liefst 7-0. Bij Axel-Breskens (5-0) schroefde Daryl Rawidjan zijn sei zoentotaal op met vier doelpun ten. Oostburg won verrassend met 4-1 bij Jong Ambon. Walcheren-Corn Boys 8-1: Vanaf het begin was de thuisploeg veel sterker, maar het duurde toch tot de dertigste minuut voordat Stefan Babic de score opende (1-0). Op slag van rust verdubbelde Vincent de Rijke deze voorsprong: 2-0. In de tweede helft werd het al snel 3-0 door Paul Bunnik, waarna Wal cheren uitliep naar een ruime 8-1- zege, waar dubbele cijfers ook mo gelijk waren geweest. Voor de Vlis- singers scoorden Vincent de Rijke (2x), Stefan Babic, Bob Maranus en A-junior Daryl Hollander. Bij een 5-0-stand deed Mike van Kolk wat terug namens de bezoekers. Steen-Koewacht 2-0: De ruim 250 toeschouwers die op deze der by waren afgekomen, zagen hoe Sander van Remortele na een half uur voor 1-0 zorgde. Vooral na rust probeerde Koewacht de ba kens te verzetten, maar de beste kansen bleven voor de thuisploeg. In de slotfase kreeg Robin Mari- man rood wegens natrappen en liep Steen verder uit naar 2-0 door opnieuw Van Remortele. Axel-Breskens 5-0: Na enkele mi nuten kregen de bezoekers een dot van een kans, die zij niet wis ten te benutten, waarna Daryl Ra widjan uit de daaropvolgende te genaanval de score opende aan de andere kant: 1-0. Nog voor rust zorgde dezelfde speler ook voor 2-0. In de tweede helft had Axel de touwtjes stevig in handen en via opnieuw twee treffers van Ra widjan en één van Timo de Bruin werd een ruime 5-0-zege geboekt. Patrijzen-Hontenisse 7-0: De eer ste goede kans was voor de bezoe kers, maar Jeroen Verschuren mis te. Daarna was het vooral de thuis ploeg die het initiatief in handen had. Via twee treffers van Edwin Capello stond het halverwege 2-0. Nadat Arjan Verburg kort na rust de 3-0 had gemaakt, zorgde Aleksandar Veljanovski met vier treffers voor een afgetekende 7-0- eindstand. Clinge-Luctor'88 2-0: De thuis ploeg had in de eerste helft pech met een inzet van Thomas Leegh- water die tegen de paal eindigde. Aan de andere kant eindigde ook een vrije trap van de bezoekers te gen de kruising. Pas kort voor rust werd het 1-0 via een van richting veranderde vrije trap van Jurgen Ras. In de tweede helft ging Luc- tor'88 met opportunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker, maar veel kansen leverde dit niet op. Lo renzo Denti bepaalde kort voor tijd de eindstand op 2-0. Jong Ambon-Oostburg 1-4: De Middelburgers kregen een lesje in effectiviteit. Waar vooral de spit sen Levi Waisapy en James Bei je veel kansen onbenut lieten, toon de Oostburg zich met name. via Peter van de Linde wél trefzeker. Bij de openingstreffer was nog sprake van geluk, toen de bal uit een vrije trap via de muur, de lat en de rug van doelman Steven Manz de doellijn passeerde: 0-1. Via nog twee treffers van Peter van de Linde en één van Niek Maenhaut liepen de bezoekers uit naar 0-4. In de slotfase deed verde diger Zico Tomasoa nog wat terug namens Jong Ambon: 1-4. door Jack Begijn AARDENBURG - De vierde treffer van Aardenburg, twee minuten voor tijd, werd met grote ontla ding gevierd. Doelpuntenmachine Niek van Sprundel was de hele wedstrijd onzichtbaar, maar wel doeltreffend op het juiste mo ment. Zijn zesde treffer van deze nog prille competitie vierde hij uit bundig met zijn medespelers en publiek langs de kant. In een knet tergekke wedstrijd tegen Zierikzee trok Aardenburg daardoor aan het langste eind: 4-3. Het venijn zat hem in de staart, want in een paar minuten tijd bo gen de Aardenburgers een bijna ze ker gewaande nederlaag om in winst. Voor trainer Marco Groene- veld viel de nederlaag zwaar. „Zo sta je kort voor tijd op winst en zo verlies je. Dit mag nooit gebeuren. Ik had de ploeg nog zo gewaar schuwd voor corners en vrije trap pen. Ja, dit is zuur." Toch kon de Schouwse ploeg niet echt een vuist maken tegen Aar denburg. Vooral in de eerste helft werden de bezoekers op eigen helft teruggedrongen. Het spel be perkte zich aanvankelijk tot het middenveld. Beide ploegen waren zoekende naar de juiste vorm en grossierden in foute passes. Zierik zee speelde gegroepeerd, ver van het eigen doel. Het gevaar van Aardenburg kwam vooral over links via de snelle Mar tin van Vooren, die herhaaldelijk de achterlijn haalde. Zijn voorzet ten misten aanvankelijk nog de juiste precisie. Zierikzee hield de li nies kort op elkaar en loerde op een snelle counter, waarbij de bal net achter de verdediging van de thuisploeg gelegd werd. Aarden burg kwam uit een hoekschop op voorsprong via Jeffrey Tanghe, die samen met Michiel Leijte het cen trum van de verdediging vormde. Veel plezier beleefde Aardenburg Steven de Croock (rechts) zoekt naar een gaatje in de verdediging van Zie rikzee. Robbie van de Wijnckei wacht op de pass. foto Mark Neelemans niet aan de voorsprong, want nog geen minuut later profiteerde El- mar Verhage van een misser van de onzeker keepende Emanuel Ma- reschal. Niek van Sprundel en Dwight van Hulle kregen ideale kansen om de wedstrijd al in een vroeg stadium in de juiste plooi te leggen, maar faalden alleen voor doel. „Voor de rust hadden we het al moeten afmaken", vond Van Vooren na afloop. „Maar panike- ren deden we niet." In de tweede helft golfde de wed strijd op en neer met kansen aan beide zijden. Frank van der Helm bracht de bezoekers op voor sprong, nadat Van Sprundel eerst de lat had geraakt. Via een eigen doelpunt van doelman Eric Schot, die Stefan Smalheer verving, kwam Aardenburg langszij. Ing- mar Quist zette het offensief van Zierikzee in met een schot op de lat. Leon Sinke leek Zierikzee kort voor tijd in veilige haven te schie ten. Maar Aardenburg wilde zich niet bij een nederlaag neerleggen en was doeltreffend via Dwight van Hulle en Van Sprundel. Het betekende de derde overwinning op rij voor de ploeg van trainer Ri- nus Zegers. „Wij hebben voldoen de veerkracht om na een achter stand terug te komen", opperde Van Vooren. „We hebben een ploeg die kan voetballen. Dat zag je vandaag opnieuw." Aardenburg-Zierikzee 4-3 (1-1). 35. Jeffrey Tanghe 1-0, 36. Elmar Verhage 1-1, 60. Frank van der Helm 1-2, Eric Schot 2-2 (eigen doelpunt), 83. Leon Sinke 2-3, 85. Dwight van Hulle 3-3, 88. Niek v^n Sprundel 4-3. Scheidsrech ter: M. Nijsse (Oost-Souburg). Gele kaart: Jeffrey Tanghe (Aardenburg) en Barry Hage (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75