sport 29 sprokkelen van punten Nederlands honkbalteam komt tekort Sijbrands herovert record op mislukt wereldkampioenschap blindsimultaandammen Shorttrackers schieten nog tekort in eerste wereldbeker Kunstrijdster Cijsman mist Winterspelen Toernooizege Monfils, Montanes en Peer Toptijd Keniaan Komon in Singelloop Klitsjko beukt Arreola murw in titelgevecht Alonso eert Briatore maandag 28 september 2009 'r J ISSHSSSBSi VS^BSSISSfS&SSSSSSSSIlS^ 88HS8B8S SS 8SSS883I 888 838388335 SEOUL De Nederlandse shorttrackers heb ben tijdens de eerste wereldbeker wedstrijden van het seizoen nog geen individueel startbewijs voor de Winterspelen in Vancouver kun nen veroveren. Niels Kerstholt had gisteren in Se oul voorlopig de laatste kans. De Utrechter bleef in zijn kwartfinale van de 1000 meter op de vierde plaats steken, te weinig om door te stoten naar de halve eindstrijd. Kerstholt, niet in bezit van een olympische nominatie, hield er de OBERSTDORF Kunstrijdster Manouk Gijsman zal moeten wachten op de Winterspe len van Sotsji in 2014. De schaats ster uit Alphen aan den Rijn, die op 29 september haar zeventiende verjaardag viert, slaagde er zater dag in het Duitse Oberstdorf niet in voor Nederland een van de reste rende startbewijzen voor de Win terspelen in Vancouver te bemach tigen. De Zuid-Hollandse eindigde bij de strijd om de Nebelhorn Trophy als negentiende. Haar score was 108,04 punten. METZ De Franse tennisser Gaël Monfils heeft gisteren het ATP-toernooi van Metz gewonnen. De als eerste ge plaatste speler, die een week gele den in de Davis Cup nog een neder laag leed tegen Thiemo de Bakker, troefde in de eindstrijd de Duitser Philipp Kohlschreiber af: 7-6 3-6 6-2. De Spanjaard Albert Montanes won het ATP-toernooi in Boekarest. De als vijfde geplaatste tennisser toon de zich tijdens de finale in twee tie breaks te sterk voor de als derde ge rangschikte Argentijn Juan Mona co: 7-6 (2) en 7-6 (6). De Israëlische Shahar Peer heeft het toernooi van Tasjkent gewonnen. Ze klopte in de finale Akgoel Aman- moeradova uit Oezbekistan: 6-3 6-4. vijftiende plaats aan over. Ook op de 1500 meter werd hij vijftiende. NOCNSF eist van shortttrackers zonder olympische nominatie een plaats bij de beste acht op een af stand tijdens een van de vier WB- wedstrijden om in Vancouver te mogen uitkomen. Kerstholt slaagde er afgelopen seizoen niet in een no minatie op de 500,1000 of 1500 me ter binnen te slepen. Dat lukte wel Annita van Doorn (500 en 1000) en Sjinkie Knegt (1000). Zij moeten nu nog vormbehoud tonen. UTRECHT De Keniaanse atleet Leonard Ko mon (21) heeft in de Singelloop van Utrecht net boven het wereldre cord op de 10 kilometer gelopen. Hij finishte gisteren in 27 minuten en 10 seconden, negen seconden bo ven de mondiale toptijd. Zijn land genoot Vincent Yator liep de wed strijd in 27.34 en werd tweede. Snelste Nederlander was op de veer tiende plaats nationaal kampioen bij de junioren Jesper van der Wie len. Met zijn tijd van 30.37 was hij Greg van Hest zeven tellen te snel af. LOS ANGELES Bokser Vitali Klitsjko heeft met succes zijn wereldtitel zwaarge wicht van de WBC (World Boxing Council) verdedigd. De Oekraïense reus beukte zaterdagavond in Los Angeles de Mexicaanse Amerikaan Cristobal Arreola murw in tien ron den. Arreola wierp daarna de hand doek in de ring. „Hij had pijn, dat zag ik", zei Klitsj ko, die zijn 38e profzege boekte. „Ik raakte hem heel vaak. Hij had een grote kin", grijnsde de wereldkam pioen na het eenzijdige gevecht, waarin Arreola vrijwel iedere ron de moeite had om op zijn benen te blijven staan. Zijn trainer maakte na tien ronden een einde aan de martelgang. de eerste bocht in. foto Mark Baker/AP door Monne Reitsma MESSINA - Het Nederlandse honk balteam is te groot voor het servet, maar te klein voor het tafellaken. Die conclusie kan getrokken wor den na de plaatsingswedstrijden van het wereldkampioenschap in Italië. In Messina op Sicilië werd Nederland zesde van de wereld. Ook de plek die Nederland op de wereldranglijst inneemt. Er werd echter gehoopt op meer. De prestaties in de tweede ronde en de teamsamenstelling resulteer den in dromen over medaillekan sen. Aanvoerder Sidney de Jong liet voor vertrek naar Italië weten dat van iedereen gewonnen kon worden, als de ploeg hard zou wer ken en zijn niveau zou halen. Het pakte anders uit. De klassering van de formatie van bondscoach Rod Delmonico was teleurstel lend. Evenals de organisatie van het evenement. Na bijna drie weken honkbal is duidelijk dat de opzet van het kam pioenschap door de Internationale Honkbalbond mislukt is. Indruk maken op het IOC was de achter liggende gedachte van het presti gieuze kampioenschap. Er moest aangetoond worden dat honkbal een mondiale sport is. Daartoe werd 9 september in vijf Europese steden met 22 landen begonnen aan de titelstrijd. Uiteindelijk ble ven er afgelopen week acht over. Daaronder dus Nederland. Maar het feit dat Zuid-Korea (olympisch kampioen) en Japan (winnaar van de World Baseball Classic 2009) uiteindelijk buiten de finales vielen, geeft te denken. De Aziatische landen stuurden stu dententeams naar dit toernooi. Nederland speelde in eigen land een goede tweede ronde. In de fi nalepoule kwam de ploeg danig te kort. Na een eclatante zege op Chi nese Taipei volgden nederlagen te gen Australië, Canada en de Vere nigde Staten. Ook de strijd om de vijfde plaats ging verloren: 1-4. De ploeg, met veertien profspelers en zeven oud-profs in de gelederen, kwam in de breedte tekort en kon de tegenslag van de eerste neder laag tegen Australië niet meer te boven komen. In 2010 staan voor Nederland twee toernooien op het program ma. Gezien de data zal Oranje het dan zonder de profs uit Amerika moeten doen. Dus kan Rod Del monico zijn borst natmaken. De bondscoach kon de afgelopen week het tij niet keren toen zijn ploeg mét profs wegzakte. De VS won gisteren in de finale met 10-5 van Cuba. AMSTERDAM - Ton Sijbrands (59) heeft het wereldrecord blindsimul taandammen weer in bezit De Ne derlander rondde in de nacht van vrijdag op zaterdag de wereldpo ging in Amsterdam succesvol af Sijbrands speelde 28 partijen. Hij won er achttien, speelde er zeven remise en verloor er drie. Met 43 punten scoorde hij een percentage van 76,8. Een winstpartij leverde twee punten op, een remise één. Sijbrands nam in het Olympisch Stadion het record over van Erno Prosman, die vorig jaar in Delft uit 27 partijen 70 procent scoorde. Sij brands moest minimaal 40 punten behalen om weer recordhouder te worden. De Amsterdammer, oud-wereld- kampioen, veroverde het wereldre cord voor het eerst in 1982 en had het tot vorig jaar in zijn bezit. In die tussenliggende periode verbe terde hij het record diverse malen. Sijbrands bevond zich in Amster dam in een afgesloten ruimte, zon der dambord en geschreven aante keningen. Via een geluidsverbin ding kreeg de dammer van de arbi ter de zetten van zijn tegenstan ders te horen. Zijn opponenten wa ren geregistreerde wedstrijddam mers, die een gemiddelde rating van minimaal 1050 bij de dam- bond moesten hebben. Sijbrands had ruim 42 uur nodig om het wereldrecord terug te ha len. De dammer deed donderda gochtend zijn eerste zetten. In de nacht van vrijdag op zaterdag was hij klaar. Hij verloor van onder an deren Kees de Jonge uit Oöst-Sou- burg. De Walchenaar kwam na een rekenfout van Sijbrands op dam, waarna simultaangever opgaf laap de Jonge uit Middelburg was één van de achttien verliezers. Fernando Alonso had na afloop van de CP, waarin hij als derde finishte, een opval lend eerbetoon in petto. De coureur van Renault droeg zijn podiumplek op aan Fla- vio Briatore, die afgelopen week na de 'Crashgate' ontslagen werd. „Deze podium plaats is bijzonder na alles wat er is gebeurd", zei de oud-wereldkampioen. „Het is een moeilijke tijd geweest voor het team, maar nu laten we alles achter ons en richten de blik op de komende races. Ik draag deze derde plek op aan Flavio."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71