Voor Hoek breken weken van 'Kloetinge is gewoon verder dan wij' 301 mÈm Hoek komt op eigen veld tegen Jodan Boys niet verder dan dU een i-i-geliikspel. De komende weken kan de ploeg vol aan Het ™n zaterdag beteken- de bak, tegen vier tegenstanders van formaat. hoogste amateurniveau. Onnodig verlies voor GPC bij Nivo Sparta Cadzarid wacht nog op de eerste punten Hoek 2 in Rijsoord met 2-0 onderuit Reserves Zaamslag pakken eerste punten Derde gelijkspel voor Zeelandia Middelburg Domme kaart HOEK-JODAN BOYS de de vijftigste 1-1 van Hoek op het maandag 28 september 2009 ZALTBOMMEL GPC Vlissingen wacht nog altijd op de eerste punten in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De Walcherse formatie ging zater dag met 3-1 onderuit bij Nivo Sparta. Het was de derde nederlaag voor GPC. Trainer André Maas van GPC vond het een onnodige neder laag. Björn Jongste zorgde voor 1-0, waarna Jesper de Vlieger gelijk maakte. Mark Santegoets kopte vlak voor rust vallend de 2-1 bin nen. In blessuretijd (95e minuut) bepaalde hij de eindstand op 3-1. CADZAND Ook in de vierde wedstrijd van het seizoen slaagde Cadzand er niet in de eerste punten binnen te halen. De zaterdag-vierdeklasser leed op eigen veld tegen Hoedekenskerke opnieuw een nederlaag: 1-3. De bezoekers leidden bij rust met 0-2 door twee doelpunten van Ro nald Zuijdwegt. Angelo Martlé bracht na de pauze de spanning te rug en Cadzand kreeg kansen op de gelijkmaker. Uit een tegenaan val sloeg Hoedekenskerke via Hein Vermin echter genadeloos toe: 1-3. RIJSOORD De reserves van hoofdklasser Hoek moesten zaterdag voor het eerst dit seizoen genoegen nemen met een nederlaag. In de uitwedstrijd tegen Rijsoord 2, een van de concurren ten voor de eerste plaats, werd het 2-0. Hoewel de thuisclub zowel voor als na de rust furieus van start ging, leek het duel lange tijd op 0-0 af te stevenen. In de 81e mi nuut kon Casper Gerritse echter de ban breken, waarna het in de slot minuut ook nog 2-0 werd door Vin cent Kroon. ZAAMSLAG Na drie nederlagen op rij mocht het tweede elftal Zaamslag zater dag eindelijk het zoet der overwin ning proeven. In Kloetinge zege vierde de debuterende hoofdklas ser met 1-3 over Kloetinge 2. De ruststand was 1-2. Nadat de thuisclub al vroeg op voorsprong was gekomen, was het Sebastiaan Dees die met twee tref fers op slag van rust voor 1-2 zorg de. Tien minuten voor tijd maakte Robin Cornelissen aan alle onzeker heid een eind. Hij bepaalde de eind stand op 1-3. MIDDELBURG Bij het duel tussen Zeelandia Midel- burg en Victoria'03 zat het venijn in de staart. De thuisploeg kwam in de 91e minuut via Freerk Koel man op voorsprong (1-0) en leek de zege daarmee binnen te hebben. De bezoekers zetten echter aan voor een slotoffensief en werden beloond. Fatih Etlik bepaalde de eindstand in de 94e minuut alsnog op 1-1. Voor titelkandidaat Zeelan dia Middelburg was het al het der de gelijkspel in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. door Rudy Boogert KLOETINGE - De coach had niets aan te merken op de instelling en de inzet van zijn ploeg. „Maar Kloetinge is gewoon verder dan wij", constateerde trainer Karl Vergouwen van Terneuzense Boys. Het verschil werd zaterdag uitgedrukt in drie doelpunten: 3-0. Vergouwen: „Wij moeten de pun ten tegen andere ploegen halen." Met één punt uit vier duels staat Terneuzense Boys waar het ver trouwd is in de eerste klasse: in de onderste helft van de ranglijst. Met Rijsoord en Heerjansdam als ko mende tegenstanders heeft Vergou wen al zijn manschappen keihard nodig. Zeker in de wetenschap dat hij de broers Mevlud en Ali Eryürük door eerdere rode kaar ten al zal missen. Zaterdag nam aanvaller Abouba- kar Kourouman een loopje met de discipline. Hij kwam te laat voor vertrek, waardoor hij zijn basis plaats verspeelde aan Ruud Hoo- gesteeger. Het betekende letterlijk een streep in de opstelling en fi guurlijk een streep door de reke ning. Met het gekozen strijdplan was Kourouman immers een nutti ge schakel geweest. „We hebben Kloetinge het spel la ten maken om vervolgens zelf de counter te kunnen benutten", ver klaarde Vergouwen na afloop. Het eerste deel van de strategie kwam uit, het tweede niet. „In aanval lend opzicht hebben we weinig la ten zien", erkende Vergouwen over de eerste helft. „Maar verdedi gend hebben we ook niet veel weg gegeven." Op vijf dolle minuten na dan. Tus sen minuut 14 en minuut 18 kreeg Kloetinge vijf kansen op rij. Een Mevlud Eryürük van Terneuzense Boys incasseerde tegen Kloetinge (3-0-verlies) een domme gele kaart. De middenvelder ging in de 83e minuut met een hartverscheu rende schreeuw naar de grond na een charge van Etiënne Mallie. kopbal van Mark Schuit ging voor langs, een schot van Mervin Nie- mantsverdriet werd door doelman Rick Wiegmans gepakt in de korte hoek, een schot van Schuit werd ternauwernood geblokt en een in zet van Etiënne Mallie werd van de lijn gehaald. De middelste leans was echter wél raak. Niels Kole kopte een verre in gooi van Niemantsverdriet door, waarna rechtsback Patrick Siere- veld de openingstreffer binnen schoot. Het spervuur aan kansen werd vervolgens geneutraliseerd door Jeroen van de Broeke en Ran dy van Overmeeren dichter bij el kaar te zetten voor de defensie. Die kreeg daarvoor geel. Toen Eryürük luttele tellen later fris als een hoentje opsprong en naar voren sprintte, kreeg hij prompt ook geel van scheidsrechter Van der Werff wegens onsportief ge drag. Net voor de rust werd Terneuzen se Boys dreigender met een kop- kans voor Van Overmeeren en een schietkans voor Marco Doens. Na rust zetten de Boys even door met een schot voorlangs van Hoo- gesteeger en een vrije trap van in valler Djamel Buyse, die een meter over de kruising zeilde. Maar daar na stond de aanval lang droog. Behalve een schot van Mevlud Eryürük op de vuisten van doel man Jaco van der Schee - zijn eni ge redding - was Terneuzense Boys niet meer dreigend. Na zeventig minuten volleerde centrumspits Niels Kole zijn Kloe tinge (via Jules Bazelier) in veilige haven: 2-0. De pas zeventienjarige Mark Schuit maakte het karwei vlak voor tijd af Kloetinge-Terneuzense Boys 3-0 (1-0). 16. Patrick Siereveld 1-0, 70. Niels Kole 2-0, 86. Mark Schuit 3-0. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Corné Schilper- oort, Etiënne Mallie (Kloetinge), Marco Doens, Randy van Overmeeren, Jules Bazelier, Mevlud Eryürük (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 450. Hoek-aanvaller Hoessein Bouzambou (rechts) snelt langs Jesse Bos van Jodan Boys. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72