zeeland 115 een lekker stukje abdijkaas in Hulst Bamisfeesten brengen geld in laadje Klorianen Scouts blij met nieuwe vleugel van 't Jagertje Informatieavond over bouw van tweede centrale maandag 28 september 2009 z GerechtsDeurvvaordersKantoorZeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 18-09-2009 blijkt, dat t.v.v. het publiekrechterlijk lichaam Gemeente Veere, zetelende te Domburg, aan MAARTEN DIEDERIK BESSEM. geboren op 04 april 1966 zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gewe zen vonnis van 18-02-2009. Bij dit exploot, waarvan M.D. Bessem een afschrift kan krijgen op één van onder staande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 SINT-LAUREINS - In de Vlaamse grensstreek bestaat bezorgdheid over de mogelijke bouw van een tweede kerncentrale in Borssele. Veel grensgemeenten liggen bin nen een straal van dertig kilome ter van die nieuwe centrale en de burgemeesters van die dertien ge meenten willen nauw betrokken worden bij de besluitvorming. Ook bewoners roeren zich. Gou verneur André Denys van Oost-Vlaanderen belegt daarom vanavond een informatiebijeen komst in het Godshuis in Sint-Lau- reins, pal over de grens bij IJzendij- ke. De bijeenkomst, waar ook ini tiatiefnemer Delta Energy een toe lichting geeft, begint om 20.00 uur 'Die trappist smaakt niet alleen goed, het vraagt absoluut ook om 'Wij in België brouwen wel zeven trappistenbieren, Holland heeft meer. Johan de Poorter alleen maar La Trappe.' Patrick Van de Velde Vlietstraat l5,Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" De eerste editie van het Trappistenweekend in Hulst was een succes. In de meest Vlaamse stad van Neder land werden in de cafés de glazen zaterdag en zondag gevuld met alle mogelijke trappisten- en abdijbieren. door Edy de Witte Het festijn doet bourgon- disch aan. De restau rants serveren met bier bereide gerechten zoals kip in blonde Leffe en in Orval klaargemaakte mosselen. Er staan kraampjes met bieren'en abdijka zen. Met een stempelkaart kunnen liefhebbers tien verschillende bie ren proeven. De glazen worden overigens maar deels gevuld. Carl de Wolf van bistro En Passant: „Je moet ervoor waken dat het drank gebruik uit de hand loopt. Het moet leuk blijven en niet uit draaien op een zuipfestijn." De helft van de opbrengst gaat naar het restauratiefonds van Hof te Zandekerk in Kloosterzande, ge sticht door de Cistercienzerorde, die ook trappistenbier brouwde. „Het smaakt niet alleen goed, het vraagt ook om meer", grinnikt Jo han de Poorter uit Philippine. Op een terras zet hij zijn lippen aan een glas Orval. De Poorter kwam speciaal naar Hulst voor dit bierfestijn. Helaas, zijn favoriete trappist uit het Bel gische Westvleteren is niet te krij gen. „Maar een Orval met een kaas je erbij smaakt ook goed. Ik hou er wel rekening mee dat ik straks nog naar huis moet rijden. Daarom koop ik wat flesjes die ik thuis op mijn gemakje uitschenk." Patrick Van de Velde uit het Bel gische St.Gillis Waas is een echte kenner. „Wij brouwen in België ze ven trappistenbieren, Holland heeft alleen La Trappe", zegt hij fier. Van de Velde geniet met volle teugen van een Rochefort num mer 8. „Een fijne bitterheid in de afdronk, die wegsmelt in je mond. En dat is genieten". Het is niet alleen eten en drinken. In tal van cafés zijn lezingen en presentaties. Trappisten-professor Arnoldus Goedbier in café de (onk- foto's Mark Neelemans Met de jaarlijkse Bamisfees ten heeft de carnavals stichting de Kloorianen uit Kloosterzande dit weekeinde geld bijeen gesprokkeld voor het komende zottenfeest. „We draaien al jaren met min of meer dezelfde formule die nog steeds goed aanslaat", zegt secreta ris Stanny van Mieghem van de Kloorianen. Vrijdagavond werd in feestzaal de Linde het spits afgebe ten met een Bamisquiz. Van de 12 deelnemende ploegen ging het team van de Plakkers met de over winning strijken. Zaterdagmiddag was er jeugdvermaak met onder meer quad-rijden, de voetbalkooi, het springkussen en ballonnen clowns. Ruim 20 darters streden om de Bamistitel en zo'n 50 schut ters spanden de boog voor een schieting op de liggende wip. Bij dit sportieve festijn scoorden voor al enkele jeugdige deelnemers hoog. Voor het versterken van de inwendige mens waren er mosse len. De band Suck on This verzorg de het avondprogramma. Zondag middag kreeg het Bamisfeest een vervolg met onder meer een brandweerdemonstratieeen mo deshow en een optreden van The Good, the Bad 8c Bart. Het nabijgelegen Terhole was za terdag en zondag in de ban van de kermis met dorpsfeest. De quiz 'Wie kent Terhole' en de feest avond met twee livebands zorgden voor een gezellig sfeertje in de feesttent. Eén van de organisato ren: „De sociale contacten in deze kleine kern worden op die manier prima aangehaald." heer: „Ik heb al heel wat biertjes doorzwommen en serveer bierwe tenschap met een knipoog." Goed bier wisselt de degustatie van zes hemelse dranken af-met ludieke acts, liederen over de authentieke Trappisten en interactie van het publiek. De Wolf vindt het week end voor herhaling vatbaar. „Wij krijgen leuke reacties. Alleen de le zingen werden niet zo goed be zocht. De mensen zaten liever op de terrasjes achter een lekkere trap pist." Tijdens het eerste Trappistenweekeinde in de binnenstad van Hulst draaide werkelijk alles om de, vooral Belgische, kloosterbieren. Tijdens de drukbezochte Bamisfeesten werden tientallen porties mosselen geserveerd. foto Mark Neelemans door Edy de Witte HULST - Wethouder Frank van Driessche verrichtte zaterdagmid dag de officiële opening van de nieuwbouw van scouting 't Jager tje in Hulst. Met vereende krachten hebben vrijwilligers een steentje bijgedra gen aan de verwezenlijking van een nieuw onderkomen voor de wekelijkse activiteiten van de 275 leden, 't Jagertje kan nu ook beter inspelen op de vraag naar over nachtingsruimte. Naast het be staande scoutinggebouw is een nieuwe vleugel gebouwd van 270 vierkante meter met twee scou- tinglokalen, een materialenberging en een onderkomen voor het Jeugd Vakantie Werk. Bovendien is er een nieuw sanitair blok ge plaatst. De nieuwbouw en aanpas singen hebben zo'n 400.000 euro gekost. Een gedeelte van de kosten is gefinancieerd uit diverse fond sen. De jongste leden van de scou ting tot 12 jaar konden 's middags deelnemen aan een feestelijk spel- programma. Voor de oudere kinde ren was er een demonstratiepro gramma. Ook scouting Canisius in Kloosterzande liet zaterdag met een open dag van zich horen. Er waren leuke activiteiten voor de kinderen en een foto-expositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59