Zeeland Geen extraatje voor minima voor bezit harddrugs 80eren0ntbjjt voor nieuwe Borselenaren BEVEIANDEN-THOLEN Vis WAANZINNIGE WEEKAANBIEDING almanak Vier wielrenners in ziekenhuis na val Goesenaar opgepakt NOORD-BEVELAND Wethouder krijgt raad mee ondanks motie van wantrouwen Jonge automobilist rijdt door na botsing 14 en 15 2 HALEN lil BETALEN BORSSELE - Van Bergen op Zoom en Braunsweig naar Borsele: de mensen die de afgelopen achttien maan den de stap maakten om te verhuizen naar de ge meente Borsele werden daar zaterdag voor beloond met een boerenontbijt in de monumentale schuur van boerderij De Witte Pauw bij Borssele. Van de 850 nieuwkomers die de gemeente telde, be sloten honderd mensen aan de rijk van streekproduc ten voorziene tafels te schuiven. Voor het eerst deel de de gemeente het gastheerschap met de Zeeuwse Land- en Tuinbouworganisatie Borsele. Rinus van 't Westeinde vertelde over de agrarische kwaliteiten van de streek en de - soms overlast gevende - gebrui ken die daarbij horen. Onder de nieuwe mensen horen bijvoorbeeld Barbel Benne, die al 25 jaar in Zeeland komt maar nu haar woonplaats Braunsweig, ver over de Duitse grens, ver ruilde voor 's-Gravenpolder, waar haar dochter Ra- mona al jaren woont. En de zes weken jonge René Versteeg, die in Borssele opgroeit met mama uit Middelburg en papa uit Noordgouwe. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl met een klein scherp voorwerp in zijn hand. t Hij was in het gezelschap van een i andere, onbekend gebleven per- 1 soon. Toen hij de politie zag, stopte S de Goesenaar iets weg. Bij controle 1 bleek de man in het bezit te zijn van vier gram cocaïne en vijf gram wiet. De Goesenaar is overgebracht naar Torentijd. Hij deed afstand van de drugs en herkreeg zijn vrijheid. G EERSDIJ K Een valpartij in een wielrengezel- schap van zestien amateurs deed zaterdagmiddag vier fietsers in het ziekenhuis belanden. De mannen kwamen op de Stekel- dijk in Geersdijk ten val door nog onbekende oorzaak. Een meefiet sende huisarts verleende eerste hulp. De verwondingen van de vier - drie Schouwen-Duivelanders van 49, 53 en 62 jaar en een 51-jari- ge Rotterdammer - moesten in het ziekenhuis behandeld worden. De mannen zijn vervoerd naar het hos pitaal in Goes. Een 24-jarige Goesenaar is zondag rond di.30 uur aangehouden voor het bezit van drugs. De politie zag de man in de Stalstraat in Goes Maandag 28 september 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl POORTVLIET Een 18-jarige automobilist uit Schouwen-Duiveland is zaterdag morgen aangehouden in Poortvliet omdat hij eerder was doorgereden nadat hij een aanrijding had veroor zaakt. De jongen botste op de Philipsdam bij Bruinisse op een tegemoetko mende auto, maar stopte niet. Hij vervolgde zijn weg tot de politie hem aanhield op de Postweg in Poortvliet Het rijbewijs van de 18-jarige werd in beslag genomen. Hij is na het af leggen van een verklaring weer in vrijheid gesteld. GOES door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De mensen met mi nimum inkomens op Noord-Beve land krijgen niet nog eens een ex traatje van vijftig euro dit jaar. Het besluit van de gemeenteraad van vorig jaar oktober om mensen met een laag inkomen te steunen is vol ledig uitgevoerd door de eindejaarsuitkering, vindt wethou der Kees van der Weele. Die uitkering kwam op 52 euro voor alleenstaanden en 104 euro voor gezinnen. Van der Weele overleefde donderdag ternauwer nood een motie van wantrouwen die de PvdA-fractie tegen hem in diende. De partij vindt dat de wethouder een besluit van de raad negeert. De motie kreeg de steun van Noord-Bevelands Belang, maar sneuvelde niettemin met zes stem men voor en zeven stemmen te gen van SGP, Van der Weeles ei gen partij CDA en de WD. De wethouder stelt dat de raad op 18 december is akkoord gegaan met de toezegging dat als er in 2009 geld op de begroting voor minima beleid over zou zijn, dat uitgekeerd zou worden aan de lage inkomens. „Maar er was geen geld over. Alles is opgegaan aan de minimaregelin gen en de 250 euro die de chro nisch zieken hebben gegeven. De overige raadsfracties hebben dat aanvaard." De extra uitkering waar de PvdA aan vasthoudt, zou komen op 4750 euro voor 95 mensen. Van der Weele: „Om voor zoiets naar huis gestuurd te worden, vind ik wel aan de maat. Je kunt wel door de bocht gaan voor dat bedrag, maar we hebben een goed minimabeleid, een van de betere in Zeeland." PvdA-raadslid Cor Quinten vindt het onbegrijpelijk dat de drie colle gepartijen de uitleg van het college aanvaarden. Hij stelt dat het oord-Bevelandse college gokte op het falen van de motie. Puzzeltocht langs kunst en kunstnijverhei Duikers en vissers staan samen op de bres voor de kreeft De ouders van Sem (6) en Vera (9) uit'Kapelle kregen visite van vrien den uit Middelburg, die ze lang niet gezien hadden. Speciaal voor de gelegenheid werd een ovenschotel a la Jamie Oliver be reid met puree, groenten en wel drie soorten vis. De visite kon de kookkunsten van de gastvrouw zeker waarderen en ook Vera stouwde de heerlijke hap in een ommedraai weg. Sem echter wist niet wat hij ermee aan moest en prikte met zijn vork een beetje rond in zijn eten. Daarop werd hij meerdere malen vriendelijk doch dringend verzocht toch vooral eens door te eten. Toen er nog steeds geen beweging in het jochie kwam vroeg zijn moeder aan hem of hij soms niet van vis hield. Waarop het jongetje zijn neus op trok en zei: Sorry, maar ik ben vis setariër'. Geldig van 28 september t/m 4 oktober. Syoss haarverzorging alle varianten maximaal 4 stuks per klant v°o rdell

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51