HSV slaat aanval van Bayern af 44 Van 't Schip vertrekt wellicht Ook Chelsea is niet langer ongeslagen De topper in Duitsland is oranje getint. Elia en Mathijsen winnen met HSV van het Bayern van Robben en Van Gaal. JORIS MATHIJSEN maandag 28 september 2009 HSV-BAYERN MUNCHEN „We hebben alleen niet gescoord. Dat was ons probleem. Niet het spel." Louis van Gaai door Gerard Borgman HAMBURG - Joris Mathijsen en El- jero Elia hebben zaterdag een ge voelige dreun uitgedeeld aan Louis van Gaal en Arjen Robben. In een oranje gekleurde topwedstrijd ver sloeg lijstaanvoerder Hamburger SV achtervolger FC Bayern Mün- chen (ï-o). De recordkampioen uit München staat nu zes punten achter de kop lopers HSV en Bayer Leverkusen. Bayern ging voor het eerst onder uit sinds de late komst van Rob ben. Het was de eerste nederlaag na vijf zeges op rij en dus konden trainer Louis van Gaal en zijn man nen wel een stootje hebben. „De ranglijst heeft na zeven speel ronden nog niet veel betekenis", stelde Bayern-baas Uli Hoeness in de Nordbank Arena. „Het gaat er om wie er na 34 speeldagen boven aan staat. Deze nederlaag is geen terugslag, als je ziet hoe we heb ben gespeeld." „We hebben in beide helften kan sen gehad", stelde Louis van Gaal. „We hebben alleen niet gescoord. Dat was ons probleem. Niet het spel." En Arjen Robben: „We moe ten hier niet dramatisch over doen. Zo'n wedstrijd kun je ook een keer verliezen." Van Gaal speelde met drie spitsen en koos voor Ivica Olie tussen de vleugelspelers Robben en Franck Ribery. De internationals Mario Gomez en Miroslav Klose begon nen op de bank en werden na rust ingezet door de Nederlandse trai ner, die vol op de aanval speelde. Bij de thuisploeg vormde Elia met Mladen Petric het aanvalskoppel. Waar Robben veel aanvallen van Bayern initieerde, daar zorgden de dribbels van Elia voor enthousias me bij de 57.000 toeschouwers. De neo-international heeft in korte tijd al de cultstatus verworven bij de HSV, de enige club die nog nooit een seizoen heeft ontbroken in de Bundesliga. Door het sterke spel van de keepers Frank Rost en Hans-Jörg Butt bleef de topper lange tijd doelpuntloos, maar dat deed geen Eljero Elia (links) maakt zich op voor een harde landing, nadat hij over de bukkende Arjen Robben heen is gevallen. afbreuk aan het extreem hoge ni veau van de partij. Qua tempo, be leving, duelkracht en omschake ling etaleerden de twee grootste clubs van Duitsland een klasse die voor Nederlandse ploegen onhaal baar is. Met Robben, Elia en de driftig langs de lijn meelevende Van Gaal was de Nederlandse in breng echter groot, en dan is de in breng van Mathijsen nog niet eens genoemd. De centrumverdediger van HSV was de beste man op het veld. Hij neutraliseerde Olie (en na dien Gomez) en was bovendien enkele keren dicht bij een treffer. Bij elke standaardsituatie meldde Mathijsen zich in de vijandige zes tien, waar hij vooral van zijn kop- kracht profiteerde. Het meeslepende titanengevecht verdiende geen verliezer, maar kreeg er wel een. Twintig minuten voor tijd vond de slimme Zé Ro berto een gat in de defensie van Bayern. Vanaf de achterlijn bood hij de Kroaat Petric bij de tweede paal een open doel (1-0). Het was een doelpunt met een extra lading. Afgelopen zomer ver trok Zé Roberto bij Bayern, dat de 35-jarige Braziliaan geen tweejarig contract wilde geven. HSV deed foto Marcus Brandt/EPA dat wel. „Dit is een geschenk van God", jubelde de middenvelder. „Het is ons doel kampioen te wor den." Zover wilde Mathijsen nog niet gaan. „Het is fantastisch dat we van Bayern hebben gewonnen en dat we koploper blijven", sprak de uitblinker. „Maar ik sta liever op de laatste speeldag zes punten voor op Bayern." AMSTERDAM - John van 't Schip staat open voor een vertrek naar Australië. Vorige week voerde de assistent-trainer van Ajax een oriënterend gesprek met Melbour ne Heart. Daarvan heeft hij Ajax' algemeen directeur Rik van den Boog op de hoogte gebracht. „Ik ben gepolst om hoofdtrainer te worden van Melbourne Heart en daar heb ik oren naar", aldus Van 't Schip. „Het gaat om een club die in de hoogste afdeling van het Australische voetbal moet gaan spelen. De A-League bestaat uit tien clubs, maar daar zouden komend seizoen twee clubs moe ten bijkomen. Eén daarvan is Mel bourne Heart." Het contract van de assistent-trai ner bij Ajax loopt aan het einde van dit seizoen af. Sinds het vertrek van Marco van Basten en de komst van Martin Jol is de positie van Van 't Schip gede valueerd. Met Van Basten vormde hij een hechte eenheid, maar on der Jol kan hij zijn stempel min der drukken. Mocht Van 't Schip naar Australië vertrekken, dan wordt hij voor het eerst sinds zijn periode bij FC T\vente (2001-2002) hoofdtrainer. Vanaf 2004 tot 2008 werkte hij met Van Basten bij Oranje, waarna het duo bijna een seizoen bij Ajax aan het werk was. „Ik heb een goed gesprek gevoerd met Melbourne Heart en ik wacht nu op hun volgende zet", aldus Van 't Schip. John van 't Schip WICAN - Sinds zaterdag heeft elke club uit de hoogste Engelse voet balcompetitie minimaal één keer verloren. Chelsea, dat als enige nog ongeslagen was, ging met 3-1 onderuit bij Wigan Athletic. Titus Bramble bracht Wigan al na een kwartier spelen op voor sprong. Na rust maakte Didier Drogba vrijwel direct gelijk. Kort na dat doelpunt "moest Chelsea echter verder met tien man, na een rode kaart voor doelman Peter Cech. Hugo Rodallega benutte de toegekende strafschop. Paul Schar- ner bepaalde in de slotminuut de eindstand. Manchester United versloeg Stoke City (0-2). Dimitar Berbatov en John O'Shea scoorden na rust voor de titelverdediger. Liverpool en Tottenham Hotspur maakten ook geen fout. Liverpool was met 6-1 te sterk voor Huil Ci ty. Fernando Torres scoorde drie keer. Ryan Babel trof ook twee keer doel. Tottenham Hotspur liet Burnley met 5-0 kansloos. Robbie Keane maakte vier treffers, waar van drie in het laatste kwartier. Arsenal won met 1-0 bij Fulham. Robin van Persie maakte aan het begin van de tweede helft de enige treffer. Aan de kant van HSV was Joris Mathijsen de uitblinker. „Het is fantastisch dat we van Bayern hebben gewon nen en dat we koploper blijven" sprak de verdediger. „Maar ik sta liever op de laatste speeldag zes punten voor op Bayern." iiU-:-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48