PZC Tarief goederentreinen moet omlaag Zorgen over vertrek brandweervrijwilligers WAANZINNIGE WEEKAANBIEDING E E U v v S v L A A N D E R. Em 14 en15 13 17 Alfons Buliauw en Carine Bauwens keizer en keizerin van Zeeuws-Vlaanderen Bibliotheken even dicht voor modernisering syoss 2 HALEN 1 BETALEN ©tos Maandag 28 september 2009 Hulst schenkt goede trappist met lekker stukje abijkaas Duikers en vissers staan samen op de bres voor de kreeft Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SPOOR Belgische Spoorwegen rekenen hogere tarieven voor Zeeuws-Vlaamse bedrijven door Wout Bareman TERNEUZEN - Een aantal grote be drijven in de Kanaalzone betaalt te hoge tarieven voor het goederen transport via de spoorlijn Terneu- zen-Zelzate-Gent op de westelijke kanaaloever. Havenschap Zeeland Seaports, de Brabants-Zeeuwse Werkgevers (BZW) en de gemeen te Terneuzen vinden dat daar snel een einde aan moet komen. Havenschapsbestuurder en wet houder Adhémar van Waes: „We hikken hier al heel lang tegenaan. De Belgische Spoorwegen rekenen voor grensoverschrijdende goede rentreinen gewoon een hoger ta rief dan voor transport van bedrij ven in eigen land. We hebben die kwestie onder meer ter sprake ge bracht tijdens het Vlaams-Neder lands overleg over de bouw van de nieuwe zeesluis en ik geloof dat er enige beweging in zit." Probleem daarbij is echter dat de Belgische Spoorwegen onder de federale re gering vallen, terwijl de bouw van de sluis onder de verantwoordelijk heid van de Vlaamse regering valt. Van Waes: „Maar we streven des ondanks naar een soort packa- ge-deal." Volgens hem worden vooral grote bedrijven als Verbrug- ge Terminals, Outokumpu en Dow Benelux door de vervoersta- rieven benadeeld. Voorzitter Ron Barbé van de raad van commissarissen van Verbrug- ge kaartte de zaak aan tijdens de recente Scheldeconferentie in Ter- neuzen. Barbé: „We moeten con stateren dat dit soort zaken nog steeds niet op Europees niveau is geregeld. Natuurlijk hebben bedrij ven daar, zeker nu, last van." Hij kreeg steun van de Antwerpse BASF-topman Thorston Bieker, die ook wees op het gebruik van af wijkende types locomotieven, die bij de grens moeten worden gewis seld. Woordvoerder Wies Saman van de BZW spreekt van 'valse concurrentie'. „Ik weet niet precies welke bedragen ermee gemoeid zijn, maar vast staat dat er verschil lende tarieven worden gehanteerd voor de Nederlandse en Vlaamse bedrijven in de Kanaalzone." De monopoliepositie van de Bel gische Spoorwegen moet snel doorbroken moet worden. „Maar met de huidige discussie over de Westerschelde, wordt dat heel- moeilijk, verwacht ik." door Frank Gijsel AARDENBURG - De uitdrukkingen 'schieten' en 'kotje bollen' of 'nauw bollen' waren zaterdag niet van de lucht tijdens de keizerbol- ling in Aardenburg. De titel van keizer en keizerin van Zeeuws-Vlaanderen was voor Al fons Buliauw en Carine Bauwens. Beiden zijn lid van de organise rende vereniging De Ware Vrien den. Om de titel streden de konin gen en koninginnen van de vijf nog overgebleven Zeeuws-Vlaam- se clubs. Voorzitter Aurel de Baets van De Ware Vrienden: „Het is een schitterende sport voor jong en oud. We blijven aan de weg timmeren om deze sport te behou den. Bij ons werpt dat vruchten af, want we hebben nu al 130 leden." De titelstrijd werd voor het eerst sinds 1966 in Aardenburg ge speeld. Bij de heren werd Fabian Blaakman van Raak tegen de Staak uit Oostburg tweede. In de fi nale verloor hij kansloos (3 - 9) van thuisspeler Buliauw. Derde werd Mario Wieme, ook van Raak tegen de Staak. Titelverdedigster Els Croes werd tweede bij de da mes. Ze verloor haar finale (3 - 9) van Carine Bauwens. Derde werd Veronique Provoost van Ons Ge noegen uit Sas van Gentv foto Mark Neelemans door Wout Bareman TERNEUZEN - Steeds meer vrijwilli gers bij de brandweerkorpsen ha ken af Ze staan sceptisch tegen over hun werk en er is ook veel on vrede. CDA-fractievoorzitter Henk Siersema in de gemeenteraad van Terneuzen maakt zich daar zorgen over. In een toelichting op schrifte lijke vragen aan B en W wijst hij erop dat landelijk steeds meer brandweerlui 'hun laarzen aan de wilgen hangen'. De komende ja ren zouden duizenden vrijwilli gers ermee stoppen. Er is een trend naar steeds meer professio nalisering van de brandweer. Sier sema: „Wij hebben zo onze vraag tekens bij het reorganiseren van de bedrijfsvoering, terwijl het korps in Terneuzen toch prima functio neert. De organisatie scoort zelfs het hoogst van alle Zeeuwse korp sen." Volgens hem krijgen de vrij willigers ten onrechte de schuld dat ze te traag uitrukken, terwijl dat aantoonbaar kan worden weer legd. De CDA'er vindt dat juist in een tijd van recessie stabiliteit ge boden is en het vrijwilligerswerk, vooral dat van brandweerlieden extra gewaardeerd dient te wor den. Hij wil van het college weten hoe de situatie bij het Terneuzen- se brandweerkorps is. TERNEUZEN - De bibliotheken in Terneuzen, Hulst en Kloosterzan- de sluiten de komende dagen even de deuren in verband met een aan tal aanpassingen. De technische hulpmiddelen worden gemoderni seerd en ook het meubilair voor de computers wordt vernieuwd. Volgens een woordvoerder van de stichting Openbare Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen: „We probe ren de sluiting zoveel mogelijk sa men te laten vallen met de vaste sluitingstijden, maar dat lukt niet overal." De bieb in Terneuzen is maandag, dinsdag en woensdag gesloten, die in Kloosterzande dinsdag en Hulst woensdag. Geldig vari 28 september t/m 4 oktober. Syoss haarverzorging alle varianten maximaal 4 stuks per klant °P ie voordeligs,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57