Een goede trappist en 141 zeeland Leger des Heils opent nieuwe meubelhal Vis Chauffeur Wegman Ridder van de weg Hulstenaar bedreigd en uitgescholden almanak Man verdacht van aanrijden plaatsgenoot Nieuwe dansschool Kiel houdt open huis Stropie-lekker-feest in teken van muziek Honden tonen behendigheid op hindernisbaan in Axel 'V' maandag 28 september 2009 'Bij de lezingen was het niet zo druk. De mensen bleven liever op het terras zitten ent door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Leger des Heils opent zaterdag 3 oktober een meu belhal in het voormalige pand van fitnesscentrum Body line aan de Bachlaan Terneuzen-zuid. Het aanbod van meubels bij het Leger groeit, mede door de crisis, snel. Maar de vraag houdt daar mee minstens gelijke tred. In over leg met woonstichting Clavis, die eigenaar is van het leegstaande pand en het in de toekomst wil af breken voor de bouw van een ap partementencomplex, is daarom besloten dat het Leger in het ge bouw meubels opslaat en die maandelijks verkoopt. Dat gebeurt iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 tót 12.00 uur, te beginnen op 3 oktober. René Pronk van het Leger des MEEST GELEZEN 1. Sluis bijna groenste van Europa. 2. Vlaamse zorg over kerncentrale. 3. Vrijwilligers brandweer stoppen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto SAS VAN GENT In Nijkerk is chauffeur Johnny Wegman (47) van Transportgroep Van Opdorp uit Sas van Gent zater dag uitgeroepen tot Ridder van de Weg. Oud-schaatsheld Ard Schenk overhandigde hem de gouden on derscheiding. Wegman reed tien jaar schadevrij. Verzekeraar TVM huldigde tientallen chauffeurs. HULST Een 44-jarige man uit Hulst werd zaterdagavond in de Kleine Bagij- nestraat in zijn woonplaats be dreigd en uitgescholden door een buurman. Daarna trapte deze man een deuk in de bedrijfsbus van de 44-jarige man. De politie heeft de zaak in on derzoek. De ouders van Sem (6) en Vera (9) uitKapelle kregen visite van vrien den uit Middelburg, die ze lang niet gezien hadden. Speciaal voor de gelegenheid werd een ovenschotel a la Jamie Oliver be reid met puree, groenten en wel drie soorten vis. De visite kon de kook kunsten van de gastvrouw zeker waarderen, en ook Vera stouwde de achter een lekkere trappist.cari de woif Heils in Terneuzen is blij met de nieuwe huisvesting: „Op deze ma nier kunnen we mensen met een krappe beurs aan goede tweede hands meubelen helpen. Gemid deld helpen we zes gezinnen per maand met de inrichting van hun huis. Vrijwilligers halen de meu bels op bij de mensen thuis. Dat gebeurt in de hele Kanaalzone." Het vroegere pand van Bodyline, pal achter de Kwik Fit-vestiging aan de Rooseveltlaan, staat al gerui me tijd leeg. Onderdeel van de overeenkomst tussen het Leger en Clavis is dat de Heilsoldaten het pand en de omgeving goed onder houden. Op die manier kan ver paupering worden voorkomen. Het Leger des Heils beheert in Ter- neuzen ook twee winkels in twee dehands kleding. Ze zijn te vinden in de Dijkstraat. TERNEUZEN Een 20-jarige man uit Terneuzen is gisteren om 16.15 uur aangehouden op de Mr F.J. Haarmanweg in Ter- neuzen. Hij wordt ervan verdacht een 40-ja- rige plaatsgenoot aan te rijden met zijn scooter. De 40-jarige man was net bezig de Haarmanweg over te steken. De oorzaak van het voorval ligt in de relationele sfeer. TERNEUZEN Dansschool Kiel heeft zich geves tigd in een pand aan de mr. Haar manweg in Terneuzen. Het nieuwe onderkomen wórdt za terdagavond geopend door burge meester Jan Lonink van Terneu zen. Dat gebeurt omstreeks acht uur. Direct daarna worden verschil lende dansdemonstraties gegeven en kunnen ook bezoekers zich op de dansvloer wagen. ZAAMSLAG Vrijdag en zaterdag wordt in Zaam- slag het derde Stropie-lekker-feest gehouden. In de feesttent draait al les om muziek. Vrijdagavond vanaf 19.30 uur kunnen kinderen samen met de dj's David en Farre hun ei gen hitlijst samenstellen. Zaterdag middag om 17.00 uur treedt zange res Ellen Minderhoud op. Om 19.00 uur begint een Gooi je haar los en maak me gek-party. Tip? redactie@pzc.nl heerlijke hap in een ommedraai weg. Sem echter wist niet wat hij ermee aan moest en werd vriendelijk doch dringend verzocht toch vooral eens door te eten. Toen er nog steeds geen beweging in het jochie kwam vroeg zijn moeder aan hem of hij soms niet van vis hield. Waarop het jongetje zijn neus optrok en zei: 'Sorry, maar ik ben vissetariër'. Driehonderd honden werden beoordeeld op de wip, de schutting en door de slurf. Soms leverde dat bijna ballet-scènes op. foto Mark Neelemans AXEL - Ruim 300 honden en hun baasjes namen zaterdag en zondag deel aan de agility wedstrijd van de Zeeuws-Vlaamse Kynologen Club. Op het terrein aan de Bos- laan in Axel legden de honden in de A- en B-klasse een vast- én een jumpingparcours af Het parcours omvatte telkens een aantal hinder nissen die de hond, geleid door zijn baas, moest nemen. Op het vaste parcours stonden raakvlak ken zoals onder meer een wip, slurf en schutting. Bij de jumping, vergelijkbaar met paardensport, moesten de honden de nodige sprongetjes maken. Bij deze behen digheidswedstrijd kwamen bijna alle hondensoorten en -rassen aan bod. Honden en begeleiders die het parcours foutloos binnen de ge stelde tijd aflegden, kregen als belo ning een roset. MM De zonovergoten terrassen zaten zaterdag en zondag vol 'kenners'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58