15 vogels en bijzondere planten Flinke schade door verschillende branden Nagelnieuwe bank bij strandje van Dreischor is verdwenen Trouwen het duurst in Schouwen-Duiveland Man gewond bij eenzijdig ongeval Man aangehouden na mishandeling maandag 28 september 2009 1 GerechtsDeurwaardersKantoor j Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 18-09-2009 blijkt, dat t.v.v. het publiekrechterlijk lichaam Gemeente Veere, zetelende te Domburg, aan MAARTEN DIEDERIK BESSEM, geboren op 04 april 1966 zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gewe zen vonnis van 18-02-2009. Bij dit exploot, waarvan M.D. Bessem een afschrift kan krijgen op één van onder staande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 nieuwerkerk - Brandstichters heb ben in de nacht van vrijdag op za terdag een spoor van vernielingen achtergelaten op het eiland. Het is nog onbekend of de verschillende branden verband houden met el kaar; dat is nog in onderzoek. In al le gevallen is sprake van brand stichting. De exacte schade is niet bekend. In Nieuwerkerk gingen om 02.00 uur op parkeerterrein De Weel twee vrachtwagens en een losse oplegger in vlammen op. De brandweer kon voorkomen dat andere vrachtwagens ook in brand vlogen. „We hebben een gordijn I tussen de wagens gelegd en na eni- i ge tijd hebben de chauffeurs die door Melita Lanting zijn opgetrommeld de wagens weg gereden waardoor we beter bij de brand konden komen", zegt offi cier van dienst Kees Jonker. De hit te bij de brand was enorm. Een vrachtwagen was geladen met glas en dat is gesmolten. Glas smelt bij 1200 graden. In Zierikzee raakte een uur eerder een personenwagen op de Nieuwe Haven beschadigd bij brand en op het parkeerterrein aan de Hoofd poortstraat ging om dezelfde tijd een caravan in vlammen op. Die brand werd ontdekt door een brandweerman op weg naar de brand op de Oude Haven. Elders zijn pallets in de brand gestoken. DREISCHOR - De nagelnieuwe bank van Dreischor is zeer waarschijn lijk gestolen. Letterlijk twee dagen hebben de inwoners er van kun nen genieten. Woensdag was het bankje met enig feestelijk vertoon neergezet op het strand aan het Grevelingenmeer. Zaterdag, was het weg. „Feit is dat het helemaal verdwe nen is", zegt Ellen Bentlage. „Ge stolen denkèn wij. Waarschijnlijk met een auto weggehaald want je kan vrij gemakkelijk de dijk opko men. De prullenbak staat er nog wel." Volgens dorpsgenoten van Bentla ge die de vermissing ontdekten wa ren in het zand diepe sporen te ZIERIKZEE Trouwen in de gemeente Schou wen-Duiveland is het duurst van heel Nederland. Dat meldt RTL Nieuws. Schouwen-Duiveland re kent minimaal 561 euro. Het goed koopst is de gemeente Eemsmond (Groningen). Daar moet 72 euro worden neergeteld. Schouwen-Dui veland is al jaren de duurste ge meente van Zeeland - en nu dus ook van Nederland - om in het hu welijk te treden. De gemeenteraad heeft besloten dat huwelijksvoltrek kingen kostendekkend moeten zijn. SIRJANSLAND Een 41-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland heeft vrij dagnacht zijn auto total loss gere den op de Bredeweg bij Sirjans- land. De man verloor om 02.00 's nachts in een bocht de macht over het stuur. Hij ramde twee bomen en kwam daarna tot stilstand. Hij kon op eigen kracht uit de auto ko men maar raakte wel gewond aan het gezicht en een arm. De man is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. ZIERIKZEE Een 37-jarige man uit Zierikzee is zaterdagnacht aangehouden in de Poststraat in zijn woonplaats. De man verkeerde onder invloed van drugs en had even daarvoor een 45-jarige Rotterdammer mishan deld. Die liep diverse verwondin gen op en moest naar het zieken huis. De Zierikzeeënaar had daar voor in de Plevierstraat bij een flat diverse voordeuren vernield en een bewoner bedreigd met een scherp voorwerp. De ruzie ligt in de relationele sfeer. zien. Afgelopen woensdag vierde Dreischor nog feest. Kinderen heb ben toen samen met de gemeente het bankje neergezet en officieel onthuld. Het was het begin van een groot renovatieproject van het strandje bij Dreischor. Daar moet een zwemsteiger komen en werd een alvast een bankje neergezet. Het strand is nu niet erg aantrekke lijk en het is lastig om het water in te komen. Het totale project zal 38.000 euro kosten. Dit wordt deels betaald door woningbouw vereniging Zeeuwland, stichting Renesse en de gemeente. De inwo ners moeten zelf ook bijdragen en doen dat onder meer door voor een euro een vlaggetje te kopen die langs de route naar het strand komt te hangen. Meest gelezen 1 Busje rijdt niet voor Hazel en Frank 2 Drie vrachtwagens uitgebrand 3 Auto total loss tegen twee bomen TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Gezellige drukte tijdens de Burendag bij van de familie Van der Sluis in Zierikzee. foto Izaak Verkeste Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65