PZCI 3 Dorpsraad zoekt de jongeren op Vis WAANZINNIGE WEEKAANBIEDING sCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 17 JONGEREN Verschillende jeugdgroepen in Burgh-Haamstede zorgen voor overlast op hangplekken Vrolijke klanken onder een stralende hemel Geld voor fietspad tussen N57 en Leliëndaleweg almanak 2 HALEN |1 BETALEN ..,/iI /'W: Natuurmonumenten ontvangt inwoners van Zierikzee Maandag 28 september 2009 Duikers en vissers staan samen op de bres voor de kreeft Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl HBRSMKHanaaBBBsaHiB mKBmmssatKBBmmgam am a wgBsew&mmm m m ssmsmssm door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De dorpsraad Burgh-Haamstede zal samen met jongeren zoeken naar oplossingen tegen overlast. „En dat is geen tra ject dat jaren moet lopen", zegt voorzitter Theo Heeres. In Burgh-Haamstede zijn verschil lende groepjes jongeren die in meer of mindere mate voor over last zorgen, ,,'s Avonds zitten jon geren op het plein bij de basisscho len en ze zorgen ook voor overlast bij de VW", zegt Heeres. Volgens de voorzitter is het niet alleen het lawaai dat voor ergernis zorgt, maar ook de rotzooi die achter blijft zoals lege frietzakjes, flesjes en blikjes. „Maar ja, ze hebben ook geen bezem om te vegen." Heeres heeft al contact gezocht met de groepen en er zijn ook al gesprekken geweest waar ook de politie, de gemeente en het Wel zijnshuis bij betrokken waren. Uit die. gesprekken is gebleken dat in ieder geval één groep graag een eigen plek wil. De jongeren heb ben een tekening gemaakt en een locatie uitgekozen:"het grasveld bij de Vlasakkers. Daar is inmiddels naar gekeken maar volgens Heeres is het nog- niet zeker of dit wel een goede plek is. „Daar willen ze een stuk betegelen en twee containers neer zetten om te praten maar daar is de politie tegen. Daar hebben ze slechte ervaringen mee." Boven dien hebben de bewoners van de Vlasakkers lucht van gekregen van het plan en geprotesteerd. „Er zijn in het verleden ook al problemen zijn geweest met jongeren die daar met de auto naar toe kwamen." Een andere locatie kan een terrein achter sportcentrum Westerschou- wen zijn. „Die plek is veel meer af geschermd met groen. We willen ook proberen of Big S hierbij be trokken kan worden", zegt Heeres. "Jeugdsoos Big S is nu alleen in het weekeinde open en daarom geen plek waar de jongeren op een doordeweekse avond naar toe kun nen. Het Welzijnshuis gaat de komen de weken opnieuw in gesprek met de jongeren. Op die manier moet achterhaald worden of alle jonge ren behoefte hebben aan een plek en of de jongeren bereid zijn daar naar toe te gaan. „Anders schiet je er niets mee op." ZIERIKZEE - Het zal zaterdag bijna niemand in Zierikzee zijn ontgaan: was het weer Dru- ma-festival. Een festival waar drumbands en majorettekorpsen met elkaar strijden om de hoogste eer. 'Even een boodschapje' in het centrum doen werd buitengewoon aange naam door de korpsen die meededen aan de 'streetparade'. In sportcentrum Onderdak werd het eigenlijke treffen afgewerkt waaraan 450 muzikanten en majorettes uit heel Neder land meededen. Het was voor de 14e keer dat Marchingband Schouwen-Duiveland gastheer was voor korpsen uit heel Nederland. Helaas is het festival niet populair onder de Zeeuwse korpsen. Geen enkel Zeeuws korps heeft zich ingeschreven. foto Izaak Verkeste BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Schouwen-Duiveland trekt 60.000 euro voor een fietspad tussen de Leliëndaleweg en de nog aan te leg gen fietstunnel onder de Kraaijen- steinweg (N57) door, ter hoogte van de Meeldijk. Daarmee wordt de fietsroute tussen Burghsluis en Burgh volgens het college van B en W logischer en veiliger. In de oorspronkelijke plannen zou den fietsers vanuit de richting Burghsluis na de tunnel eerst nog een stukje terug moeten rijden via het bestaande fietspad om vervol gens via de Weeldeweg naar Burgh te kunnen. Het nieuwe fietspad maakt onder deel uit van de reconstructie van de Kraaijensteinweg die volgend jaar zal beginnen. Tip? redactie@pzc.nl De ouders van Sem (6) en Vera (9) uit Kapelle kregen visite van vrien den uit Middelburg, die ze lang niet gezien hadden. Speciaal voor de gele genheid werd een ovenschotel a la Ja- mie Oliver bereid met puree, groen ten en wel drie soorten vis. De visite kon de kookkunsten van de gastvrouw zeker waarderen, en ook Vera stouwde de heerlijke hap in een ommedraai weg. Sem echter wist niet wat hij ermee aan moest en werd dan ook meerde re malen vriendelijk doch dringend verzocht toch vooral eens door te eten. Toen er nog geen beweging in het jochie kwam vroeg zijn moeder aan hem of hij soms niet van vis hield. Waarop de wijsneus zei: 'Sorry, maar ik ben vissetariër'. Geldig van 28 september t/m 4 oktober. Syoss haarverzorging alle varianten maximaal 4 stuks per klant voo rdé/i,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63