de waarheid aan sport: 31 Terneuzen is bijzonder effectief in Oosterhout Karakteristiek Zaamslag wint ook van Arnemuiden en is daardoor nog steeds koploper Spui toont veerkracht en verslaat VCK dankzij goal van De Meijer maandag 28 september 2009 - rv:v;.:ww Ik ben nog steeds niet fit. Tijdens het voetballen voel ik het niet echt, maar nu heb ik meteen reactie. Vooral overdag heb ik veel last, maar ik wil graag spelen. Ik ga niet een heel seizoen stilzitten." Geert Bosschaart door Barry van der Hooft HOEK - Aan het thuisduel met Jo- dan Boys hield Hoek zaterdag niet meer dan een puntje over (r-i). Voor een club die promotie naar de topklasse als doelstelling heeft, was het een mager resultaat. Op de ranglijst ziet het er nog best aar dig uit, een gedeelde derde plaats met zeven punten uit vier duels. De vraag is echter of Hoek zich over twee weken ook nog in de bo venste helft van de stand terug vindt. Hoewel de competitie nog maar een maandje onderweg is, staan voor Hoek toch al de weken van de waarheid voor de deur. De maand oktober lijkt zelfs cruciaal te gaan worden voor het verdere verloop van de competitie. Zater dag reist de ploeg naar Bennekom, een week later komt grootmacht en titelfavoriet IJsselmeervogels naar Zeeuws-Vlaanderen. Ha de zware uitbeurt bij SDC Putten, wordt de maand oktober afgeslo ten met een thuiswedstrijd tegen Dovo. Het zijn vier tegenstanders met de zelfde ambities als Hoek, want ook voor die clubs is promotie naar de topklasse het streven. In de eerste weken van de competitie heeft Hoek echter nog niet laten zien tot de beste teams in de hoofdklasse B te behoren. Het spel is vaak stroef, in verdedigend opzicht wil de ploeg nog wel eens steekje te veel laten vallen en makkelijk scoren doet het tot nu toe ook niet. Het gebrek aan slagkracht kwam ook tegen Jodan Boys weer aan het licht. Hoek kreeg na dertien minuten een uitgelezen mogelijk heid om op voorsprong te komen, maar Josimar Pattinama miste al leen voor doelman Tim Achter berg. De bezoekers voelden zich kort daarvoor benadeeld, omdat Jurgen Landuyt met een bewuste handsbal voorkwam dat Kees Graafland alleen op het doel van Hoek af kon gaan. Scheidsrechter Roeland floot wel voor een overtre ding, maar hield de kaarten op zak. „Dat was een rode kaart", zei Jo dan Boys-trainer Willem den Bes ten. „Hij sloeg naar de bal, met een doorgebroken speler in de buurt." De oefenmeester stelde wel tevreden vast dat zijn ploeg in die fase de bovenliggende partij was. Jodan Boys speelde energiek, Hoek-Jodan Boys 1-1 (1-1). 20. Mitchel Heerkens 0-1, 29. Stijn Ma hieu 1-1. Scheidsrechter: I. Roe land (Sleeuvvijk). Gele kaart: Mitchel Heerkens (Jodan Boys). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Lieven de Veirman; Tim Me- cheiinck (81. Geert Bosschaart), Ferry Alfons, Jurgen Landuyt, Mi chael Koné; Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu, Regilio Pi nas (87. Remco Felius); Hoessein Bouzambou (77. Musaba Selema- ni) en Josimar Pattinama. Bij Hoek ontbrak Koen Versyp. De Belgische spits kon niet in actie ko men, vanwege de bruiloft van zijn schoonzus. slim en volwassen en beloonde het overwicht met de openingstref fer van Mitchel Heerkens (o-i). Den Besten: „We wisten dat er hier wat te halen viel en wilden in de eerste 30, 35 minuten het ver schil maken. Je moet dan wel de kansen benutten." Dat verzuimde Kees Graafland na 28 minuten, toen hij alleen op Hoek-keeper Lieven de Veirman af mocht gaan. De Belgische doel man kwam als winnaar uit het één-tegen-éénduel en redde op een cruciaal moment. Hoek kwam in balbezit, kreeg een vrije trap op de rand van het strafschopgebied van Jodan Boys en kwam vanaf die plek langszij. Stijn Mahieu krul de de bal met zijn linker over de muur: 1-1. Na rust nam Hoek het heft wel in handen, maar het slaagde er nau welijks in om echt gevaarlijk te worden. „Toch kregen we ook van daag twee, drie open kansen", zei Stijn Mahieu. „Daar moet je er ze ker één van maken. Als wij bijvoor beeld via losimar op 1-0 komen, speel je een heel andere wed strijd." In de slotfase zette Hoek nog wel aan, met de vanwege zijn reserve rol zichtbaar geïrriteerde Musaba Selemani in de ploeg. De ongeïn spireerde Afrikaan viel als een dweil in. Dat gold niet voor Geert Bosschaart, die de laatste tien mi nuten nog meedeed. De verdedi ger speelde sinds mei geen duel meer vanwege een slepende blessu re. „Ik ben nog steeds niet fit", be kende Bosschaart na afloop. „Tij dens het voetballen voel ik het niet echt, maar nu heb ik meteen reactie. Vooral overdag heb ik veel last, maar ik wil graag spelen. Ik ga niet een heel seizoen stilzitten." oosterhout - Terneuzen boekte gisteren in en tegen Oosterhout een ruime zege (1-4) en klom daar door op de ranglijst. De overwin ning kwam vooral tot stand door de onverwachte effectiviteit van de zondag-tweedeklasser, uitste kend keeperswerk van Dennis Wondergem en een beslissende tactische omzetting van Diederik Hiensch na rust. De thuisploeg kreeg voor rust de beste kansen, maar slaagde er niet in te scoren. Terneuzen deed dat wel. De ploeg kreeg vier mogelijk heden en benutte er drie. Dankzij Erik-Jan Naudts (die later gebles seerd uitviel), Bert den Hamer (kopbal uit een corner) en invaller Roel Alberti stond het na 35 minu ten al 0-3. Oosterhout kreeg moge lijkheden om terug in de wed strijd te komen, maar stuitte veel vuldig op keeper Wondergem. Tien minuten na rust moest hij wel de 1-3 toelaten. De Brabanders werden vooral gevaarlijk via hun rechterkant, waar Terneuzens linksback Niels Burm een moeilij ke wedstrijd speelde. Hiensch schoof Burm na rust naar de rech terkant van het midenveld, zette Robin Dekker links achterin en neutraliseerde daarmee het gevaar van Oosterhout. De thuisploeg kon na die tactische zet geen vuist meer maken en moest na een rode kaart ook nog eens met tien man verder. Terneuzen maakte gebruik van de ruimte, creëerde met een man meer nog enkfcle mogelijkhe den, maar scoorde pas vlak voor tijd. Dominique Verlinde onder schepte een te korte terugspeelbal en hield het hoofd koel: 1-4. Oosterhout-Terneuzen 1-4 (0-3). 4. Erik-Jan Naudts 0-1, 15. Bert den Ha mer 0-2, 35. Roel Alberti 0-3, 55. Davy de Ronde 1-3, 87. Dominique Verlinde 1-4. Scheidsrechter: R.W.M. Martens (Rijsbergen). Rode kaart (2x geel): Hoessein Arpap (Oosterhout). Gele kaart: Bert den Hamer (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 250. door Marco Puik MIDDELBURG - Ook na vier duels is Zaamslag nog steeds ongeslagen in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal. Op eigen veld rekende de ploeg van trainer Kenny Ver- hoene af met Arnemuiden: 3-1. Zaamslag blijft daardoor koploper en moet die positie nog steeds de len met Duiveland (1-5 bij WC'68) en Wieldrecht, dat met 3-5 won bij Bruse Boys. Zaamslag-Arnemuiden 3-1: Na zeventien minuten bracht Arjan Hamelink de thuisclub aan de lei ding. Na een half uur kwam Arne muiden langszij. Uit de eerste Wal- cherse kans van de middag schoot Jarco Siereveld de gelijkmaker in de netten. Kort na rust kwam Zaamslag opnieuw op voorsprong dankzij een doelpunt van Jordy Bakker. Na 66 minuten werd het duel beslist. Met een fraaie lob te kende Ad Verlinde voor de 3-1- eindstand. WC'68-Duiveland 1-5 (0-1): Dennie Ie Comte 0-1, Barry Steenpoorte 0-2, Ronald Zwager 0-3, Piet de Graaff 1-3, Dennie Ie Comte 1-4, Marcel de Bruine 1-5. FC Dauwendaele-SSV'65 0-5 (0-3): Christiaan Boon 0-1, Christiaan Boon 0-2, Johan de Goederen 0-3 (straf schop), Jaimy Tims 0-4, Thomas Matt- heijer 0-5. Bruse Boys-Wieldrecht 3-5 (1-2): Aar on de Keijzer 0-1, Marco Vrolijk 0-2, George Geluk 1-2, Yassine Hajar 1-3, Mats Willemse 2-3, Mats Willemse 3-3, Marcel Slagboom 3-4, Ralph Ver schuren 3-5. Oostkapelle-Serooskerke 4-1 (2-1): Maarten van Maldegem 1-0, Arno Me- laard 1-1, Arjen Pattenier 2-1, Arjen Pat- tenier 3-1, Arjen Pattenier 4-1. Veere-Zwaluwe 0-4 (0-1): Martijn Ver meulen 0-1, Jordy Bollaart 0-2, Jordy Bollaart 0-3, Jordy Bollaart 0-4. Jeroen van de Broeke (links) test de kwaliteit van het Kloetinge-shirt van Mark Schuit. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Spui toonde zater dag veerkracht. De zaterdag-der deklasser kwam tegen VCK op een 2-0-achterstand, maar greep toch nog de zege: 3-2. AZW ging na drie overwinnin gen op rij voor de eerste keer on deruit. In Nieuwerkerk leidde de Axelsê ploeg na een uur met 0-2, maar in de slotfase boog SKNWK die achterstand nog om: 3-2. Spui-VCK 3-2 (o-x): Toen VCK kort na rust op een 2-o-voor- sprong kwam, leek er geen vuiltje aan de lucht, maar de ploeg uit Koudekerke liet zich in het vervolg toch nog verrassen. Erik Goudt en Sander Goorssenberg hielpen VCK aan een 2-o-voorsprong. Mi chael van Mol en Niek de Meijer schoten Spui daarna langszij, waar na De Meijer acht minuten voor tijd ook de 3-2 liet aantekenen. SKNWK-AZW 3-2: Dankzij goals van Kana da Rosa Bernardo (18e minuut) en Michiel Standaert (62e) leek AZW op rozen te zit ten. In de laatste zes minuten ging het echter toch nog mis. Dankzij éen eigen doelpunt van Romanp van Overmeire (84e) en twee tref fers van Wesley Goud (88e en 90e minuut) ging de zege toch nog naar SKNWK: 3-2 Kapelle-Colijnsplaatse Boys 2-1 (1-0): Romano Meerman 1-0, Bertus Zoeteweij 1-1, Martijn van Zweeden 2-1. DFS-Kruiningen 3-2 (1-0): Pieter de Munnik 1-0, Adriaan van de Plasse 1-1, Urvin van Hekelen 1-2, Lennart Pad mos 2-2, Vincent Bakker 3-2. De Meeuwen-Nieuwdorp 2-1 (2-0): Fahrid Quadirzada 1-0, Job Brasser 2-0, Ruud Lagrand 2-1. Yerseke-De Noormannen 1-7 (0-2): Mark Minderhoud 0-1, Rens de Visser 0-2, Rick Hengst 0-3 en 0-4, Mark Min derhoud 0-5 en 0-6, Bart van Steve- ninck 1-6, Menno de Nooijer 1-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73